Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Evo ti akrap shema, a on je princip zašarafi i vozi(imam i centralni i bočne kofere):


Jel ti pasao nosac tablice? Pitam zato sto frend ima istog i kad je stavljao Lea nije mogao staviti nosac za kofer, a i nosac tablice mu je aftermarket.

Nista hvala svakako, po shemi je isto kao na two brothersu ali vidim sve kad se vratim dole montirat ga
 
Ajde molim te može pomoć. Kupio sam ovoga https://www.aliexpress.com/item/32978426141.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.12816ed26X86PA

Kada dam kontakt na motoru indikator odbroji od 6 to 1 te ostane znak L (learning). Kada upalim motor u leru, L treperi brže i zatim se pokaže 1 koji treperi sporo i jednolično. I bez obzira što radio ostane tako. Znači ne mogu isprogramirati brzine.

Upute za instalaciju su nepotpune. Na kabelu ima muški i ženski spoj, te zelenu i crvenu žicu koje nisu spomenuli u uputstvima. Ispod tanka goriva je konekcija koja se rastavi i ovaj muški i ženski spoj se priključe. Ta konekcija daje brzinu motora.

Dalje, za ovo dvoje sam pročitao na uputstvima sličnih proizvoda i nešto sam vidio na YT. Crvenu žicu sam spojio na liniju za napajanje zadnjeg svjetla, tako da preko toga indikator dobiva napajanje od 12V. Zelenu žicu sam spojio na sivu žicu od davača indikacije položaja radilice koji se nalazi na desnoj strani motora. Čini mi se da je ovo sve OK. Nisam koristio one crvene kvačice već sam samo ubacio žice u spojeve. Napajanje očito radi, a zelena žica očito prima signal jer ako je izvadim ili spojim na drugu žicu, tada niti ne prelazi preko L.

Sad ne znam da li se može sve resetirati ili što već.
Da bi isprogramirao svaku brzinu moraš postici 2-2500 okretaja (tj dok određena brzina neprestane treptati), znaci nije nužno voziti vec na centralni nogar i odvrtiti do 6. Preporuka je da imaš još nekog pored sebe (zlu netrebalo).Crvena ide na smeđi đek na smeđu žicu ispod rezervoara ,a zelena na crni đek ( sa dvije žice) uz desnu stranu rame na sivu žicu. Ako si nešto pogrešno napravio u nekom segmentu postoji reset, imao sam negdje al trenutno nemogu naci. Potraži na netu ako nađem ja u međuvremenu javim.Mislim da moraš 6 puta dati kontakt i kad pocne odbrojavati prekinuti kontakt , tako se resetira na pocetak.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: zvaker
TBR montirani, ima smisla zasto su ilegalni. pre pre glasni su da na nekim obrtajima pila mozak na pola.. koliko sam sretan toliko mi je neugodno vozit koliko se bolesno cuju o_O
 
Last edited:
Da bi isprogramirao svaku brzinu moraš postici 2-2500 okretaja (tj dok određena brzina neprestane treptati), znaci nije nužno voziti vec na centralni nogar i odvrtiti do 6. Preporuka je da imaš još nekog pored sebe (zlu netrebalo).Crvena ide na smeđi đek na smeđu žicu ispod rezervoara ,a zelena na crni đek ( sa dvije žice) uz desnu stranu rame na sivu žicu. Ako si nešto pogrešno napravio u nekom segmentu postoji reset, imao sam negdje al trenutno nemogu naci. Potraži na netu ako nađem ja u međuvremenu javim.Mislim da moraš 6 puta dati kontakt i kad pocne odbrojavati prekinuti kontakt , tako se resetira na pocetak.

Hvala na pomoći, ali čini se da je ovo govno neispravno. Inače nisam loš sa strujom tako da sumnjam da sam nešto pogriješio. Sve je dobro spojeno, opet sam provjerio, ali ne radi. Resetirao sam već prije na opisan način no nema promjene. A što je tu je, i to se dešava.
 
  • Like
Reactions: derba
20201022_170455.jpg


Ako netko trazi.
Slucajno vidio na fb, nemam nikakve veze s oglasom :mrgreen:
 
Nek je akrap al je dosta para i obzirom za koji godinu prilicno i star. Radije bi uzeo novog mivva koji je 580 eura novi novcat


Ps na slici nema ni u njima a niti kraj auspuha db killere sto je jos nekih 100 eurw
 
Nek je akrap al je dosta para i obzirom za koji godinu prilicno i star.
Pa nije se ukiselio ili pokvario kroz godine. Malo se prođe krpom i ko novi je.
Jedini trošak može biti vuna (max 200kn), mada sumnjam da ju je fz uništio :mrgreen:

Po meni jedino Akrap ima ok zvuk na fz6, ostali ili bezveze vrište ili imaju nekako limeni zvuk, no to je ipak osoban ukus, pa ne treba raspravljati oko toga :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: prpa
Čisto da dam povratnu informaciju, pošto sam se prije nekoliko tjedana raspitivao za vizire. Najzad sam uzeo onaj sa Ebay-a. Cijena mu je bila oko 750KN, došao je nakon 4 dana na moju adresu. Izludio sam se s plaćanjem jer mi debitnu karticu nije prihvatilo, pa preko banke nisam mogao uplatiti zbog nekog problema sa swift brojem, da bi na kraju konačno platio novom kreditnom koju sam izvadio radi nekih drugih razloga.

Što se tiče samog vizira tu sam malo podijeljenih osjećaja. Vjetar koji je prije udarao u prsa i trbuh preusmjeren je na vrat i glavu. Imam osjećaj da motor lakše ubrzava i drži brzinu s manje napora, no kako je vjetar preusmjeren u glavu sada je buka pojačana tako da skoro uopće ne čujem motor od vjetra. Što češ kad ja nemam ni akrapovića ni leo vince :) Uzeo sam prozirnu verziju, evo par slika:

20201026_141702.jpg
20201026_141715.jpg
20201026_141721.jpg