Yamaha FZX 700 Fazer ‘86

Vidis ja ga nisam mogao naci preko eBay-a u EU a isto sam cuo da je odlican... Fertan je isto bio na preporuku ali cu tek za godinu - dvije moci reci dobar ili ne...
Meni je rezervar pokvario prvu sezonu pa se nadam da ce bit ok... sad opet cekaj proljece [emoji43][emoji2957]

Ako imas link gdje si ga nasao bilo bi super da imam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ga link na ebayu:

https://www.ebay.de/itm/POR-15-Super-Starterpackchen-Rostverhutungslack-/152640969758?var=&hash=item238a1c5c1e
 
A u k mora da sam gledao preko .com ili co.uk jer ja nisam mogao naci. Hvala za link iako se nadam da mi nece trebati.

Kreem sam tu kod nas platio skoro 600kn i to mi je najskuplji zajeb do sada...[emoji37][emoji35][emoji30]




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj sam ja koristio...

tank-sealing-and-cleaning-kit.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za sada čekam neke dijelove pa da nadoknadim ono što sam prije radio na projektu....

Rujan 2017 pivo sa prijateljom i žalopoljka kako i dalje nemam motor. Njegov frend ima za prodati... par piva poslije i razgovor sa suprugom i motor je kupljen:

7vOwZoZ.jpg


Yamaha FZX 700 SC - rađena za američko tržište samo dvije godine 86/87 jer su Japanci išli doskočiti carinama na sve motore preko 750 kubika koji su se proizvodili drugdje. Nastao na valu uspjeha Vmax modela te ga radi sličnosti zovu baby Vmax.

Motor je stajao 6 godina pa je baterija i osigurači bilo prvo što je promijenjeno:

26SlDpk.jpg


Slijedilo je čišćenje kontakt sklopova po cijelom motoru...

Y54wwzR.jpg


Zamjena ulja, filtera ulja, filtera goriva, rashladne tekućine....

Prvi kvar otkriveni bilo je da pumpa goriva radi loše... pokušaj popravka neslavno je prošao pa sam naručio zamjensku:

kVkjWVe.jpg


K&N filteri očišćeni i ispuhani...

Q68jorv.jpg


Odmah sam vidio da će razervoar biti veselje. Ispod varen unutra kaos...

iQO8j4z.jpg


Pokušao sam ga očistiti i zaštitit Kreem linerom ali kao što sam već pisao to se meni pokazalo katastrofa.

Elektroliza je super metoda za očistiti rezervar.

8FrZHK5.jpg


rujamib.jpg


0DOuxAv.jpg


Nije svjedno htio upaliti ni kada sam maknuo rezervar.

o7CcwHa.jpg


pitam se zašto....

maw7718.jpg


76s0Pmn.jpg


Naravno slijedilo je čišćenje karburatora (dva puta) i zamjena dizni (main i idle) te dihtunga, igle i sjedišta igle...

kodueEd.jpg


Skužio sam da prekidač ventilatora na kućištu termostata ne radi... iz Nizozemske kupio polovno kućište a prekidač orginal Yamaha... nije niti imao termostat unutra. Iako znam da to ljudi rade pod normalno ne mudruje mi se sa onim kako je to zamislio inžinjer koji ga je napravio pa sam ugradio i termostat....

QBKDbtc.jpg


Nakon što je motor upalio i kada sam vidio da u njemu ima života išao sam srediti neke stvari na šasiji....

Njegovi auspusi su mi super pa sam ih dao povariti (to je jedini posao koji nisam radio sam jer nemam alat za to) i nakon toga farbanje u crno

Xuy1auc.jpg


Stražnji kraj mi se nije sviđao njegov pa sam naručio sa eBay-a generičan zadnji blatobran sa nadamo da ću ga upasati nekako....

dQzQChM.jpg


ABgVyzM.jpg


Kl6n0v7.jpg


Novi žmigavci...

nP72P5I.jpg


....i prednja lampa

Bi1I8fj.jpg


Jedan postapokaliptični detalj...

jjCvFz5.jpg


Počeo je ličiti na nešto...

fG2FL3o.jpg


Promijnio sam sve ležajeve na prednjoj i stražnjoj gumi pa sam uz put ofarbao zadnju vilicu.... mat crno

WMQt9lm.jpg


Nakon toga su išle prve vožnje i katastofa sa starim tankom. Naručio novi i zaštitio ga Fertanom o čemu sam pisao...

Još dok sam čekao rezervar išao sam štelati ventile... ovu zimu planiram još jednom ih provjeriti i poštelati ukoliko bude trebalo...

Lg0mMu2.jpg


I sad sam tu gdje ste vidjeli u prijašnjim postovima.

Slijedi vraćanje vilica i kliješta, reparacija kvačila, štelanje ventila, timing i kompresiju provjeriti, šminka malo i farbanje.... cijela zima puna zabave  :D
 
Stavio vilice gore. Sada konacno izgleda na motor ponovno.... hebu me ovi lijepi dani a on van upotrebe [emoji30]

sI5ZVgi.jpg


5paJagB.jpg


Nasao sam neke interesantne stvarcice na Hrelicu ali otom potom...

yJZVxFu.jpg


Zelim ga sto prije bar upaliti jer mi nije radio 2 mjeseca.... javim kako je proslo...


Twist of the wrist...
 
Jako zanimljivo pošto je taj mini-max također zanimljiv...


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Od paljenja nista. Ne toliko sto sam lose planirao koliko sam dodatnih stvari se uhvatio raditi...
Prvo sklapanje kocnice nakon sto sam sve ocistio, podmazao....

kqUcGoJ.jpg


Zbog ovakvih stvari se to treba redovno raditi

3g30dS8.jpg


Kad sam vec kod volana rastavio sam i komande radi ciscenja. Stanje ocekivano sranje [emoji2955]

oWIO5Od.jpg


Steta sto nisam snimio nakon ciscenja al uglavnom sada je kao novo...

Dobro je vidjet volan ponovno gore....

Vk8IaA0.jpg


Sretna Nova svima koji je slave [emoji3][emoji481][emoji869] i koji prate moj projekt...





Twist of the wrist...
 
Jos mali detalj. U nedjelju nasao i kljuc za volan (ne znam kako se to kod nas zove).
10kn nevoljen i zapusten....

LpPRshW.jpg


... sada voljen i potreban....

WGdRtPO.jpg


bDUW4bv.jpg


Kad je alat u pitanju tamo stvarno ima zapustenog blaga.... za preporuku ako znas sta trazis [emoji106]


Twist of the wrist...
 
Sretno tebi u novoj godini, polako i bez žurbe..


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Malo mi je gumica na mjenjacu izlizala se

dWtMkXM.jpg


Pa sam narucio novu 7$ nije bas jeftino za komad gume

8szUsJE.jpg


Inace kad bi postavio mjenjac nize kako mi pase zapinjao mi je za nogaru pa sam morao grijati i povecati S oblik kako bi isao vise vani nego je orginalno

WmVgM3t.jpg



Twist of the wrist...
 
Polako moj motor počinje ličiti na motor...

bM5AXue.jpg


Cajgeri su gore, brava, volan, lampa, žmigavci...

4WY0mRl.jpg


Prednje kolo je bilo na balansiranju, čišćenju, pregledu... kad je već kod vulkanizera promijenio sam ventil...sada je i ono gore konačno imam rolling chassis....[emoji41]

s7oMWIH.jpg



Twist of the wrist...
 
Nero said:
Jedva čekam slike iz vožnje.

Uh a tek ja. Radi problema sa rezervarom sam propustio ljeto. Prosle godine tek 500-600 km...nadam se ove sezone puno vise.
Konacno sam odlucio i u kojem smjeru idem sa dizajnom... nece se svima svidjet al mislim da meni hoce.
U svakom slucaju nista necu raditi sto ne mogu rollback napravit ako vidim da mi se ne svida...

Hvala za podrsku svima!


Twist of the wrist...
 
Dobar mi je prednji kraj..svida mi se i svjetlo.
Ajde..s nestrpljenjem cekam nastavak i nove slike (y)
 
za rezervare sam dosad koristio POR 15 i Kcolours,oba sam naručivao preko ebay italija. oba su dobra. Kcolours imam na gsxf već 9 godina i drži ko prvi dan s tim da sam imao rupicu od 6-7mm i stavio sam preko nje mrežicu koju sam dobio u setu. lijepo se sve zapunilo i vež 70tkm bez ijedne kapljice
 
mario x said:
za rezervare sam dosad koristio POR 15 i Kcolours,oba sam naručivao preko ebay italija. oba su dobra. Kcolours imam na gsxf već 9 godina i drži ko prvi dan s tim da sam imao rupicu od 6-7mm i stavio sam preko nje mrežicu koju sam dobio u setu. lijepo se sve zapunilo i vež 70tkm bez ijedne kapljice

Moze link za taj Kcolours nisam ga mogao naci.... zlu ne trebalo...



Twist of the wrist...