Yamaha FZX 700 Fazer ‘86

Kawah said:
U kojoj si fazi ,ništ ne pišeš ,ništ ne slikaš?  (y) 8)

Imao sam neke obaveze no jos vise sto sam par puta radio na motoru a da nista nisam dovrsio... ili sam cekao nesto, ili farbao il mi jednostavno nije islo...hebem se sa kocnicom prednjom jer mi jos uvijek nekako meka a ozracio sam ju vec vise puta...

Ofarbao sam i montirao prednji blatobran. Ispao je super a kao detalj stavio sam i one gumene rubne trake...

rBqTEOG.jpg


Stigao je sa lakiranja rezervar i poklopac. Kao sto sam pisao dao sam ga samo lakirati mat lakom... meni izgleda super...

AXU02PP.jpg


Sastrane radim kofere od vojnih kutija za municiju. Puno vise posla nego sam mislio ali mislim da ce biti super a i konacno cu imati stvari gdje ostaviti... vjerovatno cu ih bojati u crno no poslje jer sad bi volio dovesti ga u stanje da mogu voziti kad budem imao priliku... kao danas npr svi se vozaju a ja moram gledati [emoji37]

pvm3JKe.jpg


Moram jos rijesiti da malo lakse zatvara jer previse jako se zatvaraju i otvaraju htio bi da je to malo lakse i manje stresno za sarafe i nosace...


Twist of the wrist...
 
Danas prvi put na zraku. Napravio par krugova po kvartu. Rijesio par uocenih greskica i izgleda da jos uvijek prednje kocnice nisu do kraja ozracene.

Najveca briga je bilo sto bi mi svako malo podivljali okretaji da bi na kraju skuzio kako sam krivo provukao sajlu gasa i kad skrecem desno sam si dajem gasa [emoji35][emoji26][emoji848][emoji57]... uglavnom i to sam rijesio....

Ono bitno je da sada cupa na bilo kojem dijelu gasa pa mi se cini da sam konacno ustimao katburatore sa K&N filterima kako treba...

v5jWNpv.jpg


1EloRGd.jpg


nxVQIBz.jpg



Twist of the wrist...
 
Jos malo radova.... zamjena ulja i filtera. Prvi put do sada sam stavio ulje prema specifikaciji 15W30. Do sada sam stavljao 10W40 jer sam vec tri puta ga mijenjao. Masina je dugo stajala pa da ju “isperem”. To je bila neka moja teorija za koju ne znam dali drzi vodu ( u ovom slucaju ulje [emoji3]).

Spojio zadnje zmigavce i jos neke sitnice oko struje...

Sinkao karburatore - good enough for the girls I’m going out with....

lO6WZGH.jpg


Moje pitanje za vas. Da li ovi inline filteri goriva u Tokica su ok za motor? Da li je protok kod njih ok?


Twist of the wrist...
 
Izgleda dopadljivo ,sad već kao cjelina . U svakom slučaju rijetka pojava na cesti što mu daje još veći plus.Sve pohvale za rad i uloženi trud ,to se ne može platiti .  (y) (y) (y)
 
Rep i bubreznjaci su u postupku farbanja....mat crno kao i prednji blatobran...

Sa ovim kutijama jos se dvoumim sto napraviti ostaviti ovako ili u crno...
Za sad sam ih stavio samo da vidim ih kad prespavam koju noc... nisam ziher... volio bi cuti vase misljenje??

Kocnica je bolje sad ali jos zrno meka...

Imam jos par stvari vratiti na njega al u svakom slucaju vozan je i cini mi se sve u redu...

Hvala svima na podrsci nadam se da se vidimo na cesti pa da pivo platim...

yZHbTkW.jpg



Twist of the wrist...
 
Suviše mat crnog ? Mislim da ne .Potrebna je i doza kontrasta u boji ,inače se sve izgubi u crnilu.Kaj se kofera tiće ,mišljenja sam da bi najbolje pasala mat srebrna. Koliko ga boja pomlađuje procijeni sam .  (y)
 
Kawah said:
Suviše mat crnog ? Mislim da ne .Potrebna je i doza kontrasta u boji ,inače se sve izgubi u crnilu.Kaj se kofera tiće ,mišljenja sam da bi najbolje pasala mat srebrna. Koliko ga boja pomlađuje procijeni sam .  (y)

Da ja sam najblizi tome da ga ovako ostruzem kao sto sam rezervar i samo mat lakom zastitim... u biti bi dobio mat sivu... GS look [emoji6]


Twist of the wrist...
 
Previše crnih detalja: amortizeri ,far ,blatobran,bubrezi ,rep,auspuh,sjedalo ,mašina ,kočiona kliješta,rama,zadnja vilica.Još sad i kofere ak pukneš u crno ? Dobro ,ako se tebi dopada to je onda to ,zanemari tuđa mišljenja i vozi . Farbe ima .  8) (y) :021:
 
Kawah said:
Previše crnih detalja: amortizeri ,far ,blatobran,bubrezi ,rep,auspuh,sjedalo ,mašina ,kočiona kliješta,rama,zadnja vilica.Još sad i kofere ak pukneš u crno ? Dobro ,ako se tebi dopada to je onda to ,zanemari tuđa mišljenja i vozi . Farbe ima .  8) (y) :021:

Slazem se za kofere. U varijanti 2.0 brusim straznji i stavljam novi limeni blatobran tako da ce biti jos sive na njemu...

Kao sto sam rekao meni je taj dio najmanje bitan. Samo da on vozi i da ove sezone provucem par tisuca kilometara ispod guzice ja sretan... kao sto si rekao farbe uvijek ima [emoji106]...


Twist of the wrist...
 
Svaka čast kako si to sve sam posložio  (y)
Ja bi možda uskladio ove bočne kofere u boju da budu slični kao rezervoar,,nekako bi mi to najviše pasalo (y)
 
toecutter said:
Svaka čast kako si to sve sam posložio  (y)
Ja bi možda uskladio ove bočne kofere u boju da budu slični kao rezervoar,,nekako bi mi to najviše pasalo (y)

Poceo sam skidati boju na njima... nesto me jos zmigavci zezaju pa malo po tom i jos mi ostaje fino stelanje mjesavine i jos par sitnica.

Za vikend isao do Brezica (Slo). Ono kad si jedini sa motorom na moto partyu u drugoj drzavi [emoji41]

ssTCFrM.jpg


Smrzao sam se ko p.... ali vrijedilo je [emoji23]



Twist of the wrist...