YAMAHA FJR 1300-gen.topic

Da li je netko od vas presao sa xjr na fjr? Zanima me kolika je razlika u upravljanju, snazi i manevriranju na mjestu jer ne znam sta da ocekujem?
Imam xjr te razmisljam o njegovom nasljedniku pa mi se fjr cini kao logican izbor 😁
 
Da li je netko od vas presao sa xjr na fjr? Zanima me kolika je razlika u upravljanju, snazi i manevriranju na mjestu jer ne znam sta da ocekujem?
Imam xjr te razmisljam o njegovom nasljedniku pa mi se fjr cini kao logican izbor 😁
Nisam imao xjr ali sam ga dosta vozio. A Fjr sam imao 8 god. Razlika je jako velika. Fjr ima puno bolji ovjes, ciklistiku, kočnice, kruću ramu, zaštita od vjetra neusporediva. Isto tako ima dosta asistencija, abs, traction control, tempomat, mekši gas, vizir na struju, koferi serijski. Sa sport touring gumama novije generacije neusporedivo agilniji. Jedino je teži od xjr. Kardanski prijenos neći ni uspoređivati, savršen.To ustvari nisu uopće usporedivi motori. Ja sam imao treću generaciju 2013. ali bez 6 brzine bez elektronskog podešavanja ovjesa i taj je po meni najpouzdaniji. U 90000 km nikakvih problema.
Po meni najbolji i najkvalitetniji sport tourer. Šteta što se više ne prodaje u EU.
 
I ja bih se složio da su skoro pa neusporedivi. Meno osobno XJR (čak ni kad Grigić svojim mukijima dubljeg džepa demonstrira carstvo kiča :mrgreen: ) nikad nije bio napet za razliku od FJR koji je bio odličan.
 
  • Like
Reactions: jessy
E taj model od 2013 - 2016 sam i razmatrao kao nasljednika, isto bez el. podesavanja ovjesa. Nadao sam se takvom odgovoru tako da sam jos bliže odluci 😀😀.
Hvala puno na odgovoru
 
Neam pojma nisam ni gledao video vec mi na yubito izbacilo a vidim da je 2023 :mrgreen:
 
Vlasnici FJRa, gdje servisirate svoje motore? pouzdani serviseri?
 
Pitanje za upućene: da li je moguće upisati u knjižicu zamjenski auspuh ako isti nije za model motocikla, odnosno model motocikla mi je RP28, a auspuh je za model RP23 ? Radi se o potpuno istom auspuhu, jedino ako gledaju EURO normu.

Kupio bih zamjenski, ali nudi se samo akrapovič koji prodaje za RP28, ima i G.R.P. ali je taj malo disproporcionalan u odnosu na veličinu FJRa.
 
Pitanje za upućene: da li je moguće upisati u knjižicu zamjenski auspuh ako isti nije za model motocikla, odnosno model motocikla mi je RP28, a auspuh je za model RP23 ? Radi se o potpuno istom auspuhu, jedino ako gledaju EURO normu.

Kupio bih zamjenski, ali nudi se samo akrapovič koji prodaje za RP28, ima i G.R.P. ali je taj malo disproporcionalan u odnosu na veličinu FJRa.
Mislim da nist od toga, bas zbog euro norme, mora biti bas za taj tip motora homologiran
 
  • Like
Reactions: roberto and jessy