xt 600 agregat

david.zepp

New member
pozdrav svima! opet ja  :0204: padobranac ne znam otvaram li temu na dobrom mjestu, al' valjda nećete zamjeriti ak' sam fulao.  :pandur:
dakle; nakon par godina i mnoštva sretnih km druženja sa starom Tenerkom  :012:
danas na putu za Ludbreg zacvikala mašina.

ostali uspravno i čitavi (sem 2 puknuta srca.) motor je u garaži, još nisam otvarao mašinu ali motor je u svakom slučaju već dao svoje. znam sigurno da imam minimalno: klip, karike, lageri, fazni lanac, ventili. i onda + ibera kaj nađem. veselje.  :cry:

mislim da bi mi možda, iako "mačak u vreči" trenutno bilo najbrže i bezbolnije rješenje uzeti drugi agregat. (ili kompletan motor za dijelove)

pa sad: svi savjeti, ideje, znanja, poznanstva... su iznimno dobro došli i poželjni !

motor je: voljena Yamaha xt 600 z Tenere 1vj 1989 (1987 godina modela) kurbla + el. start
bilo bi iznimno poželjno da nađem također agregat sa kurblom, ali neću se žaliti ninašto, samo da se čim prije dalje vozim...  :)

puno hvala svima unaprijed na pomoći!
 
Oj!

Ako imaš vremena, prije rastavi mašinu i vidi što sve treba, pa onda kod Moto Jakopca provjeriti što može naručiti. Ima prihvatljive cijene i ne čeka se dugo na dijelove, a imat češ generalku na motoru. Ko može biti siguran da i druga mašina nebu takva pa i ona zacvika?
 
ako s njom napravim toliko km ko s ovom, budem zadovoljan ;)
nažalost, danas po danu vidio što sam napravio - nemam na čemu radit generalku.

morat će drugi agregat ili čitavi motor sa ispravnim agregatom za dijelove. /pripasat nešto slično. sve opcije dolaze u obzir...