Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

Napravio sam cca 500-tinjak km, pa da povučem prvi kratki rezime.
Ovaj motor nema ničega što me podsjeća na staroga Tracera.
Tvornički montirane gume su puno bolje od onih koje su bile na Traceru iz 2016.
Ovijes je neusporedivo bolji. Gt ima elektronski, za moj pojam kojemu je ovo drugi motor u životu, ne računajući Tomosa, brže se vozim nego prije. Neravnine i zmije po cesti se ne osjete skoro nikako. Vozio sam u A1 modu.
Putnica preferira A2 mod.
A2 je touring, A1 je više sportski orjentiran i tvrđi je znatno.
A2 za dvoje zakon.
Kako je ženica manja rastom cca 161-2 teže joj je dići se na motor nego na stari ako je centralni kofer na motoru.
Fuzići su kraći i niže postavljeni, pa je za prekoračiti teže. A kada su još i bočni koferi na motoru onda je to komplicirano.
ABS funkcionira, spasio me pada ( čovjek mi oduzeo prednost). Da ima cornering ABS, 2 moda.
Nema više trešnje volana na većim brzinama na koje su se neki od vozača starog Tracera žalili.
Zaštita od vjetra sa earmax vizirom je ok. Na motoru sam, normalni da puše. Ne ne stvara turbulencije oko kacige.
Confor sic nije me natjerao niti jednom da se promeškoljim, a kamoli podignem rit sa sica. To je bilo ušestala pojava na prijašnjem iako je imao confort sic.
Ahhhhhh, zaboravi napisati riječ dvije o maski za ronjenje.
Jbg ako ti trebaju oćale za blizu onda niš ne vidiš. Dobro dobro brzinu i đire.
Kolo za prolazak kroz meni nije baš uglađen.
Toliko
 
Hvala svima na čestitkama i drugim mišljenjima.
Ako bude sve 5, tko zna, možda napravim 100-tinjak ili više km na Tigriću pa napišem koju zašo je bolji od Tracera, ili pak nije.
 
Bolji ili losiji je pitanje sto trazis od motocikla, ja bi rekao, komforniji je, jako stabilan i dobro drzi smjer, neka sitna pomjeranja mene u sjedistu uopce ne registrira, ali reagira dobro na impulse volana.
Ima dosta drucka u nizim okretajima, duzi je te pogodniji za bracni par koji je duze u braku, za suvozaca i prtljagu, ima vise mjesta.
17/19 kotaci s tim 110/150 gumama su meni idealni za takav tip motocikla i touring, bolje zderu neravnine i losije ceste, za nekog ko se boji spustanja u zavoj je brza kombinacija na turi od siroke gume nazad, veca putna brzina, 180 mm hoda ovjesa inklusive, s tim da je zadrzao nisko sjediste.
 
Cestitke i uzivaj!!!
 
  • Like
Reactions: Spori
Zaboravi sam se osrnuti na položaj vozača, hm to baš i nije toliko važno, međutim,... :mrgreen:
Sic je na nižoj stepenici kao i na staroj što sam imao.
Imam osjećaj da je niži položaj sjedenja i to kao da gura tijelo prema tanku.
Fuzići su u nižem položaju i sa nižim sicem osjećaj mi je kao da su noge više skvrčene.
Volan je uži nego na Traceru iz 2016-e i to mi više odgovara.
Da još jedna sitnica . Suvozačica sjedi na višem položaju naspram vozača, više vidi okolo, ali ne vidi više brzinu. To je dobro,... hehehe.
 
  • Like
Reactions: zoranm
Otisao vec.
I onda sam ja zastranio ,dobre stvari odma odu . Kad je Spori stavio svog u oglas rekao sam sebi to će se prodat za par dana i tako je i bilo , još jedan Tracer iz Rijeke i jedan s Krka prodani su u 3 dana za razliku nekih koji su već godinu i pol u oglasniku. Još uvijek sam mišljenja da je stari Tracer od Sporog bolja kupnja nego novi .
 
I onda sam ja zastranio ,dobre stvari odma odu . Kad je Spori stavio svog u oglas rekao sam sebi to će se prodat za par dana i tako je i bilo , još jedan Tracer iz Rijeke i jedan s Krka prodani su u 3 dana za razliku nekih koji su već godinu i pol u oglasniku. Još uvijek sam mišljenja da je stari Tracer od Sporog bolja kupnja nego novi .
Mlađo?
Nema ti više Triumpha na njušci.
Da te informiran i on je zbrinut.
Gdje????
Sve ostaje u familiji. Tako da ti srce lakše kuca.
Ja sam kupio Tracera prije nego je Triumph osvanuo na njušci. Tako da,...ali nema veze zaboravi.
Sad su oba u familiji.

I hvala ti na hintu za Tigra. 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼
Zato što nisam više pratio njušku.
 
  • Like
Reactions: Majest
2C056517-0762-402A-B6F7-915BBF628453.jpeg
 
Kako se to čudo vozi?
Kvaliteta?

Pretpostavka je da poznaš vlasnika.
Da znam vlasnika. Ma sam napisao da dolazi u familiju.
Na prvu izgleda jako dobro.
Napravio sam đir cca 10 km, tako da još ništa.
 
Mlađo?
Nema ti više Triumpha na njušci.
Da te informiran i on je zbrinut.
Gdje????
Sve ostaje u familiji. Tako da ti srce lakše kuca.
Ja sam kupio Tracera prije nego je Triumph osvanuo na njušci. Tako da,...ali nema veze zaboravi.
Sad su oba u familiji.

I hvala ti na hintu za Tigra. 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼
Zato što nisam više pratio njušku.
Molim, čestitke novom vlasniku prijatelju !
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Spori