YAMAHA FJR 1300-gen.topic

sa GT sam napravio 12000 km no nisam bio zadovoljan , svi kažu da je to naj guma no malo malo mi je znala pobjeći. uzeo sam ST, vozim se bez problema , napravio sam 9000 i još će otići na proljeće do Rumunije .Novi ST je već doma i čeka montažu u Svibnju. Cijena za set malo više od 1100 kn. Prije sam imao Z8 i to je isto odlična guma no cijena je veća . Čekam GT 2 testove. I da , ST se radi u Kini  :mrgreen:
 
Interesantno... Drago mi je, nakon ovog što pišeš, da sam dao šansu ST. Gume su na putu.
Možda ispadne i neloše.
Ovakve reakcije i informacije su zlata vrijedne, hvala.

BT023 je pri samom kraju, loš. Motor je kao lokomotiva, sve teže upravljiv. Prva guma je uz to i dobila shimmy oko 60-70kmh.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk

 
Tealc said:
Interesantno... Drago mi je, nakon ovog što pišeš, da sam dao šansu ST. Gume su na putu.
Možda ispadne i neloše.
Ovakve reakcije i informacije su zlata vrijedne, hvala.

BT023 je pri samom kraju, loš. Motor je kao lokomotiva, sve teže upravljiv. Prva guma je uz to i dobila shimmy oko 60-70kmh.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk
Nažalost shimmy na fjr nećeš izbjeći niti sa jednom gumom kad imaš top case. Naravno da istrošenija guma ima jači efekt  :(
 
Početkom 2000 tih kad je izašla prva gen fjr veliki problem bile su adekvatne gume. Motor je dosta specifičan za izbor guma, i tek zadnjih 10 tak god. gotovo svi proizvođači guma su proizveli gume adekvatne Fjr u.
Frend je 2003. god. promijenio 3-4 vrste guma dok nije našao adekvatne. Ove 3-4 su motor učinile nevozljivim, gotovo opasnim. Problem je što su proizvođači teško pomirili trajnost, veliku težinu motora, kvalitetan grip i profil gume. Serijski bt 023 je još uvijek ostatak tih loših vremena. Guma dugo traje ali je problem što ima tup profil i težinu fjr a čini još težu jer nema agilnosti. A ima jako izražen efekt izravnavanja kod kočenja u zavoju.
Ja sam skoro na teži način to naučio. Imao sam više sreće nego pameti upravo sa bt 023. Zato su gume tipa Dunlop Roadsmart 3, Metzeler z6 ili z8 Michelin
Pilot road 4,5, Pirelli St, Gt nevjerovatno popravilo vozne osobine fjr a i sličnih motora. Profil gume je puno oštriji, a guma ima uravnoteženu smjesu za kvalitetan grip i dugovječnost. Upravo takve gume bile su najveći izazov za gumarsku industriju.
 
Sve stoji.
Jedino bi još dodao da je meni zadnja BT023 dva puta pobjegla prošlo ljeto kod Karlobaga, a nisam pretjerivao. Ne viđa mi se, nikako, ta OEM guma.

Sent from my MI 8 Pro using Tapatalk

 
eto, kupio sam takav motor  :wink: pročitao temu (godišnji,dosadnooo itd..),poslušao neke od vlasnika--forumaša  :mrgreen: , odabrao gume,ulja,obavio malo veći servis itd.. i vozim se.
zapravo: bio u prilici provozati fjr-a, svidio mi se i gotovo.  :wink: :wink:
 

Attachments

  • yam11.jpg
    yam11.jpg
    314.2 KB · Views: 168
  • yam12.jpg
    yam12.jpg
    343.8 KB · Views: 182
Ne mozes ti bez labudica[emoji16][emoji6].
Cestitam na kupovini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala.

"labudica"  :LOL:, prvi puta to čujem,  (y) voziš li ti svoju??
 
Ufff ne staj mi na muku. Od kad sam je doveo nisam je ni stigao pregledati kako treba...
 
Evo jedna slikica za buđenje iz ljetnog sna. Vozi li se uopče itko :misli: Izgleda da se vozi, ali bez problema (y)

kulJtmo.jpg
 
Jel to sa nekog putovanja?
 
jessy said:
Jel to sa nekog putovanja?
Jes, bio prošli mjesec do Grčke sa ženom. Laganini dvije sedmice. Malo Albanije (Kruje, Girokaster), pa Grčka (Kefalonija, Delfi, Meteori), Makedonija (Bitola, Ohrid) pa opet Albanija (Skadar) i na kraju skoknuo do Žabljaka.

Čuo danas da si i ti bio ovo ljeto dolje. Javi se obavezno slijedeći put.

Poslano sa mog DIG-L21 koristeći Tapatalk

 
(y)
 
Pozdrav je ko s foruma radio koji upgrade ovjesa na FJR, ja sam narucio komplet wilbers progresive plus straznji 640 road amortizer za svoju RP 13 iz 2008 ovo serijsko mjesanje mi se niti malo ne svida.

I jucer sam stavio nove pirelli Angel GT II nevjerovatne gume ,na bmw  R1200R iz 2016 su mi Michelini Road 5 nemogu vode donit ovom novom pirelliju a motor je 50 kg laksi.

Stavim slike kad ovjes dode te prve komentare s voznje

 
ko samui said:
Pozdrav je ko s foruma radio koji upgrade ovjesa na FJR, ja sam narucio komplet wilbers progresive plus straznji 640 road amortizer za svoju RP 13 iz 2008 ovo serijsko mjesanje mi se niti malo ne svida.

I jucer sam stavio nove pirelli Angel GT II nevjerovatne gume ,na bmw  R1200R iz 2016 su mi Michelini Road 5 nemogu vode donit ovom novom pirelliju a motor je 50 kg laksi.

Stavim slike kad ovjes dode te prve komentare s voznje
Da se tvornicki ovjes uredit odn podesit da ne mjesi, konkretno vilce sam otvrdnuo, a zadnji tvornicki amortizer je dobio podlosku od cca 8mm i poluga opterecanja stavljena na tvrdje , odnosno blokirana gornja kraca opruga. Takav postav je bio uredan, cak je i malo podiglo zadnji kraj sta mi je odgovaralo jer su stalno nogari strugali po zavojima. Mjesanje sam rjesio ali struganje ne jer jednostavno motor je takve koncepcije. Na kraju prodao, a jedan je razlog bio i to rano brusenje stafni i nogara.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Luk6a said:
Evo jedna slikica za buđenje iz ljetnog sna. Vozi li se uopče itko :misli: Izgleda da se vozi, ali bez problema (y)

kulJtmo.jpg

Bas tako, voznja bez problema. Prosli tjedan se vratili nakon 5500 km po Turskoj.

6a4dd7317e6b900ac6ae252166f0537d.jpg
 
Ljudi trebam savjet.
Kupio sam Leo Vince topove
i nikako ih stavit jer ne mogu skinut originalne auspuhe. Odšerafim držač kod suvozačevog nogara, odšerafim šelnu na cijevi, ali uz sva klimanja gore dolje, lijevo desno nisam uspio ni milimetra pomaknut auspuh sa cijevi.
Ima tko kakvu ideju?
 
šina69 said:
Ljudi trebam savjet.
Kupio sam Leo Vince topove
i nikako ih stavit jer ne mogu skinut originalne auspuhe. Odšerafim držač kod suvozačevog nogara, odšerafim šelnu na cijevi, ali uz sva klimanja gore dolje, lijevo desno nisam uspio ni milimetra pomaknut auspuh sa cijevi.
Ima tko kakvu ideju?
Jako čudno. To bi trebalo ići kao podmazano. Sumnjam da se tako zapeklo. Gdje na pušta kod šelne ili kod fuzića?
 
:mrgreen:
 

Attachments

  • Screenshot_2019-11-25-18-02-11-174_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2019-11-25-18-02-11-174_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Views: 156
  • Screenshot_2019-11-25-18-01-57-859_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2019-11-25-18-01-57-859_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Views: 164