x9-200 ev

:undecided: :misli:pozdrav svima! Problem- skuter mi počeo trošiti preko 6 litara. Radi se o x9  200 ev. iz 2003 g. Prije trošio malo iznad 4 l. Molim savjet što provjeriti i napraviti da smanjim potrošnju.
:021:
 
Odvesti ga u servis?  :misli:
 
npr. membrana karburatora

jel zatrokira kad na hladno 1. put kreneš?
jel je ulje razvodnjeno tj. njegova razina viša od maximuma?
jel baca ulje na filter zraka?
kakve je boje svječica?



...x9 mi je tiha patnja...
 
Na hladno zatrokira samo dok se ne razvrti. Kad je vruć moram paliti uz pomoć gasa. Ulje i svjećica su uredu. Nedavno promjenjeno kao i remen i rolice ali nema poboljšanja. Ponekad mu padnu okretaji na 1500 u leru.


 
Na hladno zatrokira samo dok se ne razvrti. Kad je vruć moram paliti uz pomoć gasa. Ulje i svjećica su uredu. Nedavno promjenjeno kao i remen i rolice ali nema poboljšanja. Ponekad mu padnu okretaji na 1500 u leru.

vjerovatno je membrana karburatora postala porozna/pušta
 
Hvala. Nadam se da rješenje nije skupo. Moram na servis jer mi brzinomjer jučer prestao pokazivati brzinu i prijeďenu kilometražu. Kad ide - ide. Još jednom hvala.
 
Hvala. Nadam se da rješenje nije skupo. Moram na servis jer mi brzinomjer jučer prestao pokazivati brzinu i prijeďenu kilometražu. Kad ide - ide. Još jednom hvala.

koji brzinomjer - digitalni ili analogni

možda je ACU u pitanju

ako je membrana u pitanju mislim da ista košta 300-400 kn

ali kažem - najbolje je u servisu provjeriti
ja samo nagađam

lp
 
I analogni i digitalni ali sve ostalo pokazuje i temperaturu i vrijeme a na analognom rade i brojač okretaja i stanje goriva , lampice svjetla ,žmigavaca i akumulatora rade. Dakle samo brojač kilometara i brzina kojom vozim.
 
Otiša ti je puž u prednjem kolu (ili magnetni senzor, ovisno o izvedbi).

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone