Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Wrbex

Active member
Pozdrav, evo ja lagano presao nekih 3500km s novim fazanom pa se skupilo tu pitanja kojekakvih, a i pitanje da li cu se svih sjetit sada odmah ali budem vas ja postupno tlacio :)
Za pocetak da pitam vezano za plastiku zadnjeg stop svjetla. Nesto mi se rasklimala ili je bila rasklimana?! Nisam bash detaljno zagledao, ali se klimusa cisto uredno. Ima li mjesta panici? :)
Drugo koliko vam trosi ? Ja uspijem preci nekih 250km sa cca 15L i tada mi pocne blinkati gorivo.
Koja vam je putna brzina ako je cesta ravna, nema nikog uokolo itd?
Gdje i posto uzeti nosac kofera & kofer? Mozda netko prodaje?
Eh da i sad kak je malo zatoplilo malo mi cudnije radi na leru, ler se spustio sa 1020-1100, na nekih 950-1020 i malo nemirnije radi. Jel se to tek samo zagrijao kak je red ili nesto drugo?

I za kraj, da li mozda netko zna covjeka iz OS koji vozi Crni FZ6S s ralicom, i promjenjenim spuhom, u 90% slucajeva u pratnji mu je i novi crni 636 ?

EDIT: Eh da zaboravio pitati, ima li kakvih naputaka za skidanje vizira jer nemoguce ga je ocistiti kak je red bez skidanja. Ili da samo osarafim i skidam?
 
...zadnja plastika od štop svjetla leži na nekim gumicama i ne može se jako stisnuti, ali ne brini ( namjerno napravljeno radi vibracija )...ja sa 15 litara ( do rezerve ) napravim 220 do 280 km ovisno o raspoloženju...pitanje o putnoj brzini je malo čudno formulirano pa je teško na njega odgovoriti...ler gas se može poremetiti, ali ga je jednostavno namjestiti ( sa lijeve strane motora ispod rezervara imaš jedan vijak koji naprosto mami da ga okrećeš :D)...pozdravljam i lagano naprijed (y)
 
Posto imam motor tek dve nedelje nisam jos doso do rezerve pa neznam koliko trosi. Bio skoro pun kad sam ga kupio pa tek kad sam ja tenkiro resetovo sam ga.
 
Za plastiku svijetla ne brini tako su je namjerno napravili
Što se tiče potrošnje ak se voziš do 7 000 ok možeš e rezervoarom proći do 350 km s rezervom inače oko 260 ak se ganjaš iznad 9000 ok

ZA kofere imaš Givijeve nosače koferi KAPPA ili GIVI  52 l

Leer si poštelaj na nekih 1020 ispod 1000 ti nemirnije radi i može ti se gasit

Sretno
 
Što se tiće nosaća i kofera,jeftinije češ proći(oko 1000kn) ako to naručiš kod neovlaštog dućana.Original je skup a ista stvar.Nosać je oko 500kn a kofer oko 1300 (52l).Ja sam naručio u auto-moto(zagrebačka ul.)
 
Vozio Golfa i to dizela, sad vozim Patrola i to opet dizel pa šta?
 
Wrbex said:
EDIT: Eh da zaboravio pitati, ima li kakvih naputaka za skidanje vizira jer nemoguce ga je ocistiti kak je red bez skidanja. Ili da samo osarafim i skidam?
Ja na mom fazeru skinuo "Vizir" imaš po dva ispod gume retrovizora s svake strane i samo nemoj zaboravit odšarafit onaj donji ispod svjetala,šarafi su od plastike tako da nemoj jako stezat kad budeš vračao nazad ! I sve ok  (y)
 
Pozdrav, zanimljivo je to što sam ja svoj čekao da dođe iz osijeka :)
kupio ga krajem 9 mj, proš. god., prešao preko 5000 km i sve ok, meni isto radi malo bučnije kad se zgrije na 3 crte, na 4 sa pali ventilator i fino grije po nogicama, da je bar tak po zimi stalno :)
ja pređem isto od 230 do max 290 sa punim rez. do rezerve...rezerva mi je za cca 60 km ako se ne varam ili sam neko govno natočio jer mi je na 55 km rezerve poceo trokirat, nije vukao i na leru sam dosao do benzinske...
a racunaj 3.4 l za kolko ti je km....

svjetlo straznje je normalno, ako pogledaš i fuzići su ti na gumenim nosačima....
ja sam dobio kofer u cijeni, vozio sam se max 170 s njim, izdržao je makar piše max 120 km/h i 5 kg :)
i malo ti ronda po rupama, treba ga malo podlozit sa gumama...
kolko si ga max brzo vozio po njegovom brojaču?
 
Ooo yamadado pa slab si mi ti. Ja sam svoj motor podigao negdje 25.04.2006 i sad imam negdje 4900km, a svi znamo koliko je kise bilo, pogotovo u slavoniji.
Koliko sam ga najvise vozio? Pa koliko ide :) po satu negdje 235km/h i to u dosta navrata :)
Jedino sto mi je u zadnje vrijeme cudno je neki zvuk na cca 8000okretaja nesto se cudno cuje, ali ne pridajem tome preveliku paznju.
 
nekaj ti zvoni u masini, ma to je normalno, meni se cuje svasta, pa drugi put kad se vozim nista:)
radio bi ja i više km ali nemam za benzin :)

ja sam ga vozio 225 po brojaču, više nisam imao ceste, a kad imam ceste onda sam sa koferom pa se bojim da ne odleti :)
 
yamadado said:
nekaj ti zvoni u masini, ma to je normalno, meni se cuje svasta, pa drugi put kad se vozim nista:)
radio bi ja i više km ali nemam za benzin :)

Da to sam cuo vec, zato se i ne brinem previse za taj zvuk. Budem ga prijavio na servisu od 6000km sto bi moralo biti brzo :)
Da zajebano je to gorivo, ja sam samo rokao na karticu, ali kad je dosao racun ljepo sam se iznenadio.  :misli:

yamadado said:
ja sam ga vozio 225 po brojaču, više nisam imao ceste, a kad imam ceste onda sam sa koferom pa se bojim da ne odleti :)
Ma meni je problem sto ima previse ravne ceste, ja bi mogao motor vozit i 300 po 5-10 minuta u koji god smjer da krenem od kuce. Meni fali zavoja i vec sam lud od ovih ravnica. Do postenih zavoja mi treba u jednom smjeru barem 30-40km  :palacdolje:
 
zašto servis na 6000?
kaj nije na 10000 po našem ili 7000 po nekim stranim preporukama?
 
yamadado said:
zašto servis na 6000?
kaj nije na 10000 po našem ili 7000 po nekim stranim preporukama?
Ja ne idem prije 10 000 km !
 
Danijel1803 said:
Ja ne idem prije 10 000 km !

Hm...zasto je meni u glavi da je servis na 6kkm ?! Moram pogledat u knjizicu sto pise.
Nego yamadado, danas kada sam se vozio probao sam malo duze ostat na full gasu :) brojke su se vrtile do 245, dalje mi se nije dalo mucit motor, mozda bi jos nesto nabrao, ali to je bilo to. Sve je full stock :)
I da obrnio sam 5kkm :) tocnije imam 5058km s danasnjim danom.
 
Wrbex said:
Jedino sto mi je u zadnje vrijeme cudno je neki zvuk na cca 8000okretaja nesto se cudno cuje, ali ne pridajem tome preveliku paznju.


evo i ja vozim fazera vec 3 mjeseca i napravio s njim 4100Km..
sve 5, ali mi se isto prije par dana pocelo javljati neko cudno zujanje na 8000 okr!! kao da je nesto odsarafljeno pa pocne zvonit u rezonantnoj frekvenciji (cca izmedju 8000 do 8100 okr, poslije prestane)..
mislio sam otic do elode da vide sto je. sam nisam uspio skontat otkud to, a frka me da nije iz same masine..

pozdrav
 
tomba said:
evo i ja vozim fazera vec 3 mjeseca i napravio s njim 4100Km..
sve 5, ali mi se isto prije par dana pocelo javljati neko cudno zujanje na 8000 okr!! kao da je nesto odsarafljeno pa pocne zvonit u rezonantnoj frekvenciji (cca izmedju 8000 do 8100 okr, poslije prestane)..
mislio sam otic do elode da vide sto je. sam nisam uspio skontat otkud to, a frka me da nije iz same masine..

pozdrav

Eee bash tako ljepo si to opisao tocno ista stvar, samo meni se cini da pocne negdje na 7800-7900 i prestane na nekih 8100 tu negdje.
Ajd bash javi ako budes sto saznao.