Yamaha FZX 700 Fazer ‘86

Da evo upravo čistim karbove. Mislim da ću membrane ipak mijenjati da se više ne vraćam na njih...Već sam ih dva puta krpao idem probat s ovima iz SAD-a...

Čekam da stignu membrane, pumpa goriva (polovna) i moram još naručiti filter zraka...

Stavljam i nove svjećice, ulje, filter cca oko 2000kn...pas maters...

Nadam se da bi to trebalo biti sve za ovu zimu što se troškova tiče....nadam se....

Twist of the wrist

 
Par slika iz garaže....čekam dosta toga no ovakvim projektima nikad dosta radnih sati....

Složio sam nazad karburatore...čekam nove dvije main jet dizne i membrane

46OBsQs.jpg


mqDwceo.jpg


E ako sad nisu čisti....

Malo isprobavam kako složiti plastiku...inače kineska preko Wisk aplikacije uzeo. Došla polomljena kinezi vratili novac a meni dobra prilika da se malo poigram...

aLrVTgG.jpg


pjnWQZV.jpg


zjSOqfD.jpg


wGhbKbA.jpg


Kao što vidite riješio sam i pitanje "torbice za alat". Mislim da mu stoji super na ovaj wasteland izgled koji tražim...

ea2Ig6k.jpg


Gume između zračnog filtera i karburatora se još uvijek namaču i sada su super meke...ovaj trik zaista djeluje....

mBDGm49.jpg


eL5uSGo.jpg


Garaža kao laboratorij....mjesto gdje stvarno uživam...

Twist of the wrist

 
Nije mi vrag dao mira pa sam išao provjeriti ventile. Možete zamisliti razočarenje kad sam skužio da su ponovno van specifikacije...
Nije mi jasno jer sve što sam radio sam provjeravao više puta.
Također kupio sam dobar manometar za kompresiju i imam 10,5 -11 bara (150-160 Psi) što je odlično i mislim da su ventili u dobrom stanju i da se "ne usijecaju" u cilindar....
Vjerovatno sam prvi put išao niže nego sam trebao jer ponovno su mi dva bila niže od 0.10 koliko  je minimum. 3 su još bila preblizu tome da ih nebi sada sredio kad već skidam bregaste i vadim ga iz faze.

oh6L6oV.jpg


7Uj9eWM.jpg


Dk8dqLh.jpg


Naravno sad treba čekati da stignu podloške 10ak dana...

Ne cvjeta cvijeće u naše preduzeće....


Twist of the wrist

 
Svaka čast Ivica, na trudu, strpljenju i svemu što si sam sebe naučio  (y)
Sviđa mi se maska, kada je riješiš do kraja biti će super...a i torbica je odlična (y)
Nadam se da vas oboje vidim na pivi u proljeće/ljeto..
 
toecutter said:
Svaka čast Ivica, na trudu, strpljenju i svemu što si sam sebe naučio  (y)
Sviđa mi se maska, kada je riješiš do kraja biti će super...a i torbica je odlična (y)
Nadam se da vas oboje vidim na pivi u proljeće/ljeto..
Hvala ti... treba mi sad riječ podrške jer proljeće kuca a ja imam još dosta toga u planu...
Ako me što ovaj projekt naučio je strpljenju. Kad sam skužio da ću morati opet skidati bregaste prvo sam otvorio pivo i otišao kući da dva tri dana smislim što i kako dalje i onda opet mjerenje računanje i skidanje...
Na drugu stranu gledam neke projekte na YouTube frajer promjeni svjećice i motor proradi...[emoji849][emoji28]


Twist of the wrist

 
Inače ako kome treba da si izmjeri kompresiju ili sinka karburatore i slično cijena je pivo i pričanje o motorima [emoji16]

Twist of the wrist

 
koliko km od štelanja ventila, jel imaš uske ili široke pločice, koje ti fale ?
Nisu ti svi špijuni jednako precizni pogotovo ako manual traži 0.16 odmah dobijem proljev.

kad si štelaš ventil obavezno si izvrti par puta bregastu napred nazad da ti pločica nasjedne i da ti ga garež ne blokira, ipak štelaš ventile ne metuzalemu srcu drag a ne nekoj mašinici sa par 10 tkm
 
v3kac said:
koliko km od štelanja ventila, jel imaš uske ili široke pločice, koje ti fale ?
Nisu ti svi špijuni jednako precizni pogotovo ako manual traži 0.16 odmah dobijem proljev.

kad si štelaš ventil obavezno si izvrti par puta bregastu napred nazad da ti pločica nasjedne i da ti ga garež ne blokira, ipak štelaš ventile ne metuzalemu srcu drag a ne nekoj mašinici sa par 10 tkm

Oko 2000 km. Uske pločice. 170 al već sam narucio nove. Imam ih dosta viška pa ako kome treba...
Da i meni idu na živce sa tim mjerama iako moj je još dobar za ulazne ima 0.11-0.20, a izlazni 0.21-0.30 toleranciju.
Moram si nabavit dobar mikrometar...
Jasno nakon što stavim u fazu inače okrenem sve par puta bolje da tako saznam da nije u fazi nego kad ga upalim [emoji16][emoji28]

Twist of the wrist

 
ako ti manual daje toliko "lufta" idi na neku srednju vrijednost, kažem ti pripazi par puta preko točke naprezanja prevrti i provjeri opet toleraciju jel ti pločice kad ih mijenjaš ne sjednu svaki puta pa i više okretaja vjerojatno si ti zato ventili "raštelani".
 
v3kac said:
ako ti manual daje toliko "lufta" idi na neku srednju vrijednost, kažem ti pripazi par puta preko točke naprezanja prevrti i provjeri opet toleraciju jel ti pločice kad ih mijenjaš ne sjednu svaki puta pa i više okretaja vjerojatno si ti zato ventili "raštelani".
Jasno. Budem da... nadam se da će do slijedećeg vikenda stići nove pločice...
Što se tiče lufta radije ću ići na labaviju stranu. Recimo na prvom usisnom imam 0.8-0.9 sa 5 ( pločice dolaze samo po 5 razlike) bio bi na .13-0.14 al ću radije staviti 10 užu pa dobiti 0.18-0.19...

Twist of the wrist
 
v3kac said:
ako malo razmisliš vrlo jednostavno si napraviš u desetu pločicu kakva ti treba
Misliš brusit? Jesi to probao možda jer je mi palo na pamet...

Twist of the wrist

 
Završio sam sa ventilima. Sada su svi u specifikaciji kao što sam htio.

Kako sam odlučio maknuti K&N filtere i vratiti se na tvorničke postavke nabavio sam kutiju za filter i sami filter. Orginal filter 290kn pas mater...

Ovi motori su poznati po problemu sa postavljanjem kutije i spajanjem na karburatore. Iako sam omeksao gume svejedno sam na kraju odlučio postaviti svoje gume kako bi taj postupak bio jednostavan i jako sam zadovoljan kako je to na kraju ispalo...

p9YJ9Um.jpg


nHmSif8.jpg


27e930C.jpg


oaDeQ2Y.jpg


RKmZGOy.jpg


cuFyaAB.jpg


Spremio sve i kući...

7DlCZ5L.jpg


Ne znam dali da pisem o karburatorima, membranama itd ako vas zanima?? Membrane JBM industries su stigle i čine se odlične...

Twist of the wrist
 
Naravno ,piši samo .I slike kao i dosad .Ima nas tu podosta iz stare garde ,a i ponešto mlađarije koji cijene takav rad ,odricanje i pristup .Zato i je forum osmišljen ,a ono u što se pretvorio je za neku drugu temu .Može malo o membranama ,da vidim kakav pristup imaš ovaj put . (y) :021: