Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

2 Mrva M > Tih problema su imale prve serija fazer-a, i na njima je to vrlo vjerovatno vec promjenjeno, a noviji modeli nisu imali tih problema.

Nego da ja priupitam svekoliko pucanstvo vezano za gume koje pitanjce. Imam bridgestone BT020 na fazeru i do sada sam preso skoro 6000km i ne primjecujem da su nesto "popustile" ili se istrosile ili nesto slicno, a nije da ih nesto puno stedim.
Dakle zanimaju me koliko su vama trajale?
 
nasao sam uzrocnika onog gadnog zujanja na 8000okr!!
vjerovali ili ne zuji rucica kvacila! ako ju se na 8k okr pridrzi zujanje se ne javlja (probajte pa javite rez)..
sad treba smisliti neko trajno rjesenje "problema", ali i ovako mi je drago da znam da se ne cuje nesto iz masine.. 8)
 
Wrbex said:
2 Mrva M > Tih problema su imale prve serija fazer-a, i na njima je to vrlo vjerovatno vec promjenjeno, a noviji modeli nisu imali tih problema.

Nego da ja priupitam svekoliko pucanstvo vezano za gume koje pitanjce. Imam bridgestone BT020 na fazeru i do sada sam preso skoro 6000km i ne primjecujem da su nesto "popustile" ili se istrosile ili nesto slicno, a nije da ih nesto puno stedim.
Dakle zanimaju me koliko su vama trajale?

čuo sam da drže 13000, dosta su tvrde...
ja imam dunlopice, za sad se drže...6000km
 
2 Tomba > Je danas sam istestirao, zujanje prestaje kada stavis ruku na rucicu kvacila ! Ljepo si to locirao  (y)

2 Yamadado & Danije 1803 > Upravo gledam servisnu knjizicu i kaze da je sljedeci servis na 6000km?!!? Koji klinac je sad to? Ajd pogledajte u svoje knjižice sto pise kod vas?

eh da Yamadado pitao si za žice? Evo slikice kako to izgleda, slikano mobitelom tako da bash i nije nesto ali valjda ce pomoci.
 
1. meni piše sljedeći servis na 10000 km, u stranim uputama piše na 7000....slika u prilogu
2. što se tiče žica na zaokruženožutim mjestima se nalaze otvori u plastici, da li ti žice za svjetla prolaze kroz te rupe ili ne?

 
Bridstonice ne popustaju nikada. Cak ni kad se na koncima vozis  :mrgreen:  Mjenjaj ih kada se potrose.
 
linza said:
Bridstonice ne popustaju nikada. Cak ni kad se na koncima vozis  :mrgreen:  Mjenjaj ih kada se potrose.

kolko pređeš sa njima?
 
20tkm sa prednjom i oko 15tkm sa zadnjom. Tek nakon te kilometraze nisu za voziti, do onda su u redu.
 
linza said:
20tkm sa prednjom i oko 15tkm sa zadnjom. Tek nakon te kilometraze nisu za voziti, do onda su u redu.

Da takvo iskustvo sam i ja cuo, a to je stvarno fina kilometraza, pogotovo kad slusam da na R-ovim mjenjaju gume svakih 5tkm i manje.
Nego pitanje, da li su i toliko losije te BT020 od nekih performance guma?
 
Br@nc said:
kolko ste platili 1 servis?
na 1000 km?
1.Evo danas pogledao račun ;Škaro moto servis na 1000 km 543 kn
2.Sljedeči servis je na 10 000 km tj nakon 9 000 a svi ostali nakon 10 000 km
 
Wrbex said:
Nego pitanje, da li su i toliko losije te BT020 od nekih performance guma?

Jesu. Pogotovo sto takve gume nisu vidle izlaz iz Zagreba  :twisted:
 
Bash sad gledam Owner's Manual gdje kaze da je servis na 10tkm. U mojoj garanciji ljepo pise "sljedeći servis podtreban je na 6000km. Zovem BigBike SB kaze oni preporucuju servis na 6tkm zbog lošeg goriva, pitam a sto se radi na servisu, navodno da rade stelanje karburatora i ventila....
Ne znam, sve više mi smrdi BigBike  :misli:
Sto vi kazete na to?

Eh da i jos jedno pitanjce vezano za ler gas. Sad citam usermanual i kaze da bi trebao biti izmedju 1250-1350 r/min, a meni nikad nije bio tako visoko, cak i nekad malo ispod 1000r/min. Kako je kod vas?
 
Nemas karboratore vec ajspric. Ali to sad nema veze.

Ler gas svatko stavlja kako zelitj. svaki majstor ima svoju vrijednost. Ako stavis na 1050-1150 neces faliti s tim da on oscilira ovisno o atmosferskom tlaku.

Servisne se knjizice razlikuju od dilera do dilera pa cak i o zemlju kupovine.

Vidim ja da vi previse komplicirate a premelo se vozite. Mani brigu na veselje i same gas  (y)
 
Wrbex said:
Bash sad gledam Owner's Manual gdje kaze da je servis na 10tkm. U mojoj garanciji ljepo pise "sljedeći servis podtreban je na 6000km. Zovem BigBike SB kaze oni preporucuju servis na 6tkm zbog lošeg goriva, pitam a sto se radi na servisu, navodno da rade stelanje karburatora i ventila....
Ne znam, sve više mi smrdi BigBike  :misli:
Sto vi kazete na to?
Zato ti na sljedeći servis lijepo put do Osijeka i kod Škaro Moto se naruči ;telefon je 300 555
 
2 Linza > Oke malo sam ja pomjesao kruske i jabuke :)
Mislim kako se moze razlikovat servsni intervali jednog te istog motora u jednoj zemlji? Malo mi bash i nije jasno.

Mozda malo i kompliciram, ali da se malo vozim ne bih bash rekao, 5900km u tocno dva mjeseca bash i nije malo.  :mrgreen:


 
Jel pali? Jel koci? Jel curi benzin? Ako ne onda je sve super  (y)
 
svak svog konja hvali to svi znamo,a sto vana smeta kod fazera?
meni je zao sto se ne vidi pre dobro pokazivac br okretaja,po jacem suncu,al eto
 
Wrbex said:
Bash sad gledam Owner's Manual gdje kaze da je servis na 10tkm. U mojoj garanciji ljepo pise "sljedeći servis podtreban je na 6000km. Zovem BigBike SB kaze oni preporucuju servis na 6tkm zbog lošeg goriva, pitam a sto se radi na servisu, navodno da rade stelanje karburatora i ventila....
Ne znam, sve više mi smrdi BigBike  :misli:
Sto vi kazete na to?

Eh da i jos jedno pitanjce vezano za ler gas. Sad citam usermanual i kaze da bi trebao biti izmedju 1250-1350 r/min, a meni nikad nije bio tako visoko, cak i nekad malo ispod 1000r/min. Kako je kod vas?
I ja sam imao sličan problem ali sam si neki dan sam podigao ler gas i sada je super. Imaš jedan šarf s lijeve strane križasti, ispod rezervara i s time podižeš ler gas. Sada je super.