Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

Pozdrav svima, trebao bi jednu informaciju, imam mt 09 (2021godina). Zanima me ako je netko upoznat je li moguce stavit slip on akrapa na njega, ili mora ic full varijanta. Hvala na odgovorima
Samo full od bilo kojeg proizvodaca jer je auspuh u komadu ...
 
  • Like
Reactions: Mtkobe
Evo prošlo je 6 mjeseci a tracer 9 ima 15 000 km. Što reći ... motor ide fenomenalno i stvarno sam prezadovoljan.

Trenutno imam nove mitas TF gume a u 4. stupnju prijenosa se zna upalit TC pa znajte da mu momenta ne fali ;)
S obzirom da imaš dosta brz stil vožnje, kakav ti se Mitas Touring pokazao u odnosu na Pirelli Angel?

Trenutno su u Dom Križevci 1180 kn set 120/180, i Sport Force i Touring. Sport Force mi je top, ali začas se potroši pa razmišljam o Touring verziji.
 
S obzirom da imaš dosta brz stil vožnje, kakav ti se Mitas Touring pokazao u odnosu na Pirelli Angel?

Trenutno su u Dom Križevci 1180 kn set 120/180, i Sport Force i Touring. Sport Force mi je top, ali začas se potroši pa razmišljam o Touring verziji.
Imo sam i jedne i druge,na fazeru 8,pireli je mozda 20 posto sport vise od mitasa ,ali mi je zatto mitas trajo skoro duplo duze,na crossraneru,koji je tezak,bilo je puno autoceste,suvozac,koferi,cijela turska,trajala je 16 hiljada,guma je dvoslojna,sta pirelli nije,brzo ode po sredini
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
S obzirom da imaš dosta brz stil vožnje, kakav ti se Mitas Touring pokazao u odnosu na Pirelli Angel?

Trenutno su u Dom Križevci 1180 kn set 120/180, i Sport Force i Touring. Sport Force mi je top, ali začas se potroši pa razmišljam o Touring verziji.
Evo dok ti on ne odgovori.
Mitas mu je puno bolji nego Pirelli angel.
Angel je dobra guma ali nije za neku brzu vožnju dok se mitas vozi kao sport guma.
Ja razmišljam isto o njima,a sreo sam par ljudi koji imaju prednju SP+ a zadnju tf i kažu da je odlična kombinacija a vidio sam da neki i odlično voze na toj kombinaciji
 
Imo sam i jedne i druge,na fazeru 8,pireli je mozda 20 posto sport vise od mitasa ,ali mi je zatto mitas trajo skoro duplo duze,na crossraneru,koji je tezak,bilo je puno autoceste,suvozac,koferi,cijela turska,trajala je 16 hiljada,guma je dvoslojna,sta pirelli nije,brzo ode po sredini
Angel gt/gt 2 jest dvokomponentna.
 
S obzirom da imaš dosta brz stil vožnje, kakav ti se Mitas Touring pokazao u odnosu na Pirelli Angel?

Trenutno su u Dom Križevci 1180 kn set 120/180, i Sport Force i Touring. Sport Force mi je top, ali začas se potroši pa razmišljam o Touring verziji.
SF+ je trenutno set 1034 kn tako da je to odlična cijena.
1180 kn je SF+ ev koje su novije sport gume. Nisam ih probao ali kažu da su navodno bolje i da duže traju od SF+
 
Imo sam i jedne i druge,na fazeru 8,pireli je mozda 20 posto sport vise od mitasa ,ali mi je zatto mitas trajo skoro duplo duze,na crossraneru,koji je tezak,bilo je puno autoceste,suvozac,koferi,cijela turska,trajala je 16 hiljada,guma je dvoslojna,sta pirelli nije,brzo ode po sredini
Na dvokomponentnim gumama bi trebali biti krajevi mekši, a ne sredina tvrđa, tako da nebi trebalo imati utjecaj na potrošnju to da li je jedno ili dvokomponentna.
 
Na dvokomponentnim gumama bi trebali biti krajevi mekši, a ne sredina tvrđa, tako da nebi trebalo imati utjecaj na potrošnju to da li je jedno ili dvokomponentna.
Ok,onda se mitas trosi duplo manje od pirelija,bez obzira sta je dvokomponentna!😁
 
  • Like
Reactions: thule_5689
...guma mi je izgledala ok,otisli ja i zena do varazdina,imo jedno naglo kocenje zbog izletanja auta,stao na pumpi,kad ono 15 cm žice vire...sa pirelijem
 
Evo dok ti on ne odgovori.
Mitas mu je puno bolji nego Pirelli angel.
Angel je dobra guma ali nije za neku brzu vožnju dok se mitas vozi kao sport guma.
Ja razmišljam isto o njima,a sreo sam par ljudi koji imaju prednju SP+ a zadnju tf i kažu da je odlična kombinacija a vidio sam da neki i odlično voze na toj kombinaciji
Sa Sportom stvarno imam vrhunska iskustva, ali ne mogu ih napripraviti koliko se troše.

Osobno mi je mišljenje da je danas rijetko koja guma loša, ako izuzmemo ove koje traju 20ak t km, ali eto, idemo probati s Mitas Turingom.

Hvala svima na preporukama!
 
  • Like
Reactions: Igor28
Vozio sam mitas TF i angel GT, obadvije su mi se pokazale dobre, s tim da sam malo mrvio rubove na plominki sa mitasom, i ne znam ni sam kako ali kad sam refleksno stisnuo prednju kocnicu na Z650(ABS) prednja guma je skripala, onda sam namjerno to ponovio i skripi svaki put... Da li to znaci da je imala bolji grip da bi letio preko motora? :mrgreen: i bile su dobro zagrijane tad
Probaj pa javi svakako
 
Sa Sportom stvarno imam vrhunska iskustva, ali ne mogu ih napripraviti koliko se troše.

Osobno mi je mišljenje da je danas rijetko koja guma loša, ako izuzmemo ove koje traju 20ak t km, ali eto, idemo probati s Mitas Turingom.

Hvala svima na preporukama!
Kao što sam ti napisao, za 1180 su ti mitas SF+ evo (SF+su 1035), možda si i njih imao ako nisi to nisu SF+ nego novi model koji navodno više traje,u slučaju da nisi njih imao trebao bi probati saznati koliko one traju,ako netko zna neka napiše, pošto je ista cijena kao tf ako je trajnost značajnije povećana u odnosu na SF+ možda bi ti se više njih isplatilo kupiti
 
S obzirom da imaš dosta brz stil vožnje, kakav ti se Mitas Touring pokazao u odnosu na Pirelli Angel?

Trenutno su u Dom Križevci 1180 kn set 120/180, i Sport Force i Touring. Sport Force mi je top, ali začas se potroši pa razmišljam o Touring verziji.
Kao sta ti je dene rekao mitas touring force mi se pokazao bolji od angela st (vec sam na 6. setu mitasa). Angel st mi se pokazao bolji od mitasa samo kod brzog prebacivanja iz zavoja u zavoj.

Trajnost mitasa TF mi se krece od 5 do 11tkm (zavisi ako idem na duzi put ili se vozikam po d66 i d8). Mitas sf+ mi je na 3 tkm dosao skroz gladak (ali su osjetno bolje od TF za brzu voznju) tako da na proljece vj uzimam mitas sf+ev.

Razmisli i o M7RR gumi ako ju nades po dobroj cijeni. Dom Krizevci ti mozda nema vise novih setova guma osim ako im nije dosla nova posiljka.
 
Kao sta ti je dene rekao mitas touring force mi se pokazao bolji od angela st (vec sam na 6. setu mitasa). Angel st mi se pokazao bolji od mitasa samo kod brzog prebacivanja iz zavoja u zavoj.

Trajnost mitasa TF mi se krece od 5 do 11tkm (zavisi ako idem na duzi put ili se vozikam po d66 i d8). Mitas sf+ mi je na 3 tkm dosao skroz gladak (ali su osjetno bolje od TF za brzu voznju) tako da na proljece vj uzimam mitas sf+ev.

Razmisli i o M7RR gumi ako ju nades po dobroj cijeni. Dom Krizevci ti mozda nema vise novih setova guma osim ako im nije dosla nova posiljka.

Trenutno sam na 6 godina starom Angelu ST i osim totalne tuposti guma, nemam zamjerki.

Čini mi se da sam i smanjio tempo vožnje, tako da se pitam je li mi uopće potrebna Sport guma, jer izuzev te lakoće padanja u nagib, nema mi nekih pretjeranih benefita, uz osjetno veću potrošnju.

Mala je razlika u cijeni između Angela GT i Mitasa, vidjeti ću, osobnog sam mišljenja da nema loših guma, što god uzmem, nisam falio; ali ipak je lijepo čuti mišljenje od nekog tko je vozio obe gume.
 
  • Like
Reactions: ybr125 and Dene