Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Jel netko ugrađivao "pokazivač" brzina? Gdje bi to bilo najbolje uzeti, ebay, aliexpress?

Aliexpress definitivno jedino što se sad malo duže ceka. Shemu ugradnje sam stavio nesjecam se na kojoj stranici ovdje ali ako zatreba mogu ponovit . Ugradio sam ih 10ak i svi rade bez problema vec godinama
 
Crkavanje jednog odma.uključuje i zamjenu drugog. To je zakon inače nema.sreće, na kraju ispadne još skuplje.
Inače evo još uvijek pogledam temu, jebiga ostala freza u srcu 🤣

Kod fz6 riknu samo namotaji i to vecinom zbog naše nemarnosti ,tj. na prvi znak slabog akumulatora treba uzeti odmah novi a ne puniti pa opet neko vrijeme voziti ,a da nekažem guranac svako malo. Platio školu i sam ,dao premotat privatno kod majstora i ni dan danas na tom motoru nema više problema (stavio je malo jace namotaje) i novi sam uzeo akumulator. Na Fz1 odlaze rotori tj. magnet pa naprave šou pa sam preventivno promijenio i rotor i stator tj pojacan magnet i pojacane namotaje pa i novi akumulator. Usput rijetko kome ode regler na frezi ...bar ja još nisam cuo od nikoga.
 
Jel netko ugrađivao "pokazivač" brzina? Gdje bi to bilo najbolje uzeti, ebay, aliexpress?
Ovako, ja sam ga naručio s ebay-a prije mjesec ipo dana i stigao je tek danas. Cijena je bila 27 dolara. Nešto sam u gužvi slijedećih dana tako da ne znam kad ću imati vremena za instalaciju, ali kad krenem s time stavit ću par slika kako je protekla instalacija.

Ispravak, AliExpress ne e-bay.
 
Last edited:
Jel ikako moguće napraviti atest/homologaciju za Two Brothers racing auspuh?
Kako stoji policija u dalmaciji sa bucnim motorima? Ja sam svaki dan na cesti, istina, sa serijskim ali me ni jednom nisu zaustavili, niti sam vidio negdje da stopaju motore. Medjutim ovaj TBR je brutalno glasan, jasno mi je da prije tehnickog moram stavljati serijalu i to mi nije problem.

Moze neki savjet? Dali se uopce isplati uzimati tako sto, ako pravi previse problema bojim se da cu odustati od kupnje :/
 
Jel ikako moguće napraviti atest/homologaciju za Two Brothers racing auspuh?
Kako stoji policija u dalmaciji sa bucnim motorima? Ja sam svaki dan na cesti, istina, sa serijskim ali me ni jednom nisu zaustavili, niti sam vidio negdje da stopaju motore. Medjutim ovaj TBR je brutalno glasan, jasno mi je da prije tehnickog moram stavljati serijalu i to mi nije problem.

Moze neki savjet? Dali se uopce isplati uzimati tako sto, ako pravi previse problema bojim se da cu odustati od kupnje :/


Two Brothers su americki proizvod za njihovo trziste i u nekim drzavama su cak i zabranjeni jer nisu road legal (ovisi koja drzava ima zakon o decibelima). Nazalost njih nije moguce legalizirati nikako!

Sto se tice policije ja isto vozim bez db killera i ne diraju me jer ne divljam po gradu nego normalno vozim, cesto budu nocne patrole vide me ali ne reagiraju. E sad, mozes naletit na lika kojemu je dosadno pa te zajebava...jbg.. ja imam homologirano pa mi mozda i progleda kroz prste i pusti me.... no cujem kad su akcije da znaju onda sve gledati...
 
Two Brothers su americki proizvod za njihovo trziste i u nekim drzavama su cak i zabranjeni jer nisu road legal (ovisi koja drzava ima zakon o decibelima). Nazalost njih nije moguce legalizirati nikako!

Sto se tice policije ja isto vozim bez db killera i ne diraju me jer ne divljam po gradu nego normalno vozim, cesto budu nocne patrole vide me ali ne reagiraju. E sad, mozes naletit na lika kojemu je dosadno pa te zajebava...jbg.. ja imam homologirano pa mi mozda i progleda kroz prste i pusti me.... no cujem kad su akcije da znaju onda sve gledati...

Ti si iz Rijeke ako se ne varam, u Splitu znaju zagrmit itekako, navecer se jos vise cuje pa me zanima jel netko od tih ikad platio kakvu kaznu? Ako me stopaju jel ide kazna zbog buke + ne homologirani auspuh ili?
 
Ti si iz Rijeke ako se ne varam, u Splitu znaju zagrmit itekako, navecer se jos vise cuje pa me zanima jel netko od tih ikad platio kakvu kaznu? Ako me stopaju jel ide kazna zbog buke + ne homologirani auspuh ili?

U biti zbog RR ispada da sam iz rijeke, ne ipak sam iz Dubrovnika 😄

Ovdje u sezoni dodu momci iz slavonije i salju sve zivo i nezivo na tehnicki a ja sreca nisam nikad imao problema a i sad sam u potpunosti legalan kad stavim db killer nazad. Iskustva nemam ali kako sam skontao dignu ti tablicu i ides na tehnicki gdje se utvrduje tehnicka ispravnost i onda dobijes kaznu.

Prodaj to i skupi pomalo i kupi nesto polovno sto se moze homologirati ako mislis duze zadrzati motor. Vjv ces platiti kazni u visini polovnih špulja.
 

Ima homologaciju i kostaju 3000 kuna... sve ostalo je od 500 eura pa nadalje..
 
Ja sam inace iz slavonije, a sta ce, navikli su jer tako to ide kod nas. Sad u Osijeku u 2 dana preko 180 prometnih prekrsaja, od toga 30+ voznji u alkoholiziranom stanju, na moru toliko ne napisu godisnje :'D

Trenutno sam na serijskom, a mogu uzeti taj za okej cijenu. Problem je sta polovnih nema za fazera, jako tesko ih je naci i odu odmah. Trazim vec 6 mjeseci, piso sam i tu, i na fejsu po grupama, i njuskalo i zasad nista.

A novi leo je npr 4.5k ako se ne varam, to mi je puno jer ne mislim frezu ganjat vise od 3,4 godine.
 
E da cuo sam to od par slavonaca da je tako gore no vjeruj mi u sezoni dbk vrvi od policije jos pogotovo ove godine. Pisu sve zivo i nezivo. Ne znam kako je u drugim morskim krajevim.. znam da su gore rijeku i oko plominke isto stisnuli ovo ljeto 🥳
 
Svi pričaju o grmljavini auspuha i izbjegavanju policije :cool: a ja ovdje gledam koje su grijane ručke najudobnije :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Aliexpress definitivno jedino što se sad malo duže ceka. Shemu ugradnje sam stavio nesjecam se na kojoj stranici ovdje ali ako zatreba mogu ponovit . Ugradio sam ih 10ak i svi rade bez problema vec godinama

Ajde molim te može pomoć. Kupio sam ovoga https://www.aliexpress.com/item/32978426141.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.12816ed26X86PA

Kada dam kontakt na motoru indikator odbroji od 6 to 1 te ostane znak L (learning). Kada upalim motor u leru, L treperi brže i zatim se pokaže 1 koji treperi sporo i jednolično. I bez obzira što radio ostane tako. Znači ne mogu isprogramirati brzine.

Upute za instalaciju su nepotpune. Na kabelu ima muški i ženski spoj, te zelenu i crvenu žicu koje nisu spomenuli u uputstvima. Ispod tanka goriva je konekcija koja se rastavi i ovaj muški i ženski spoj se priključe. Ta konekcija daje brzinu motora.

Dalje, za ovo dvoje sam pročitao na uputstvima sličnih proizvoda i nešto sam vidio na YT. Crvenu žicu sam spojio na liniju za napajanje zadnjeg svjetla, tako da preko toga indikator dobiva napajanje od 12V. Zelenu žicu sam spojio na sivu žicu od davača indikacije položaja radilice koji se nalazi na desnoj strani motora. Čini mi se da je ovo sve OK. Nisam koristio one crvene kvačice već sam samo ubacio žice u spojeve. Napajanje očito radi, a zelena žica očito prima signal jer ako je izvadim ili spojim na drugu žicu, tada niti ne prelazi preko L.

Sad ne znam da li se može sve resetirati ili što već.
 
Ako ti je ušao u learning mod i blinka 1, znači da trebaš sjesti na motor i voziti u prvoj brzini dok ne počne blinkati 2, i tako brzinu po brzinu, vodi računa o cesti kojom voziš da možeš završiti do 6-te. Ima i fora za reset, mislim da treba 6 puta ga spojiti i odspojiti s napajanja u brzim intervalima, imaš upute na netu, malo zguglaj ili traži prodavača da ti pošalje na mail.
 
Ako ti je ušao u learning mod i blinka 1, znači da trebaš sjesti na motor i voziti u prvoj brzini dok ne počne blinkati 2, i tako brzinu po brzinu, vodi računa o cesti kojom voziš da možeš završiti do 6-te. Ima i fora za reset, mislim da treba 6 puta ga spojiti i odspojiti s napajanja u brzim intervalima, imaš upute na netu, malo zguglaj ili traži prodavača da ti pošalje na mail.

Ma što radio u prvoj nema nikakvih promjena, zato i pitam. Mislim da je prvi put prošao od prve do treće brzine, ali nisam imao mjesta za dalje. Nakon toga sam ga palio gasio 6 puta da sve resetiram ali sada mi ostaje u prvoj nakon lera. Nemam pojma.
 
Jel paše original nosac tablice i nosač za kofer nakon aftermarket aspuha?

WhatsApp Image 2020-09-28 at 12.39.45.jpeg


frendovi su preuzeli a sad ako netko ima ovakav, iako mislim da je sve na istu semu neka napise sta sve treba da ponarucujem to sve jer i uzivam u strahu jer sad uz racing auspuh imam i nosac i zmigavce koji bi mogli praviti problem minus kofer weeeeeee o_Oo_O:ROFLMAO: