Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

@dargon racing :
Sjedalo je kao daska nakon 100km,bar meni(n)
Ja sam kupio shad komfort sjedalo ali ga moram malo pokrpati da bi ga isprobao.
Imam ga već mjesecima ali je ovo sranje oko korone pa mi se nije dalo s time zezati i nositi ga negdje.

pisao sam bas o tom nekom boljem sicu, nekoliko postova ranije...
mene ovaj originalni ubija nakon drugog dana vožnje.

@Vupy htio sam naručiti taj shad sic, ali nemaju za probati, a cijena nije baš mala. daj mi javi iskustva ili još bolje ako si iz zg posudis sic za probu? (ostavim ti kauciju, ne brini ;) )
 
Pozdrav svima! Ima li tko namotaje za prodat od FZ6?
Zar se ne mogu reparirati? - ili su jeftiniji polovni?

Inače, za motor za koji svi kažu da nema mane, iznenađujuće velik broj ljudi ima problema s namotajima i kill prekidačem - do te mjere da bi se čak moglo reći da mu je to mana :mrgreen:
 
Zar se ne mogu reparirati? - ili su jeftiniji polovni?

Dok sam ja bio fozio Fazera, kada su bili izgorili namotaji, znam da je cijena novih i reparacije/namatanja starih bila slicna, pa sam uzeo nove. A inace, u 35000km koliko sam ga bio vozio, samo namotaji riknuli i to je to :D
 
Ovisi kako na to gledaš(y) svaki kvar koji me ostavlja "pored ceste" smatram katastrofalnim, u mom slučaju je ispraznio bateriju u vožnji po gradu ali sam jednako tako mogao biti 400-500 km od doma uz neplanirani produženi boravak:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: as17
Inače, za motor za koji svi kažu da nema mane, iznenađujuće velik broj ljudi ima problema s namotajima i kill prekidačem - do te mjere da bi se čak moglo reći da mu je to mana :mrgreen:
Kao što je slučaj sa mnogim nakedima/sporttourerima srednje zapremine, jako puno ljudi je to prvi motor pa je teško odljepiti se subjektivnosti... Ali da je dobar motor, to jest, znam nekoliko ljudi koji ga imaju već godinama, i iznimno je dobar odnos para/muzika
 
Zar se ne mogu reparirati? - ili su jeftiniji polovni?

Inače, za motor za koji svi kažu da nema mane, iznenađujuće velik broj ljudi ima problema s namotajima i kill prekidačem - do te mjere da bi se čak moglo reći da mu je to mana :mrgreen:



Meni su isto namotaji crkli na fz6 2004 godista ali ja sam zbog zenske morao liznuti motorom bankinu i nastala je mala sitna rupica na deklu or namotaja. Mooguce da je tu dobio po pizdi.
Namotaje ne bi nikad namotavao jer fo dode 1000 i vise kuna a cesto zna crknut sutradan.
 
Zar se ne mogu reparirati? - ili su jeftiniji polovni?

Inače, za motor za koji svi kažu da nema mane, iznenađujuće velik broj ljudi ima problema s namotajima i kill prekidačem - do te mjere da bi se čak moglo reći da mu je to mana :mrgreen:
Prijatelju se žuri, novi su 2500kn. Odnio ih je popodne na reparaciju. Inače motor ima 104××× tisuće km i to je prvi kvar na motoru.
 
Meni je riknuo iza toga i regler. Mozda je slucajnost al neka spremi koju kunu. 1000 kuna zamjenski a originalni 1800
 
Iskustvo s namotajina i reglerima:
Crkne alnaser po zimi, nastavim paliti na kurblu.
Zamjenim akumulator, drugom izbaci gel/kiselinu.
Promjenim samo namotaje, uzeo zamjenske 1400 kn (original 2500 kn). Opet izgore.
Razmisljao o SPER reglerima ali su preveliki dimenzijski (oko 600 kn). I vitlanje namotaja je osjetljiv posao.
Uzeo opet zamjenske namotaje i regler, opet izgorili, spominju na servisu možda CDI (original 3500 kn).
Na kraju uzeo original namotaje i regler i sve ok. Lekcija naučena. ;)
 
Last edited:
946kn zamjenski al ga nema na lageru a orginalni 2500kn. Odnio je kod dobrog meštra na reparaciju pa ćemo vidit šta če bit.

Ja sam radio u lika koji zivi u herci pa moze bit da je razlika u cijeni. Kazu da ima firma koja radi reglere u hrv i kosta nesto tipa 100 eura ali su novi i da su neunistivi. Cak i neki suzuki modeli sto sam citao na forumu kojima je to bas rak rana nakon sto su stavili regler nisu imali problema. Jbg ja sam za to kasnije saznao.
 
Crkavanje jednog odma.uključuje i zamjenu drugog. To je zakon inače nema.sreće, na kraju ispadne još skuplje.
Inače evo još uvijek pogledam temu, jebiga ostala freza u srcu 🤣
 
  • Love
Reactions: SpoRRi
Ja sam radio u lika koji zivi u herci pa moze bit da je razlika u cijeni. Kazu da ima firma koja radi reglere u hrv i kosta nesto tipa 100 eura ali su novi i da su neunistivi. Cak i neki suzuki modeli sto sam citao na forumu kojima je to bas rak rana nakon sto su stavili regler nisu imali problema. Jbg ja sam za to kasnije saznao.
Namotaji (stator) su probili a nije valjda takve sriće pa da će mu i regler crknit😁
 
pisao sam bas o tom nekom boljem sicu, nekoliko postova ranije...
mene ovaj originalni ubija nakon drugog dana vožnje.

@Vupy htio sam naručiti taj shad sic, ali nemaju za probati, a cijena nije baš mala. daj mi javi iskustva ili još bolje ako si iz zg posudis sic za probu? (ostavim ti kauciju, ne brini ;) )

Čim ga isprobam na bar 200km u komadu javim dali ima efekta.
Htio sam ja top sellerie ili bagster ali ta su sjedala bolesno skupa. Ovo je bio neki kompromis za 12 godina stari motor.
 
  • Like
Reactions: amante
Ti namotaju rikavaju samo na S1 ili i podjednako na S2 ?
Vama kojima su pregorjeli dali vam je što zajedničko vezano uz kvar. Npr. Imali duže vrijeme oslabljeni akumulator , dodali nove potrošače kao što je da oba prednja fara svijetle za kratko svijetlo. Motor se pregrijavao...
Kada ste izvadili namotaje dali se vidjelo mjesto proboja?
 
Čim ga isprobam na bar 200km u komadu javim dali ima efekta.
Htio sam ja top sellerie ili bagster ali ta su sjedala bolesno skupa. Ovo je bio neki kompromis za 12 godina stari motor.
hvala, javi kakva su iskustva 👍