Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Wrbex said:
Hm...zasto je meni u glavi da je servis na 6kkm ?! Moram pogledat u knjizicu sto pise.
Nego yamadado, danas kada sam se vozio probao sam malo duze ostat na full gasu :) brojke su se vrtile do 245, dalje mi se nije dalo mucit motor, mozda bi jos nesto nabrao, ali to je bilo to. Sve je full stock :)
I da obrnio sam 5kkm :) tocnije imam 5058km s danasnjim danom.

A DAJ MI RECI NESTO, tamo di ti konektori dolaze na žarulje prednjih svjetala, da li ti kabeli prolaze kroz one rupe na plastikama ili dolaze od nedje od ispod?
ja sam ih probao provuc kroz te rupe koje mi izgledaju kao da su namjenjene baš tim konektorima jer taman prođu kroz njih, ali su mi malo prekratke žice pa bi se napinjale dosta, pa sam ostavio kak je...
 
Meni je mjenjač malo "čudan"nekad se iz brzine u brzinu prebacuje kao po loju a nekad lupne kao kad stojim pa ubacim u prvu sve se trzne i tako sve do pete  !
 
trebaš prebacit u višu čim stisneš kuplun, istovremeno, a i lakše ubacuje kad ga malo stisneš, a ne dok se voziš laganini, tak je bar kod mog...
probaj:)
 
Vjeruj mi probao sam svakako ali kao da je samo po njegovom kako mu se da..
 
Što se mjenjača tiče mjenjaš ga u vožnji najbolje, u prvu uvijek trzne dosta a meni se desilo par puta da ga nemogu spustit u 2 brzinu.  Na servisu sve ok.  sve radi  imam 26000 km
 
Evo kako sam i najavio, bio sam danas u elodi do servisera.
Prezentirao sam mu zujanje na 8000okr., na sto je on konstatirao da se cuje iz masine! Napravio je i krug po dvoristu i njegov dojam je da motor dosta "grdo" radi. Prva teorija je da je to zbog loseg benzina, tj. premalo oktana pa dolazi do prerane detonacije. Iskljucivo sam do sad tocio inin Eurosuper 95 (niski sumpor) pa mi je predlozio da probam natocit 98icu ili ako uspijem naci 100 oktana. Ako to ne poboljsa rekao je da se ponovno javim.

Sto vi tocite u fazane? Namjerno nisam tocio 98icu jer ona kao ima više sumpora.
Gdje se u zg moze natakat 100 oktana?

Toliko za sad.
Pozdrav.
 
Ja tankam OMV 100 odkako sam ga kupio (28.4 :wink:)jedino jedanput 95 ns u Slatini jer tamo nemaju 100  :misli: nisam primjetio da mi išta čudnije radi na 8000 okretaja.
 
Wrbex said:
Ja uglavnom tocim ES95 tu i tamo ES98, a jednom sam natocio 100-tku na omv-u, ali nisam primjetio nikakvu razliku. Ajd bash cu ponovo probat natankat 100-tku i bash obratit pozornost na taj zvuk pa javim dojmove.
Gdje u Miholjcu ima 100 ?
 
Moj šogi je kupio prije 2 god novi FZ6 pa mu se nakom nekoliko stotina km odšrafila jedna prednja čeljust, imal je više sreče nego pameti.
 
Pozdrav svima,
ja sam također uzeo novog fz6n prije 2 mjeseca i također mi se javlja to zujanje iz auspuha ili mašine. Neznam točno. Javlja se na oko 8k okretaja i prestane iznad. Jako iritantno. Prije nekog vremena sam stavio sportski nosač tablice pa sam mislio da radi toga zuji jer je tablica direktno na limu od nosača ali vidim da nije u tome problem. Također mi se nekad mjenjač blokira na drugoj brzini kad šaltam prema dolje više brzina od jedamput ali su mi rekli da je to normalno. Da treba puštat kvačilo kod svakog mjenjanja brzina...
Što se tiče goriva točim isključivo 100 na omvu i isto sam primjetio da mi radi nemirno na ler gasu kad je vruče vani. Pretpostavljam da treba malo dići ler gas. Inače sam jako zadovoljan motorom i točno je ono što sam očekivao.

 
Na jesen ili zimu idu male preinake na motoru.
Laser X-treme spulje
K&N filter
Denso sviječice
Power Commander
Drugi lančanici...
Xenon lampe
carbonski blatobrani od stare R6 i carbonska zaštita za tank
crni retrovizori i lakiranje prednjih vilica u mat crnu boju ( ostatak motora je crn )
crne ručice kvačila i kočnice...
i još neke sitnice...
 
600,00kn picilo split,
i al nije servis za njega svakih 5000km,fz-6n 8000 i nesto na satu
 
Jeste li vi culi za onu gresku na TPS-u i jeli se to kome dogadja?
http://motoplus-web.com/forum/viewtopic.php?t=219&highlight=greska+tps