Yamaha MT-07


Bome ga cupaju iz zivog pijeska s komentarima:
'Prvo što upada u oči na novom MT-07 je to Kiklopovo oko, s malim i centralnim LED svjetlom, te pozicijama kao zaliscima. Pritom je nova i minimalistička maskica na tragu Y facijalne ekspresije koju smo već upoznali na novom MT-09, s time da moramo priznati kako cijeli taj sklop djeluje atraktivnije i skladnije na ovom slabijem modelu.'

Ide u krivom smjeru: -1.4 Ks +2 kg umjesto obratno, kaos Euro5 nastavlja losu tradiciju.
 
Last edited:
Može se sakriti pokraj ono novog Triumpha.
Dizajnom je ova nova MT serija korak (ako ne i dva) nazad (n)
 

Bome ga cupaju iz zivog pijeska s komentarima:
'Prvo što upada u oči na novom MT-07 je to Kiklopovo oko, s malim i centralnim LED svjetlom, te pozicijama kao zaliscima. Pritom je nova i minimalistička maskica na tragu Y facijalne ekspresije koju smo već upoznali na novom MT-09, s time da moramo priznati kako cijeli taj sklop djeluje atraktivnije i skladnije na ovom slabijem modelu.'

Ide u krivom smjeru: -1.4 Ks +2 kg umjesto obratno, kaos Euro5 nastavlja losu tradiciju.


Ovo su neki novi momenti u rvatskom žurnalizmu, da "Kiklopove oči", "zalisci" i "Y facijalne eskpresije". Ranit ću se. :D :D :D
Mislim da je dizajn fejl jasan sam po sebi, jer čim autori pribjegavaju riječniku koji je prikladniji tiskovini namijenjenoj maksofacijalnoj kirurgiji nego moto entuzijastima, nešto tu smrdi. :D
 
Prodaje mozda tko MT07 ili ce prodavati?

Kolega (nema acc na forumu) bi kupovao pa se interesira za nesto razumno.
 
Ide u krivom smjeru: -1.4 Ks +2 kg umjesto obratno, kaos Euro5 nastavlja losu tradiciju.
Da, ovo će toliko utjecat na performanse i voznost da će svi umjesto MT07 uzimat Fat Boya....
 
Ekipa,treba netko mozda kojim slucajem sljedece:

- TRW racing full podesavajuci footrestsi ,placeni 300€
- Komplet racing volan
- Poklopac straznjeg sjedala - potrebno prelakirati ili preljepiti folijom.

Svi dijelovi su u odlicnom stanju i koristeni prakticki jednom,osim poklopca sjedala kojeg treba prelakirati.
 

Attachments

  • 699_P_1513136508756-2048x1152.jpg
    699_P_1513136508756-2048x1152.jpg
    160.8 KB · Views: 21
  • trw_284.jpg
    trw_284.jpg
    39.4 KB · Views: 19
Planiram kupiti rabljenu MT07.
Na što treba pripaziti?
 
Planiram kupiti rabljenu MT07.
Na što treba pripaziti?
E sad ovisi, mislim pitanje ti baš i nije na mjestu. Uglavnom, koliko znam trenutni vlasnici baš i nisu neki divljaci, više šminkeri a i sam motor je zaista kvalitetan. Pogledaj opće stanje motora, da su mu svi servisi obavljeni u propisano vrijeme i to je to...
Sad ovisi pošto je poslovan u kakvom su stanju gume, mislim na DOT jer ako su ti preko 3 g bez obzira na dubinu profila, mjenjaj. Zatim ako je blizu 20 000 km morati ćeš jedan dobar servis na toj kilometraži napraviti u što ti uključuje, Svijećnice ulje svi filteri, ulja i zraka, možda cijeli lanac komplet DID to ti dođe do prilike cca 2000 kn bez guma, gume su ti otprilike isto toliko. Ali kad to sve zamijeniš, imaš skoro pa novi motor...
Sretno i javi što si kupio..
 
Ima divljaka bez obzira na vrstu motora, pogotovo na ovim novim modelima koje voze osobe koje su tek polozile i ne znaju kako provjerit stanje lanca itd. a nisu nikad prije imale motor pa im sluzi kao izivljavanje i pokazivanje. To je relativno mlad motor ali vidao sam i ubijene primjerke tako da svakako treba vidjet kako je održavan i opce stanje, a ako ima 20tkm racunaj da bi mogao ulozit što je naveo guliermo, osim ako nades primjerak na kojem je to vec odrađeno.
U principu moras procjenit koliko je ocuvan za te pare i to je to. Nece ti se kvarit ako to mislis, pozeljno da nije imao auspuh bez dB kilera i naravno original dijelove, ovo ostalo estetika ako je vozen po kisi I nije nikada opran
 
  • Like
Reactions: Guliermo
I ako gume, onda sport, ako bas moraju touring, onda malo sportskiji touring, tipa angel st/gt.
Motocikl je puno stabilniji u zavojima na spicastijim gumama, a dovoljno agilan.
 
Neki dan provozao mt07, moram priznat da me iznenadio kako ide...stvarno dobro i stvarno dobar moment...recimo u brdo u cetvrtoj na 140+kmh odvrnem gas i stvarno povuce dobro...al dosta mekan motor i slaba zadnja kocnica...i sa otvorenim auspuhom se stvarno lijepo cuje, za dva redna
 
Neki dan provozao mt07, moram priznat da me iznenadio kako ide...stvarno dobro i stvarno dobar moment...recimo u brdo u cetvrtoj na 140+kmh odvrnem gas i stvarno povuce dobro...al dosta mekan motor i slaba zadnja kocnica...i sa otvorenim auspuhom se stvarno lijepo cuje, za dva redna
Uzeo ja malog tracera za ženu,isto ide ko metak,zacudio me,a negativno me iznenadila isto zadnja kocnica...mislio sam da nisam objektivan,posto su ipak na hondi savrsene kocnice...ova mi je bila nekako meka,bezosjecajna...
 
  • Like
Reactions: ODST
Da nekako i ja mislim da su stavili 180 vise zbog izgleda...al sve u svemu sasvim ok motoric za svaki dan, duze voznje i nabijat km 👍
 
Pozdrav svima, od nedavno sam vlasnik yamahe MT07 2021, primijetim da motor proizvodi neki kliketajući zvuk na leru pogotovo kad se ugrije. Čitao sam po internetu masa ljudi kaže da se čuje isto neki vele da je do španera lanca neki pak spominju ventile pa čak i da ovisi o vrsti/kvaliteti ulja. Na YouTube ima hrpa videa na temu "MT07 clicking sound". Mnogi komentiraju da je to tako kod cp2 motora i da samo po gasu. Idem skoro na prvi servis pa ću se informirati o tome ali zanimaju me iskustva drugih korisnika.
 
Last edited: