YAMAHA FZ1 N/S - od 2006 (General Topic)

jopasb said:
kad sam kupio FZ1 na njemu su bile originalne, nakon 20000 sam stavio TRW i originalne su mi bile bolje. Ali su i skuplje dosta

Okej nije FZ1 ali na mojoj FZ6 sad imam trw dobre su al brutalno skripe i nekako mi se originalne cine da mekše primaju prvi hvat kad krenes kocit. Ali nije to po meni bitna razlika da se ne ustedi. Jbg originalne sam platio 1200 kuna prednje i zadnje plocice.. eh da cini mi se da na originalnom pakovanju pise da plocice mogu ici na fz6 i FZ1 ali pretpostavljam na stariju generaciju posto je moj S1
 
biker4life said:
uglavnom sam stavljao originalne, na veliku većinu motora koje sam imao...

Ti ces vjerovatno znati..tko proizvodi "originalne" pakne?
 
toecutter said:
Ti ces vjerovatno znati..tko proizvodi "originalne" pakne?

Znaš da nemam pojma, od modela do modela zavisi, konkretno u slučaju motora iz naslova neznam ovako napamet. Zadnje su ako se ne varam NISSIN (iste idu na velik broj Yamaha 600-1000), i to je najčešća opcija, prednje mislim da su isto NISSIN ali nisam siguran, na nekim modelima (najčešće europskim npr. XT660X ) je i Brembo bio u pitanju...

Manje mi je bitan brend (tj. dobavljač original dijelova), "original" ugradnja kao takva mi je uvijek bila najdugotrajnija uz sasvim solidnu silu kočenja, a znam da smjesa odgovara disku tj. neče ga pretjerano trošiti, pa mi se ni neda tražiti neke konkurencije, mada sam imao pozitivna iskustva i sa Carbon Loraine i sa nekim drugima...
 
Vidiš ja sam davno bio oduševljen s Carbon Loraine, možda dok sam imao agresivniji stil vožnje pa zato, no zadnje (prije 10-tak godina) su mi slabo grizle na hladno (tek kada bi se pošteno zagrijale) i cvilile su..onda sam prešao na TRW (ali obavezno sinter) i to mi je nekako OK za neku "normalnu" vožnju.
 
Zadnja kava prije nego su nam zatvorili kafic...nadamo se brzom povratku u normalu..

 
Evo sluzbeno se mogu pohvaliti da cim se ovo govno od virusa smiri idem po FZ1  :cool: :0648:
 
Pašareta je najbolje pice na svijetu!






ja cu castit sve koji uspiju procitati ovo... znaci pašareta i kremšnita na moj racun.
 
I moja sa zadnjeg đira
 

Attachments

  • Screenshot_20200324-215954.jpg
    Screenshot_20200324-215954.jpg
    677.7 KB · Views: 143
Uh kako je divan :D  nema plava boja rula! (y)


Edit:


Ovo je mivv suono? Znas li mozda kakva je razlika u zvuku u usporedbi sa carbon GP?
 
Ja sam se isto mislio kada sam kupovao između Suona i GP karbon. Na kraju sam se odlučio na GP karbon jer je kraći. Suono mi je nekako preglomazan, pggotovo kad je motor bez nosača i kofera, onda izgleda puno kraći u cjelini.

Zvuk neznam kakav je na Suonu ali na GPu je je meni zvuk savršen, na mjeru dubok...ne reže ....evo naježim se dok pišem o tome :)

Nego mene zanima da li ima i Suono na cijevi koja ide od auspuha prema granama one dvije boče (dvije male bačvice) ..nikako da skužim čemu služe??
Na jednoj od te dvije bačivce je blokada za centralnu nogaru...ali druga je enigma :)
Vjerovatno imaju neku ulogu...ali koju...
 
Ne kužim zašto duljina ...cijev koja ide od grana do auspuha je tu da definira duljinu. Ove dvije bačvice s boka  mi nemaju smisla, osim ako nemaju neku svrhu kovitlanja ispušnih plinova unutra...u biti niti neznam da li su te bačvice otvorene ili zatvorene (mogu ispušni plinovi ući u njih ili ne)... :misli:
Kažem na jednoj bačvici je graničnik da blokira centralni nogar...ali ova druga :misli: