World Endurance - 1. utrka, Assen

Dylan

Well-known member
Prva ovogodišnja utrka vožena je u Assenu, 28. 03. 2005. Na utrci koja je počela po suhoj stazi a završila kišom, u dužini od 500 km dominirao je francuski Suzuki Castrol Team, Suzuki GSX-R 1000, s vozačima Philippe FRA i Kitagawom JAP, ispred Bollinger Team Switzerland, Kawasaki ZX 10 R (Kellenberger SUI, Morillon FRA, Muff SUI), a treći je bio britanski Diablo 666 Bollinger, Kawasaki ZX 10 R (Hutchins GBR, Falcke GBR, Mizera GER).

Jedan od timova favorita, Yamaha Austrija Racing Team, YZF-R1, za koji vozi poznati slovenski vozač Igor Jerman, bio je peti, izgubivši mnogo vremena zbog pada Igorovog timskog kolege. Sa dvadeset petog mjesta došli su do konačnog petog, zahvaljujući odličnoj vožnji obojice u nastavku, a naročito Jermana, koji je po pljusku skidao i po 6 sekundi po krugu vodećem Suzuki Teamu

Još jedan Slovenac, s Grobnika znani Marjan Malec je nastupio na utrci, vozeči Suzuki GSX-R 1000 Suzuki Austria Teama završio je na 15 mjestu.

S obzirom da je mala hrvatska ekspedicija prisustvovala utrci, bilo bi lijepo kad bi od njih čuli dojmova iz prve ruke.

Slijedeća utrka World serije 8 sati Albacete, Španjolska, 21. 5. 2005. Njena specifičnost je to da se vozi noću!
 
Ha ljepo , nisam znao da je Assen , inace bi otisao jer to meni nije predaleko , vidio sam dosta poznati ljudi meni dragih Marijane , MMotopuls pozdrav deckima :cool: :cool: , dodjite u Le Mans :cool: