wr 250 klip

Laki86

Member
yamaha yz-wr250, 2t, 1990-1998godine,
jel zna neko koliko je promjer bolcne na klipu i koliko ja visina klipa od bolcne do cela klipa?
 
ovako ja imam u Prox i Wosner katalogu 
WR250R od 1988 do 1991 i YZ 250 od 1988 do 1998  ide klip s 18mm bolncom visine 27


stari WR ima bolcno 16 visina 27,ali diemzija klipa nije ista!
 
gledo sam u vertexovom katalogu i pise da od 1990-1995 je 68mm, a od 1998-2001 je 66.40 promjer klipa.
jel ta oba imaju 18mm bolcnu ili je ovih 16mm za one do 1990?
 
Od 1988-1997, WR 250 i YZ 250 imaju iste klipove. Promjer ovisi o cilindru, odnosno, dali je običan sa čelikom unutra (za brušenje) ili je Nikasil.

Promjer bolcne je na oba 18X59 mm. Po katalogu stariji YZ 250 (od 1983-1987 godine) ima istu bolcnu, 18X59 mm.

Na žalost, nema podataka o klipu, odnosno visini, samo promjer.
 
Laki86 said:
@shonyo : jel imas linkove od ova dva kompletna kataloga?

http://www.pro-x.com/eng/default.htm

Sa strane, lijevo, odaberi "Catalogue" i onda biraj. (y)
 
puno hvala, imam jos jedno pitanje.
u cemu je razlika izmedu klipa za gus i za alu. I jel bi mogao radit alu klip u gus cilindru?
 
Laki86 said:
puno hvala, imam jos jedno pitanje.
u cemu je razlika izmedu klipa za gus i za alu. I jel bi mogao radit alu klip u gus cilindru?
Ovaj za gus cilindar, je veći promjer. To su ti ovi sa šifrom 01.2314.050, njegov promjer je 68,50. A ovi za Nikasil, odnosno alu, su ti sa šifrom 01.2314.B i promjer je 67,95.
Razlika u brušenjima za gus je 0,50 mm, a kod alu cilindra je razlika u klipovima za jednu stotinku mm.
Ja se ne sjećam da sam vidio neku drugu razliku među njima, osim u promjeru. I mislim da bi mogo klip za Nikasil radit u gus cilindru, ali bi morao stavljat novu košuljicu i brusit je na manji promjer za taj klip.
 
kwz750 said:
jeli netko mozda zna di bi moga nabavit klip za yamahu tri-z 250 (2t)
Probaj nazvat Moto Jakopec, možda on više zna. 01/3371-059
 
Laki86 said:
puno hvala, imam jos jedno pitanje.
u cemu je razlika izmedu klipa za gus i za alu. I jel bi mogao radit alu klip u gus cilindru?
alu klip nebi mogao u gus cilindru....razlog je drugacije strukture klipnih prstenova...koji bi se enormno brze potrosili u cilindru sa gusanom piksom..... :(
 
shonyo said:
http://www.pro-x.com/eng/default.htm

Sa strane, lijevo, odaberi "Catalogue" i onda biraj. (y)

E da te pitam,kakvi su prox klipovi?Kad sam gledo za Apriliu činili su mi se onak,li-la,a najbolje što sam našao je bio Wiseco.
 
Angie said:
E da te pitam,kakvi su prox klipovi?Kad sam gledo za Apriliu činili su mi se onak,li-la,a najbolje što sam našao je bio Wiseco.
Wiseco neki zovu Seize-seco. Asso Werke ti je najbolji za Apriliu.
 
Shokrefumi said:
Wiseco neki zovu Seize-seco. Asso Werke ti je najbolji za Apriliu.


i vertex nije loš......

al mislim, da prox, je nekako najbolji......od nabrojanih, bilo koji da uzmeš, bude odličan......
 
Shokrefumi said:
Wiseco neki zovu Seize-seco. Asso Werke ti je najbolji za Apriliu.


Pretpostavljam seize kao piston seizure.Nije baš lijepa stvar za čut  :LOL: Zasad sam vidio samo pohvale za Wiseco,al ću odsad tražit posebno one mal skeptičnije i lošije postove.

Hvala na preporuci,budem pogledao za Asso-Werke.  (y)

EDIT: http://www.motoracingshop.com/images/Prodotti/Aprilia/rs125%20-05/Parti%20motore/pistone-bifascia-rs125.jpg

E da,takva lepota od klipa mi se već sviđa  :mrgreen: (y)

zeto said:
i vertex nije loš......

al mislim, da prox, je nekako najbolji......od nabrojanih, bilo koji da uzmeš, bude odličan......

Budem još napravio ekstenzivnu pretragu.I tak mi još fali nekih ajmo reć cca 5tkm do generalke pa tek onda ide novo unutra,al najbolje se prvo informirat detaljno :)
 
vidim da si iz OS, možda bi ti nešto mogao rješiti......možemo preko PP