vxr 200

Dorian

New member
zanjima me koliko dodje kubler kit 300ccm za vxr-a 200 i moram li mjenjat sve djelove ako ga stavim da mi masina ne podje u k**** i zna li ko gdje mogu nabavit granu od auspuha od beverlya 200 ili novog vxr-a da stavim deak-a hexagonal-a??
 
PP  :mrgreen:
 
a treba mi to hitno jer slazem vxr-a da bude najbrzi od sviih u gradu stavio sam mu vec kumplug i variomat i mora bit  najljepsi naravno pa ga bojam  ovo ljeto u neku perla boju jos nisam odlucio koju  :D
 
Provjeri u Laništu tam di mješaju boje imaš perla oznaka je M-10 bijela koja se preljeva u zlatnu i izgleda super na scootu , barem na spy-u kaj sam slagao frendu
 
za kubler imas ga na scooter centru, i mos ga naruciti preko moj skuter foruma tj preko efz-a

 
odes na sc i pogledas, regas se na forum, posaljes upit efzu koliko bi to bilo novaca do tvojih vrata, racunaj da je postarina 30kn

inace na mojskuter forumu vec ima jedan s kublerom, ima i jedan sa 500 masinom

a ovo da budes najbrzi ugradu, de odrasti  :LOL: :LOL:
 
hvala puno  (y)
ma ne mislim da ja vozim najbrze nego da mi motor bude ajmo rec medu najbrzim vxrovima  :?
 
vani kubler kosta oko 600e

kako mislis dal sve moras mijenjati da se ne razleti :misli: pa stavljanjem kublera sve mijenjas pa tako i radilicu,lezajeve nemozes mijenjati ali bez brige nece se razletit,nije kubler neko cudo od okretaja,to su serijski dijelovi piaggio quasar 300 tj. 278 kubika,a kubler je sredio da pasu na leader masine,tako da ono,nemoj ocekivati da ces stim imati najbrzi vxr,uz to bi trebalo jos stavit posten karburator,variomat.....a nebi bilo lose i u glavi ubacit nesto od malossija :mrgreen:
 
aha ma stavio sam mu ja vec kumplug,variomat i polutku i moram nabavit nove vilice jos i stavit kubler i lakirat ga i ispunio sam si zelju :) i hvala usput  :D
 
hvala i znas li ocu li dobit ista sa auspugom(deak hexagonal) npr:ubrzanje krajnju ili tako sto??
 
Dorian said:
hvala i znas li ocu li dobit ista sa auspugom(deak hexagonal) npr:ubrzanje krajnju ili tako sto??

o svemu tome se pisalo vec x puta (ali doslovno) - daj malo prolistaj druge teme
drugo, cisto sumnjam da ces sa otvorenijim auspuhom na 200ccm dobiti nesto
eventualno bolji odaziv na gas, ali samo pod uvijetom da su uz taj auspuh ugrađeni adekvatni popratni dijelovi
pritom najvise mislim na:
> odgovarajuće utege (obicno nesto lakse od do tada ugrađenih, da lakse dize okretaje na startu)
> odgovarajuće sustice na kvacilu (vjerovatno tvrđe od trenutnih za serijski auspuh)
> eventualno druga centralna opruga
također, nebih ce začudio i da izgubis koji km/h na krajnjoj brzini sa otvorenijim auspuhom

dalje, i kada uzmes u kalkulaciju sve sto sam napisao iznad, plus toga onda ti sve to ovisi i o ostalim komponentama koje spominjes - taj kubler, pa sportsko kvacilo, itd.

nema tu univerzalne formule, teoretski to bi trebalo biti kako sam napisao, ali bez testiranja i igranja sa setupom neces naci idealan setup

za početak bi svakako bilo dobro sloziti okvirni plan tuninga (financijski, ali sto se dijelova tice), pa krenuti dalje
a prije toga prouciti stare teme i postove iskusnijih clanova, jer sa pitanjima "ili tako sto" neces daleko dogurati u svijetu tuninga
 
Dorian said:
hvala i znas li ocu li dobit ista sa auspugom(deak hexagonal) npr:ubrzanje krajnju ili tako sto??
dobit ces malo bolji odaziv na gas,a mozda malo krajnja brzina padne,dobit ces zvuk i zbog zvuka ces mislit da ides brze :mrgreen: uz otvoreni auspuh idu nesto lakse rolice i tvrde sustice na kvacilo,jer auspuh trazi okretaje,kad sam napisao da ces dobit bolji odaziv na gas,to je velika zasluga laksih rolica i tvrdih sustica koje se stavljaju prilikom montaze otvorenijeg auspuha :mrgreen:
 
hvala svima :)) sad skupljam pare i uzet cu komplet masinu od nekog jaceg motora i stavit na vxr-a to mi se najvise isplati :D
 
Bevy 300  :mrgreen:
 
U najmanju ruku trebaš biti glup da ideš slagat(nabrijavat il kak se to već kaže) skuter,još pogotovo 4t,2t aj još nekak.
 
+marek+ said:
U najmanju ruku trebaš biti glup da ideš slagat(nabrijavat il kak se to već kaže) skuter,još pogotovo 4t,2t aj još nekak.

a tebe je zasmetalo STO u ovoj temi da si se ovako konstruktivno pridruzio ?

nisam pobornik nabrijavanja skutera, ili opcenitno masina, ali niti ovakvih postova...