YAMAHA FJR 1300-gen.topic

jessy said:
Jako čudno. To bi trebalo ići kao podmazano. Sumnjam da se tako zapeklo. Gdje na pušta kod šelne ili kod fuzića?

Ne pušta kod šelne na spoju cijevi, ali ni milimetra...
 
Morat ćeš konzultirati nekog dobrog bravara, očito je zapeklo od visoke temp.
Ja nisam mogao nikako izvaditi db killere. Ne pokušavaj sa kliještima ili slično. Oštetit ćeš ih. Idu jedino sa izbijačem.
 
šina69 said:
Ljudi trebam savjet.
Kupio sam Leo Vince topove
i nikako ih stavit jer ne mogu skinut originalne auspuhe. Odšerafim držač kod suvozačevog nogara, odšerafim šelnu na cijevi, ali uz sva klimanja gore dolje, lijevo desno nisam uspio ni milimetra pomaknut auspuh sa cijevi.
Ima tko kakvu ideju?

upali i zavrci u mjestu..samo spadne od vibracija :mrgreen:
 
ja mislim euro2 , od 2001.-2006.  :misli:

da mi je motor bliže pročitao bih u prometnoj.  :(

Pročitao, pa ne piše  :mrgreen: " v2 " prazno..
 
rocky6 said:
ja mislim euro2 , od 2001.-2006.  :misli:

da mi je motor bliže pročitao bih u prometnoj.  :(

Pročitao, pa ne piše  :mrgreen: " v2 " prazno..
Hvala Rocky. Je euro 2,našao sam i ja  (y)
 
da dignemo malo temu:)

prodaje li netko uredan primjrak FJR-a,2008g nadalje,da nije 100000km🧐
ponude na PP
 
ajmo vlasnici FJR-a,ako moze vasa iskustva...

koje ulje sipate u masine, 10w40 ili 15w50, polusintetika ili full sintetika,koji proizvodac...?
sto vam se pokazalo najbolje,preporuke...?

hvala
pozz
 
ajmo vlasnici FJR-a,ako moze vasa iskustva...

koje ulje sipate u masine, 10w40 ili 15w50, polusintetika ili full sintetika,koji proizvodac...?
sto vam se pokazalo najbolje,preporuke...?

hvala
pozz
Motul 5100, polusintetika, 15w50.
 
  • Like
Reactions: jessy
Pozz ekipa!
Prodam odlične GPR Furore nero carbon topove, za 2006-2017 (euro3). Homoligirani. dB killeri se vade (stražnji i prednji).

Prošli do Istanbula i natrag, znači novi.
Račun =698Eur, homologacija.
4500 krznenih, 098 86 22 20
 
Pozdrav,

Malo sam ispao iz đira proteklih godina (djeca, obaveze, raspala se ekipa za vožnje), pa moj FJR sada treba dobar refresh, a ja par savjeta. Išao sam prije kod Grigića, bio u Yamaha centru u Baštjanovoj par puta, ali ne volim kad ne vidim što i tko šarafi po motoru. Gdje se ovih dana preporuča otići na servis u Zagrebu? Gdje promijeniti gume? Zahvaljujem.
 
Pozdrav,

Malo sam ispao iz đira proteklih godina (djeca, obaveze, raspala se ekipa za vožnje), pa moj FJR sada treba dobar refresh, a ja par savjeta. Išao sam prije kod Grigića, bio u Yamaha centru u Baštjanovoj par puta, ali ne volim kad ne vidim što i tko šarafi po motoru. Gdje se ovih dana preporuča otići na servis u Zagrebu? Gdje promijeniti gume? Zahvaljujem.
Dobro pitanje...

Uskoro moram na veći servis i nemam pojma gdje to odradit kvalitetno. Osnovne servise ( ulje, filteri, tekućine, svječice) radim sam ali sad su u pitanju i ventili a takve stvari nisam radio zadnjih 35 godina.Osim toga trebalo bi dosta toga rastavit, provjerit i podmazat a to mi se baš i ne da radit.

Dakle, tko je u HR najbolji i najpouzdanijih meštar za FJR ???
 
Postoji li neka generalna preporuka za gume? Ja sam još na Michelin Pilot Road 2 s kojima sam bio prilično zadovoljan. Sada se nude i Pirelli Angel ST, GT, Metzeler Z6, Z8... Što se pokazalo kao best buy? Za neku turističku vožnju.
 
Postoji li neka generalna preporuka za gume? Ja sam još na Michelin Pilot Road 2 s kojima sam bio prilično zadovoljan. Sada se nude i Pirelli Angel ST, GT, Metzeler Z6, Z8... Što se pokazalo kao best buy? Za neku turističku vožnju.
Pirelli angel, St i Gt
 
To i mene zanima,
Imam nekakvi opoziv za riješit, a ne volim da mi neko po vozilu prčka osim mene samog 🥲