Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

A da? :mrgreen:
Daj sad usporedi sa z900, onak čisto objektivno 😀
Teško mi je usporediti,prvo trebao bi ga duže voziti,prvo da se naviknem na taj položaj a onda i na sve ostalo. Drugo nisam sa z prešao na njega nego sa horneta tako da sam se već pomalo navikao na taj ovjes i kočnice tako da tracer ima puno bolji ovjes od horneta 😁
U usporedbi sa z mislim da su kočnice i ovjes tu negdje. Na z se meni ljepše sjedi,puno niže što ja više volim. Što se tiče mjenjača,na traceru je puno mekši i malo precizniji nego na z. Motor je tu negdje po snazi, ali premda i z vuče iz malih okretaja,tracer to radi bolje.
 
Teško mi je usporediti,prvo trebao bi ga duže voziti,prvo da se naviknem na taj položaj a onda i na sve ostalo. Drugo nisam sa z prešao na njega nego sa horneta tako da sam se već pomalo navikao na taj ovjes i kočnice tako da tracer ima puno bolji ovjes od horneta 😁
U usporedbi sa z mislim da su kočnice i ovjes tu negdje. Na z se meni ljepše sjedi,puno niže što ja više volim. Što se tiče mjenjača,na traceru je puno mekši i malo precizniji nego na z. Motor je tu negdje po snazi, ali premda i z vuče iz malih okretaja,tracer to radi bolje.

naked je za tebe, ali u SP verziji (zbog ovjesa) ;)
 
  • Like
Reactions: Dene
A najbolje da ga usporedi sa ktm 1290 super duke, čisto onak subjektivno, objektivno.....
Čovjek je imal z900 i sigurno zna kaj priča, ne pitam bezveze (y)
A "objektivno" zato jer više nema z900 pa može nepristrano govoriti. Ljudi su najčešće uvrijeđeni na spomen nekog od nedostatka svog vozila koje je uvijek "subjektivno" najbolje! 😁
Teško mi je usporediti,prvo trebao bi ga duže voziti,prvo da se naviknem na taj položaj a onda i na sve ostalo. Drugo nisam sa z prešao na njega nego sa horneta tako da sam se već pomalo navikao na taj ovjes i kočnice tako da tracer ima puno bolji ovjes od horneta 😁
U usporedbi sa z mislim da su kočnice i ovjes tu negdje. Na z se meni ljepše sjedi,puno niže što ja više volim. Što se tiče mjenjača,na traceru je puno mekši i malo precizniji nego na z. Motor je tu negdje po snazi, ali premda i z vuče iz malih okretaja,tracer to radi bolje.
Je, nova CP3 je uglađenija dosta po svim parametrima od stare, ali i sporija nažalost (ISPROBANO) :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Dene
Čovjek je imal z900 i sigurno zna kaj priča, ne pitam bezveze (y)
A "objektivno" zato jer više nema z900 pa može nepristrano govoriti. Ljudi su najčešće uvrijeđeni na spomen nekog od nedostatka svog vozila koje je uvijek "subjektivno" najbolje! 😁

Je, nova CP3 je uglađenija dosta po svim parametrima od stare, ali i sporija nažalost (ISPROBANO) :mrgreen:
Krivo si me shvatio.
Tracer se nikako ne može usporediti sa z900. Mt 09 da ali tracer nije uopće isti tip motora.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Frend ima mt09 oko 25000km, tik nakon kupnje mu ode zatezač lanca i raz#ebe mašinu... odvezo grigiću već mjesec ipo dana ga nije stigao ni pogledat da mu da nekakvu procjenu šta je otišlo, koliko para itd., gužva, strpi se ovo ono uglavnom ništa. Navodno im hoće to otić
Preporuka na području zg i okolice tko bi to složio i pogledao?
 
Krivo si me shvatio.
Tracer se nikako ne može usporediti sa z900. Mt 09 da ali tracer nije uopće isti tip motora.
U pravu si, mislim čisto na perfomanse, jer CP3 i je najveći dragulj tog motora.

Makar, suštinski su dosta slični mt09 i tracer (ista mašina i šasija), ali su prilagođeni svaki svojoj namjeni pa možda i nije tolki grijeh uspoređivat ih.
 
  • Like
Reactions: Dene
U pravu si, mislim čisto na perfomanse, jer CP3 i je najveći dragulj tog motora.

Makar, suštinski su dosta slični mt09 i tracer (ista mašina i šasija), ali su prilagođeni svaki svojoj namjeni pa možda i nije tolki grijeh uspoređivat ih.
Ma nisi ni tu upravu.
Tracer ima produljenu zadnju vilicu, ima višlje težište a i malo više kg.
09 i tracer imaju istu mašinu i kočnice...sve drugo je različito.
A složio bi se s tobom mašina je stvarno pogođena dobro. Ovjes kako ja vozim ništa mu ne fali.
Sad da ima nedostataka ima, al jbg kolko košta nov treba i to gledat.
 
Je, nova CP3 je uglađenija dosta po svim parametrima od stare, ali i sporija nažalost (ISPROBANO) :mrgreen:
Koliko ide starija a koliko novija km/h? Ja sam u dvoje s tracerom 9 probao 232 km/h. Mislim što se maksimalne brzine tiče da je to čak i moguće ali po pitanju ubrzanja mislim da je novija bolja.
 

Attachments

  • podaci tracer 9.PNG
    podaci tracer 9.PNG
    13.2 KB · Views: 0
Koliko ide starija a koliko novija km/h? Ja sam u dvoje s tracerom 9 probao 232 km/h. Mislim što se maksimalne brzine tiče da je to čak i moguće ali po pitanju ubrzanja mislim da je novija bolja.
Nova ide 232, stara 225ali stara ubrzava bolje, isprobali smo, makar je na papiru drukčija situacija 😆
1. i 2. su nešto dulje na novoj, ostale iste, ali i u 3. stara devetka isto bolje potegne, ostavi me za dužinu motora 🤷🏻‍♂️
još jedna stvar, prije lupa u blokadu u 3. i 4. nova…
Još jedna stvar, 10-15kg je lakši vozač na staroj pa je možda i to odigralo ulogu.
Sve skupa nebitno, ali me malo razočaralo 🤣

DISCLAIMER: sve isprobano na stazi, u kontroliranim uvjetima 😅
 
Mozda je tih 10-15 kg prevagnulo a mozda je stvarno tako. Nadam se da si bio u D1 modu 😅.

Uglavnom ako netko ima stariju verziju mt 09 a s riječkog je podrucja neka se javi da odmjerimo snage u ubrzanju 😁
 
Mozda je tih 10-15 kg prevagnulo a mozda je stvarno tako. Nadam se da si bio u D1 modu 😅.

Uglavnom ako netko ima stariju verziju mt 09 a s riječkog je podrucja neka se javi da odmjerimo snage u ubrzanju 😁
Mislim da je iskljuceno sve bilo osim lift na 1.
I probano 4-5 puta, i makar bolje krenem, opet me ostavi.
Nije da sam drag racer neki, ali mislim da dosta dobro mogu startat, uz minimalno propinjanje prednjeg 🤣
Ali dzabe, opet je brži…
Samo još jedna stvar dolazi u obzir, motor je imal oko 2 soma, pa moguće da nije bil razrađen još skroz do kraja, ali kako je tako je 😃