Yamaha FZ8 2010


malo sam se krivo izrazio tj mislim da 2014 ili 2015 je zadnji model koji je dobio magnet sa kosuljicom preko magneta. Proguglaj malo jer nazalost ima raznih informacija nekad koje nisu tocne
 
Poz svima..
Koliko znam 8ica je 2013te dobila mogucnost podesavanja ovjesa, novo sjedalo i nesto drugaciju mapu.. Medjutim nasao sam model 2015 koji to nema. Jel u pitanju motor sa lagera ili je u prodaji bila i serija bez toga?
Pitam konkretno za model sa fotografija..
 

Attachments

  • IMG-20211019-WA0002.jpg
    IMG-20211019-WA0002.jpg
    276.8 KB · Views: 0
  • IMG-20211019-WA0015.jpg
    IMG-20211019-WA0015.jpg
    569.9 KB · Views: 0
Ako je 2015. trebao bi imati mogućnost podešavanja prednjih vilica, oba sica od dva materijala, serijski bijele žmigavce i serijski top je puno bolje izveden od prvih modela. Čini mi se da je ovaj sa slike max 2012. po boji (ove male plastike na kojima piše Fazer su 2010. i 2011. isto bijele, nisu mat crne/sive).
 
...nebi reko,do 2012 beli je imo zlatne felge,meni najljepsi,zato sam i imo takvog,ito kaj je sivo je bilo belo
 
Nije 2012 nikako, ta kombinacija boja sa crnim felgama i plastikama je tek od 2013, barem ovdje u njemackoj. Motor je kupljen i prva registracija mu je 11.2015.. Uglavnom, nek je i 2014, meni ne smeta, uredan motor od prve vlasnice sa malo km i sa ok cijenom s obzirom na trziste.. tako da sam ga kupio 🙂
 
  • Like
Reactions: črnomerec
Nije 2012 nikako, ta kombinacija boja sa crnim felgama i plastikama je tek od 2013, barem ovdje u njemackoj. Motor je kupljen i prva registracija mu je 11.2015.. Uglavnom, nek je i 2014, meni ne smeta, uredan motor od prve vlasnice sa malo km i sa ok cijenom s obzirom na trziste.. tako da sam ga kupio 🙂
Sve si u pravu, samo zasto nisu na njemu stelajuce vilice od redizajna?
 
Evo pregled boja po godištima, nakon redizajna (2013) za EU tržište:

Boje za 2013.

Fazer8


Competition White
kyWq8rvl.jpg


Matt Grey
86iClkrl.jpg


Midnight Black
Z4e4BURl.jpg


Race Blu
8z91WSal.jpg



Naked

Competition White
gRjDu4Pl.jpg


Matt Grey
qW8wfRVl.jpg


Midnight Black
bsbZ1LCl.jpg


Race Blu
HxWz1XBl.jpg



Boje za 2014.

Fazer8


Competition White
lThog8ol.jpg


Midnight Black
XcpiVcvl.jpg


Race Blu
Yxb0HxRl.jpg



Naked

Race Blu
UZ5YaEql.jpg



Boje za 2015.

Fazer8


Midnight Black
lUN3eI0l.jpg


Race Blu
YS8roHjl.jpg



Naked

Midnight Black
WBCtqQEl.jpg


Race Blu
1XUBU7tl.jpg


- imanje ili ne imanje ralice ovisi jeli model opremljen ABS sustavom, ako nije, ralica je doplata
- često su narednih sezona u ponudi bile i grafike i boje ranijeg godišta obzirom da prodaja više ne ide kao nekada

Po boji bi onaj bijeli bio 2013. ali svakako bi trebao imati prednje vilice koje se daju štelati, oba sica od 2 materijala, serijala bijele žmige i serijski top je lijepši od starijeg modela.

Na slici se vidi da su sicevi stari i veliš da nema štelajuće vilice. Ostalo se lako zamjeni od novijeg modela (plastike) i felge se polakiraju.
Tako npr. 2010. crna verzija Fazera je imala crne felge. Moj je imao zlatne koje su kasnije bile u ponudi. Ne kažem da sam ja uopće u pravu, ali prateći oglase 8mica po oglasnicima zaista se svašta da pronaći netočnog. To što je npr. motor proizveden 2012. ali je u prometu od 2014. čini itekako razliku jer model 2012. je zaista tehnički (doduše sitno) ipak različit od 2014. (na stranu sad samo boja motocikla).
 
Last edited:
Uopće nisam pratio raspravu (došla mi je obavijest da je netko citirao moj post) i ne mislim sada ići skrolati, ali možda je motor tzv. međugodište, tj 2012.

2012. ima različit auspuh i od 2010 i 2011, te od 2013+, a mislim da su na bijelom 2012 različite bočne oplate u odnosu na 2010/2011. Imao sam negdje i slike ali sada ne mogu naći, Googlajte.
 
Malo mi je neobicno da je motocikl stajao prakticki 3 godine na nekom skladistu ili salonu, barem ovdje u DE, ali tako ispada..
Prva registracija mog je 11/2015. Prijasnja vlasnica ga je kupila novog i to je cisto. Svi servisi su u skladu sa datumom i ono najbitnije.. Opcenito stanje motora i kilometri su u skladu sa time.
Sljedeci tjedan ga dovoze pa okacim jos koju fotku.. A vjerujem i jos dosta pitanja 😄
 
Evo DKS prodaje jednog sta je ocito staja negdi na lageru 4-5god.
Bice zaboravili na njega hhaha
 

Attachments

  • Screenshot_2021-11-18-20-50-29-710_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2021-11-18-20-50-29-710_com.facebook.katana.jpg
    681.5 KB · Views: 0
to su ove fore u prometu od... :ROFLMAO:
Vjerujem da ima ekipe kojima neke sitne "korekcije" na novijim godištima motora uopće ne znače ništa pa im je svejedno jel motor 2011. ili 2013. kad je u globalu to jedan te isti motor. Uvođenje tog "u prometu od" umjesto stvarne godine proizvodnje napravilo je dosta pomutnje i "nasjedaju" realno oni koji ne prate baš određeni model od njegovor starta. Tako je lik koji je do mene kupio bagster za tank mislio da je njegov plavi fazer 8 2015. godina i kad je shvatio da nije hebeno se bio naljutio i skužio sam da je razočaran. Čim je rekao da je motor cijeli plavi ja sam znao da nema šanse (ako je za EU tržište) da je 2015.
Isto tako vidim često po oglasnicima R6 model 2004. ali je u prometu od 2005. pa je kao "model 2005." a nit ima radijalna kočiona klješta niti USD vilicu.
Nekima su to sitnice, meni realno smetaju te stvari. Ljudi su u uvjerenju da je motor jedno godište a zapravo je 1-2 pa čak i 3 godine stariji i nema neke "sitnice" koje ima noviji (a kupljen je kao noviji).
Ode ja u OFF :)
 
  • Like
Reactions: Putnik_36
Vjerujem da ima ekipe kojima neke sitne "korekcije" na novijim godištima motora uopće ne znače ništa pa im je svejedno jel motor 2011. ili 2013. kad je u globalu to jedan te isti motor. Uvođenje tog "u prometu od" umjesto stvarne godine proizvodnje napravilo je dosta pomutnje i "nasjedaju" realno oni koji ne prate baš određeni model od njegovor starta. Tako je lik koji je do mene kupio bagster za tank mislio da je njegov plavi fazer 8 2015. godina i kad je shvatio da nije hebeno se bio naljutio i skužio sam da je razočaran. Čim je rekao da je motor cijeli plavi ja sam znao da nema šanse (ako je za EU tržište) da je 2015.
Isto tako vidim često po oglasnicima R6 model 2004. ali je u prometu od 2005. pa je kao "model 2005." a nit ima radijalna kočiona klješta niti USD vilicu.
Nekima su to sitnice, meni realno smetaju te stvari. Ljudi su u uvjerenju da je motor jedno godište a zapravo je 1-2 pa čak i 3 godine stariji i nema neke "sitnice" koje ima noviji (a kupljen je kao noviji).
Ode ja u OFF :)

mene ne znaci obicno nesta...al ak ne pratis bas zajebes se...
nije isto ak je motor star 5 ili 8god. a cjena mu obicno bude koda je 3god star...kupio 8god star motor...a pise da je 5
al dobro...postoji broj sasije i servis pa provjeris...sad kad se zna da je to tako...
 
Konacno jedan suncani vikend pa sam se po prvi puta provozao sa Fazerom. Kako se nisam prije vozao osim probne voznje kada sam kupovao moticikl, primjetio sam ovaj puta dosta izrazene vibracije. Nije nesto znacajno, ali su tu.
Osjete se i na volanu i na osloncima za noge pa sumnjam da je vezano za prednji tocak, volan, utege i slicno.
Motor je u originalu, bez ikakvih ostecenja, udesa i sl., gume presle 3tkm, na kocenju ne trese, diskovi ravni. Lanac, lancanici jos original (17tkm), utezi volana original, da eliminiramo i to, medjutim vibracije kao sto sam rekao ni ne dolaze samo od i do volana vec od agregata.
Mozda mi se cini s obzirom da sam imao pauzu od 3 godine. Jedino sto je aftermarket je top i oslonci za noge koji nemaju gumu pa se te vibracije osjete vise..
Netko imao slicna iskustva?