Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

massa.st

Active member
Mar 19, 2009
4,414
2
38
38
HR jug
biker4life said:
Dali je 26.000 km u 18 mjeseci dovoljno za dati takav sud ili ne, tj. da se ne složim sa tobom?
Ne sumnjam ja uopce u tvoje vozacko iskustvo niti u tvoje km, dugo sam na forumu i znam da vozis i da si promjenio motora, ne zelim to umanjiti. Ali isto tako i ja imam nekog iskustva, a pogotovo iskustava sa navedenim motorima i opet ti ponavljam da na cesti tenera, tracer i tdm  koji je motor skoro star  20 godina nece zaostajati jedan za drugim. A sve ostalo su pizdarije i nadjebavanja.
A te sada price o ovjesima i ostale pizdarije definitivno nisu za cestu i cestovnu upotrebu.
Normalno da stavim full ohlins od 2500 eura na motor na bi bilo bolje, ali pitanje koliko bi to bilo bolje za cestu i normalno koristenje i koliko bi ljudi to uopce primjetilo.

• Like
Reactions: triumf

massa.st

Active member
Mar 19, 2009
4,414
2
38
38
HR jug
Meni je recimo ovjes od moga tracera i vise nego zadovoljavajuc za mene i moje koristenje, npr Cosmic je u par djireva zuga da je labav ovjes da kada minjam ovjes, tako da sve to ovisi sta trazis od motora i za sta ti sluzi. Cosmic je par puta bia u djiru sa tracerom u dvoje i onda je zugao na ovjes, q kada je bio sam ne toliko. Ja sam od kada sam ga uzeo uglavnom sam na njemu. A to da u dvoje sa tri kufera definitivno bi trazio nekakav upgrade.
Ali opet za cca 300 eura hyperpro opruge naprid i nazad i vec bi rezultat bia puno bolji.
E sada dolazimo da je zadnji amortizer od S10 bolji u takvom korištenju i je jel je S10 putni motor, a tracer fun bike koje je wanna be putni motor.

• Like
Reactions: triumf

BM0021

Well-known member
Nov 22, 2009
2,854
36
48
35
Zg-zapad
Ja zbilja nisam vidio neki problem kod ovjesa, a i 190-200 mi je bilo dovoljno za po magistrali :mrgreen:

Nije ista stvar kao vrhunski ovjes ali je dovoljan za izvuči apsolutni maksimum iz te mašine.

BM0021

Well-known member
Nov 22, 2009
2,854
36
48
35
Zg-zapad
Ajd malo detaljnije, za razliku od top ovjesa (u mom slučaju Tuono, RSV, KTM990, Multica) Tracer ne može istovremeno biti čvrst i upijati neravnine, ili je mekan, udoban, upija ali leluja kad potegneš ili je čvrst ali neudoban i poskakuje, pogotovo u nagibu ako cesta nije savršena. To zadnje dvoje središ tako da staviš gume koje dozvoljavaju vožnju na niskom tlaku i imaš jako sposoban motor. To što ekipa misli da će za 10 soma dobiti ultimativni stroj za sve uvijete to je druga priča, multica i XR koštaju duplo...

biker4life

Motorator
Jun 14, 2008
18,036
16
38
30
Road of Plominka Tourist Trophy :)
massa.st said:
Ne sumnjam ja uopce u tvoje vozacko iskustvo niti u tvoje km, dugo sam na forumu i znam da vozis i da si promjenio motora, ne zelim to umanjiti. Ali isto tako i ja imam nekog iskustva, a pogotovo iskustava sa navedenim motorima i opet ti ponavljam da na cesti tenera, tracer i tdm  koji je motor skoro star  20 godina nece zaostajati jedan za drugim. A sve ostalo su pizdarije i nadjebavanja.
A te sada price o ovjesima i ostale pizdarije definitivno nisu za cestu i cestovnu upotrebu.
Normalno da stavim full ohlins od 2500 eura na motor na bi bilo bolje, ali pitanje koliko bi to bilo bolje za cestu i normalno koristenje i koliko bi ljudi to uopce primjetilo.
Neče zaostajati jer je u konačnici 80% toga na vozaču... ali da Tracer 900 ima ovjes kao MT10 to bi bila druga priča... i šteta da nije tako. :)

massa.st said:
...
E sada dolazimo da je zadnji amortizer od S10 bolji u takvom korištenju...
Da... jer su tvornički predvidjeli da će taj motor često biti opterečen pa su ipak vodili računa o tome... a sad zašto od te pretpostavke ne idu i kad su manje kubikaže u pitanju, to je nepoznanica. Druga stvar je što prosječna kilaža vozača kod nas je daleko preko 70 kg, pa kad se tome doda i suvozač i kufer, dovoljno bi bilo da je opruga malo bolja iza, već bi dojam bio bolji. Mada daleko od toga - za 90% primjene je ovjes na tom motoru sasvim zadovoljavajući i motor je jako dobro zaokružen paket za te novce. (y) Vozio sam Tracer 900 mod. god. 2015., 2016. i 2018. i na njima odvezao nekoliko tisuća km i nema bolje kupnje za te novce ako gledamo nove motore.

leCo

Member
Aug 9, 2018
124
1
18
21
Centar Dalmacije
BM0021 said:
Ja zbilja nisam vidio neki problem kod ovjesa, a i 190-200 mi je bilo dovoljno za po magistrali :mrgreen:

Nije ista stvar kao vrhunski ovjes ali je dovoljan za izvuči apsolutni maksimum iz te mašine.

Pogledajte gumu od čovika, pa neka završe sve rasprave o motoru.
Nije Xr, nit će ikad biti. Stavi amortizer volana, dobre gume, stisni ovjes i kraj priče za većinu vozača.

ko samui

Member
Jun 19, 2007
641
4
18
Dalmacija
Uzme se za 700 eur hyper pro street kit set (komplet straga novi amortizer i naprid progresivi s uljem) i rjeseni su svi problemi motor se vozi kako bi triba a i bolje onda ,i opet imas za cca u akciji 87000 kn novi komplet motor.aj jos mozda odma bacit ca OEM gume i stavit sta krsteno ala pirelli GT 2 ili conti i to je to unutar 90000 kn budeta imas sve.

Ostale budje auspusi i pizdarije me ne zanimaju samo mi pune glavu

Prschlino

Member
Oct 18, 2016
58
0
6
Zagreb
Aj zapitat ću tu pa malo i oživimo temu :mrgreen:

Odvozio sam na D222 5000 km i dosta mi je. Imam Mitas SF već na lageru pa bi stavio njih.

Sad se mislim da li ih skinut i pokušat prodat, ali ne znam uopće koliko tražit. Našao sam neki stari oglas, tražio je 300kn za set, 10.000 km i stare 2 godine.

Imam još jednu ideju, ali ne znam jel ima smisla. Nisam nikad vozio na stazi i želja mi je otić u Novi Marof pa možda da ne skidam nego da ih tamo koristim :unsure:

DMV7

New member
Oct 2, 2019
12
0
1
KT
Mislim da je bolja opcija potrošit ih na stazi!
A i gušt je veći, nego prodat ih za neke sitne pare. Ako buš ih uopće i prodal...
A taj oglas sam i ja vidio. Ne kužim tko bi kupio bilo koje gume sa 10000km, pa da sa za 1kn. Eventualno za cviječe sadit u njima.

massa.st

Active member
Mar 19, 2009
4,414
2
38
38
HR jug
Aj zapitat ću tu pa malo i oživimo temu :mrgreen:

Odvozio sam na D222 5000 km i dosta mi je. Imam Mitas SF već na lageru pa bi stavio njih.

Sad se mislim da li ih skinut i pokušat prodat, ali ne znam uopće koliko tražit. Našao sam neki stari oglas, tražio je 300kn za set, 10.000 km i stare 2 godine.

Imam još jednu ideju, ali ne znam jel ima smisla. Nisam nikad vozio na stazi i želja mi je otić u Novi Marof pa možda da ne skidam nego da ih tamo koristim :unsure:
Te su gume jedino za smece za nista drugo. Ako si odvozia za njima 5000 km ne znam kako uopce mozes promisliti voziti sa njima na stazi.
Baci ih u smece, to ti je najbolji savjet.