Yamaha Majesty 400 - General Topic

Tom80 said:
@Cvitalo
Ako trebam podesavati onda cu radije podesavati ono sta sad vozim. Npr. tmax 500 ubrzava kao moj auto, i samo tu gubim puno u odnosu na Versys, nisam znao da su skuteri tako spori.
Jebote vozis Rimca?!? Enzo?! Veyron?!

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
Tom80 said:
Ako trebam podesavati onda cu radije podesavati ono sta sad vozim. Npr. tmax 500 ubrzava kao moj auto, i samo tu gubim puno u odnosu na Versys, nisam znao da su skuteri tako spori.

A baš!  :shock: Sad me ljuto zanima koja je to zvijer kad je Tmax ispa škovaca prema njoj.  :misli: Ajatolah bi se moga uskoro javit.  :LOL:
 
Zabrijao tip, njemu bi i gp800 bio dosadan..skuter je skuter, tocka.
Nek si uplati skok padobranom ili neku drugu adrenalinsku injekciju i tam bi naso zamjerku jer bi mu puhalo po jajcekima...
 
Ak sam dobro skužio uzeo bi majesty ali ima vibacije pa ne valja, a temax mu je sporiji od auta pa neće?

 
Cvitalo said:
A baš!  :shock: Sad me ljuto zanima koja je to zvijer kad je Tmax ispa škovaca prema njoj.  :misli: Ajatolah bi se moga uskoro javit.  :LOL:
Tmax 500 0-100 8,3 sek, na dva razlicita testa tako pise, to nije neko jako ubrzanje osim vozacima Yuga. Versys 650 oko 4,5 sek. Gp 800 5,6, to leti.
Versys sam htio prodati radi vibracija i uzeti neki skuter radi komfora, ocito se ne isplati.

http://www.motorevija.com.hr/test/Gilera_GP_800_vs._yamaha_T-max_500
 
Tom80 said:
Tmax 500 0-100 8,3 sek, na dva razlicita testa tako pise, to nije neko jako ubrzanje osim vozacima Yuga. Versys 650 oko 4,5 sek. Gp 800 5,6, to leti.
Versys sam htio prodati radi vibracija i uzeti neki skuter radi komfora, ocito se ne isplati.

http://www.motorevija.com.hr/test/Gilera_GP_800_vs._yamaha_T-max_500

Tmax je brži od versysa, pitaj Lidiju B.
 
Tmax samo 8,3sec do 100???  :shock: Ma nemoguće. Više puta smo mirili majestija sa malossijem i bija je na oko 8,5 sekundi. Aj neka uračunamo laganje sata pa je na 9. Downtown sa Dr. Pulley rolicama bija na 8. I uredno bi me Tmax opra bez problema. Xciting 500 je isto sa malossijem ispa negdi oko 8-8,5. Sa NC-om (5,8 deklarirano) malo pobignem serijskom Tmaxu al ništa strašno. Dojma sam da je Tmax negdi na 6,5. Postoje postovi i videa Tmaxa sa sportskim prijenosom i nekim turbo đavlom koji idu i do 4,5 sec. Al triba uzet u obzir i agilnost Tmaxa i vožnju bez ikakvog šaltanja (čak i DCT-ovog) i pretežno vožnju po gradu. Tmax je tu najbolji. Osim c600 koji je zapravo najbolji, al ružnjikav.  Jebate šta sam nadrobija :mrgreen:
 
Triba uzet u obzir i da 98% rejsera na RR somačama nije sposobno startat ispod 5-6 sekundi.  :mrgreen:

Stvarno je nekad tužno gledati kako se bogec na motoru s tri puta više konja ubija dok pokušava ostati živ i sihronizirati disanje, kuplung i gas, da bi ostvario 4 metra prednosti ispred gej skutera. I to sve pod pretpostavkom da mu nije krepao na semaforu.  :LOL:
 
Pozz ekipa. Planiram kupiti rabljeni skuter i izbor mi pada na Yamaha majesty 400 i Yamaha x-max 250. Godište oko 2007-2010. Da li imate kakve preporuke, koji model uzeti, što izbjegavati, koje godište izbjegavati itd... Inače bi ga koristio za vožnju po gradu i povremeno putovanje s ženom.
Hvala!