Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

biker4life said:
Dali je 26.000 km u 18 mjeseci dovoljno za dati takav sud ili ne, tj. da se ne složim sa tobom?
Ne sumnjam ja uopce u tvoje vozacko iskustvo niti u tvoje km, dugo sam na forumu i znam da vozis i da si promjenio motora, ne zelim to umanjiti. Ali isto tako i ja imam nekog iskustva, a pogotovo iskustava sa navedenim motorima i opet ti ponavljam da na cesti tenera, tracer i tdm  koji je motor skoro star  20 godina nece zaostajati jedan za drugim. A sve ostalo su pizdarije i nadjebavanja.
A te sada price o ovjesima i ostale pizdarije definitivno nisu za cestu i cestovnu upotrebu.
Normalno da stavim full ohlins od 2500 eura na motor na bi bilo bolje, ali pitanje koliko bi to bilo bolje za cestu i normalno koristenje i koliko bi ljudi to uopce primjetilo.
 
  • Like
Reactions: triumf
Meni je recimo ovjes od moga tracera i vise nego zadovoljavajuc za mene i moje koristenje, npr Cosmic je u par djireva zuga da je labav ovjes da kada minjam ovjes, tako da sve to ovisi sta trazis od motora i za sta ti sluzi. Cosmic je par puta bia u djiru sa tracerom u dvoje i onda je zugao na ovjes, q kada je bio sam ne toliko. Ja sam od kada sam ga uzeo uglavnom sam na njemu. A to da u dvoje sa tri kufera definitivno bi trazio nekakav upgrade.
Ali opet za cca 300 eura hyperpro opruge naprid i nazad i vec bi rezultat bia puno bolji.
E sada dolazimo da je zadnji amortizer od S10 bolji u takvom korištenju i je jel je S10 putni motor, a tracer fun bike koje je wanna be putni motor.
 
  • Like
Reactions: triumf
Ja zbilja nisam vidio neki problem kod ovjesa, a i 190-200 mi je bilo dovoljno za po magistrali :mrgreen:

Nije ista stvar kao vrhunski ovjes ali je dovoljan za izvuči apsolutni maksimum iz te mašine.

835a5e47ce4f1e83323ca433b8a93922.jpg
 
Ajd malo detaljnije, za razliku od top ovjesa (u mom slučaju Tuono, RSV, KTM990, Multica) Tracer ne može istovremeno biti čvrst i upijati neravnine, ili je mekan, udoban, upija ali leluja kad potegneš ili je čvrst ali neudoban i poskakuje, pogotovo u nagibu ako cesta nije savršena. To zadnje dvoje središ tako da staviš gume koje dozvoljavaju vožnju na niskom tlaku i imaš jako sposoban motor. To što ekipa misli da će za 10 soma dobiti ultimativni stroj za sve uvijete to je druga priča, multica i XR koštaju duplo...
 
massa.st said:
Ne sumnjam ja uopce u tvoje vozacko iskustvo niti u tvoje km, dugo sam na forumu i znam da vozis i da si promjenio motora, ne zelim to umanjiti. Ali isto tako i ja imam nekog iskustva, a pogotovo iskustava sa navedenim motorima i opet ti ponavljam da na cesti tenera, tracer i tdm  koji je motor skoro star  20 godina nece zaostajati jedan za drugim. A sve ostalo su pizdarije i nadjebavanja.
A te sada price o ovjesima i ostale pizdarije definitivno nisu za cestu i cestovnu upotrebu.
Normalno da stavim full ohlins od 2500 eura na motor na bi bilo bolje, ali pitanje koliko bi to bilo bolje za cestu i normalno koristenje i koliko bi ljudi to uopce primjetilo.

Neče zaostajati jer je u konačnici 80% toga na vozaču... ali da Tracer 900 ima ovjes kao MT10 to bi bila druga priča... i šteta da nije tako. :)


massa.st said:
...
E sada dolazimo da je zadnji amortizer od S10 bolji u takvom korištenju...

Da... jer su tvornički predvidjeli da će taj motor često biti opterečen pa su ipak vodili računa o tome... a sad zašto od te pretpostavke ne idu i kad su manje kubikaže u pitanju, to je nepoznanica. Druga stvar je što prosječna kilaža vozača kod nas je daleko preko 70 kg, pa kad se tome doda i suvozač i kufer, dovoljno bi bilo da je opruga malo bolja iza, već bi dojam bio bolji. Mada daleko od toga - za 90% primjene je ovjes na tom motoru sasvim zadovoljavajući i motor je jako dobro zaokružen paket za te novce. (y) Vozio sam Tracer 900 mod. god. 2015., 2016. i 2018. i na njima odvezao nekoliko tisuća km i nema bolje kupnje za te novce ako gledamo nove motore.
 
BM0021 said:
Ja zbilja nisam vidio neki problem kod ovjesa, a i 190-200 mi je bilo dovoljno za po magistrali :mrgreen:

Nije ista stvar kao vrhunski ovjes ali je dovoljan za izvuči apsolutni maksimum iz te mašine.

835a5e47ce4f1e83323ca433b8a93922.jpg

Pogledajte gumu od čovika, pa neka završe sve rasprave o motoru.
Nije Xr, nit će ikad biti. Stavi amortizer volana, dobre gume, stisni ovjes i kraj priče za većinu vozača.
 
Uzme se za 700 eur hyper pro street kit set (komplet straga novi amortizer i naprid progresivi s uljem) i rjeseni su svi problemi motor se vozi kako bi triba a i bolje onda ,i opet imas za cca u akciji 87000 kn novi komplet motor.aj jos mozda odma bacit ca OEM gume i stavit sta krsteno ala pirelli GT 2 ili conti i to je to unutar 90000 kn budeta imas sve.

Ostale budje auspusi i pizdarije me ne zanimaju samo mi pune glavu
 
Malo muvanja po radioni.
Happy  :mrgreen:
 

Attachments

  • 0AC5DEE1-08E7-4856-B129-67EA3A135827.jpeg
    0AC5DEE1-08E7-4856-B129-67EA3A135827.jpeg
    375.4 KB · Views: 172
Aj zapitat ću tu pa malo i oživimo temu :mrgreen:

Odvozio sam na D222 5000 km i dosta mi je. Imam Mitas SF već na lageru pa bi stavio njih.

Sad se mislim da li ih skinut i pokušat prodat, ali ne znam uopće koliko tražit. Našao sam neki stari oglas, tražio je 300kn za set, 10.000 km i stare 2 godine.

Imam još jednu ideju, ali ne znam jel ima smisla. Nisam nikad vozio na stazi i želja mi je otić u Novi Marof pa možda da ne skidam nego da ih tamo koristim :unsure:
 
Mislim da je bolja opcija potrošit ih na stazi!
A i gušt je veći, nego prodat ih za neke sitne pare. Ako buš ih uopće i prodal...
A taj oglas sam i ja vidio. Ne kužim tko bi kupio bilo koje gume sa 10000km, pa da sa za 1kn. Eventualno za cviječe sadit u njima.
 
Aj zapitat ću tu pa malo i oživimo temu :mrgreen:

Odvozio sam na D222 5000 km i dosta mi je. Imam Mitas SF već na lageru pa bi stavio njih.

Sad se mislim da li ih skinut i pokušat prodat, ali ne znam uopće koliko tražit. Našao sam neki stari oglas, tražio je 300kn za set, 10.000 km i stare 2 godine.

Imam još jednu ideju, ali ne znam jel ima smisla. Nisam nikad vozio na stazi i želja mi je otić u Novi Marof pa možda da ne skidam nego da ih tamo koristim :unsure:
Te su gume jedino za smece za nista drugo. Ako si odvozia za njima 5000 km ne znam kako uopce mozes promisliti voziti sa njima na stazi.
Baci ih u smece, to ti je najbolji savjet.