Yamaha Majesty 400 - General Topic

^^a meni crkla u garaži,prekokrasno  :mrgreen:
pa jbt na talijanima sam to minja jednom rukom a drugom čačka po mob.  :mrgreen:

JosipSt said:
Povise stop svitla skidaj plastike i vidit ces je  :LOL:

znam di je nego kako je iz onoga ležišta izvaditi van  :mrgreen:
pa jesu li mogli kompliciranije ovi iz yamahe  :LOL:
 
ako neko sa područja makarske posjeduje majestya neka mi se javi na p.m. plaćam usmene konzultacije i savjetovanje  :mrgreen:
 
pitanje majesytoljubci  :mrgreen:
koji bi se servis triba raditi na 39 000 km i čega  sve to,tnx ?  (y)
 
kneza80 said:
Remen se mjenja na 20 000, tako da bi trebao remen, a ne bi bilo lose i ventile provjeriti...

naravno da ide provjera ali šta bi se baš tribalo prominiti  :mrgreen:
 
Jedan mali update za malo se poigrat sa variomatom. Umjesto standardnih valjčića dobro bi bilo staviti Dr.Puley sliding rolls:

evo link  http://drpulley.shopnix.de/index.php?cPath=47_62

Za mayesty 400 do 2009 trebalo bi staviti 13gr a za noviji majesty nakon 2009 16gr i naravno odgovarajuće vodilice.

To bi trebalo značajno smanjit vibracije i dodat malo starta. Naravno pričam za originalne variomate.

Je malo skuplje ali definitivno se isplati.

Update 2:

Na moj stari majesty 400 2006. godište sam umjesto originalnog kvačila sa 3 lamele, koje je usput imalo nešto manje od 30.000 km i došlo kraju, ugradio RMS kvačilo sa 5 lamela (Auto Krešo, cca 970 kn) i definitivno mogu potvrditi da nema onoga drečanja na startu i da se kreće iz mjesta, pa moga bi se usudit reć ka X-Max 250.
 
Iako sam svojeg proda nakog sta sam utuka u njega 1000E, mogu potvrdit da 5 lamela (malossi) smiruje ono urlanje od malossijevog variomata i dodaje jos malo poleta u najnižim brzinama. Starta sam Majesty vs Xmax 400 (akrapović) kojeg je prijatelj vozija. Mogu rec da mi je vrlo malo uteka, a ubrzavali smo sve do maksimalnih brzina.

Sad sam i ja naručija Dr. Pulley za Kymco Downtown 300, pa me baš zanima kako će se skuter ponašat, no to je za drugu temu.
 
DA-IM said:
ima li ko razbijeni majesty,tribalo bi mi par plastika ?  :mrgreen:
za neki info plaćam pivo  (y)

Vidi u Alpeza na visokoj, on je prije par miseci ima jednoga. Cekaj poslat cu ti broj na PM.
 
Pozdrav svima , postao sam ponosni vlasnik majestya 400abs 2010g  , zanima me sta bi trebao uciniti odnosno promijenitj da poboljsam ubrzanje od nule i smanjim vibracije , posto sam nov u ovome
 
Danijelram said:
Pozdrav svima , postao sam ponosni vlasnik majestya 400abs 2010g  , zanima me sta bi trebao uciniti odnosno promijenitj da poboljsam ubrzanje od nule i smanjim vibracije , posto sam nov u ovome

Tema ima 28 stranica, nije puno. Mislim da ćeš unutra naći odgovore.
 
Ako nekog zanima ORIGINAL remen za majesty 400 i x-max 400 oznaka 1sd-e7641-00 , novo vise komada po cijeni od 600 kn
 
Danijelram said:
Pozdrav svima , postao sam ponosni vlasnik majestya 400abs 2010g  , zanima me sta bi trebao uciniti odnosno promijenitj da poboljsam ubrzanje od nule i smanjim vibracije , posto sam nov u ovome

Netko iz Yamahe je ovdje ne tako davno govorio da je redizajnirani Majesty nakon 2009-g uvelike bolji, vozljiviji startniji i bez vibracija (ja sam tada imao 2006.g Majestya i prodao sam ga upravo zbog tromosti i vibracija). Dakle, ništa se nije promjenilo na modelu iza...

Šteta... Skuter mi je i dalje najljepši u klasi, ali preko nekih stvari jednostavno nisam mogao... Sretno u pronalasku rješenja!