Yamaha R7

Pardon. Htio sam napisat, motor ce drzati to sto obecava, za razliku od pojedinih brendova, yamaha je takva.
držat što? brojke na papiru? brojke na papiru niti mame osmjeh na lice, niti osvajaju prvenstva, niti plaćaju pivu na magistrali... s obzirom da znam da je usmjereno protiv Aprilie, pogledaj kako je ta Aprilia u prvoj godini SBK prvenstva prošla, i ne znam s kim je Biaggi bio prvak...
Za razliku od R7, u ovome novome segmentu, a uzeći u obzir i da je probila led, RS660 je avion... Vmax je predstavljen davnih dana, TDM vjerojatno ni neće ponovno zaživit, a Yamaha je dokazala da nema muda sukobit se sa konkurencijom (nemoj ovo miješat sa izbacivanjem novog modela) .. a iz istih konzervativnih stajališta će u dogledno vrijeme Honda otić u k... i Fabio pronać novu momčad ( ja se toplo nadam)...
 
  • Like
Reactions: Napier and ODST
Koliko god ne volio yamahu, kladio bih se da će se ove male R7 prodati par redova veličine više primjeraka nego aprilije - ne pričam or rh. Čemu onda ulagati u nabuđivanje agregata?

U praktički svim ostalim kategorijama, yamaha je prilično konkurentna cijenom i performansama.
 
Koliko god ne volio yamahu, kladio bih se da će se ove male R7 prodati par redova veličine više primjeraka nego aprilije - ne pričam or rh. Čemu onda ulagati u nabuđivanje agregata?

U praktički svim ostalim kategorijama, yamaha je prilično konkurentna cijenom i performansama.
Slažem se... ali opet ne objašnjava Sredjuovo pozivanje na brojke i sport te generalnu usporedbu 2 tvrtke dijametralno različitih pogleda na motociklizam i tehniku općenito ( a o istima je pokazao znanje u postu o snazi na visokim i momentu na srednjim okretajima) ... a pogotovo ne na umanjivanje RS660 kao osvježenje na sceni...
ja definitivno nisam najpametnija i tehnički najpismenija osoba na ovom forumu ali nikome se ne priječi prolistati postove onih koji to jesu...
 
i da se nadovežem... upravo takvo bespogovorno slaganje sa svime što industrija izbaci jer pruža sigurnost na tržištu i je pojava koja će zagovarateljima određenog proizvođača danas-sutra priuštit svega 2-3 mediokritetna modela... industriju interesira što želimo, samo moramo reć...
 
  • Like
Reactions: Nero
A dobro, aprilia da bi prodala značajne brojke motora bi za početak trebala razvit servisnu i prodajnu mrežu po svijetu, a tu je debelo zadnja, aprilia ima 100 zaposlenih radnika i 1 tvornicu, a yamaha 20000 radnika, nisu baš za usporedbu.
Ono šta je tragično da jedna yamaha koja očito ima i resurse i znanje, nazove motor R7, mogli su barem R07, jer je to u stvari MT07 sa oklopima i malo boljim ovjesom i u takav motor ne ulože ni trunku svog znanja da ponude nešto više.
 
vidim ovdje sve po starom, nekad sam se sam sebi čudio kak imam volje raspravljati s totalnim debilom, ali ljepše se čuditi drugima :mrgreen:
 
vidim ovdje sve po starom, nekad sam se sam sebi čudio kak imam volje raspravljati s totalnim debilom, ali ljepše se čuditi drugima :mrgreen:
nemam posla, kiša pada pa ni po dvoru nemrem delat, garažu sam očistio, a zbog točke 1 ni za novi lanac nemam...
 
Drzati 30ak tisuca svako maltretiranje u tom okviru koji je yamaha odredila.

Osim toga ides mi na onu stvar otkad ti se na offroad motoru ne svidjaju schlauchi.

Ja te pitam i diabolera, gdje se vozi rsv na stazi, da je odem vidjet?

Ne pitam sbk, gdje poslije svske trke 100 iljada evra cure u motor.
 
Last edited:
nemam posla, kiša pada pa ni po dvoru nemrem delat, garažu sam očistio, a zbog točke 1 ni za novi lanac nemam...
Slicno i kod mene, ja na godisnjem...jucer nesto oko kuce radio, frend nije mogao đir, a sad kisa pada 🙄 isto bio u garazi, malo prebrisao rsv, pospricao lanac i cekamo sunce
 
Neznam sredju kako pitas, al mene zanima sta hoces sa stazom reci? Da ce r7 biti brza? Ili da neki dobro organiziran kup pokazuje koji motor je bolji?
 
a pogotovo ne na umanjivanje RS660 kao osvježenje na sceni...

Ovo ću umanjivati do besvijesti. :D

Ja sam samo komentirao da mi je jasno zašto je yamaha izbacila ovakav kržljavi model. Ne mislim da je dobar, niti bih ga kupio. Dapače, bzv mi je, jednako kao i RS. Razumijem da im se ne isplati ulagati ni centa više u mrtvu klasu, a da bi s 20ks više i niskom cijenom, dodatno kanibalizirali prodaju svojih drugih modela.

RS660 cijenom konkurira nakedima koji imaju po 300cc više i 20+ks na gumi. Moraš baš jako jako jako željeti RS da bio vozio nju, a ne bilo što drugo u tom cjenovnom segmentu. Jednostavno ne vidim tu računicu za Apriliu. MT09SP '21, koji je po recenzijama bomba od motora, dođe otprilike kao RS.
 
  • Like
Reactions: josip.vg
RS660 cijenom konkurira nakedima koji imaju po 300cc više i 20+ks na gumi. Moraš baš jako jako jako željeti RS da bio vozio nju, a ne bilo što drugo u tom cjenovnom segmentu. Jednostavno ne vidim tu računicu za Apriliu. MT09SP '21, koji je po recenzijama bomba od motora, dođe otprilike kao RS.
Zato što uvijek postoje ljudi koji će kupiti Apriliu prije svega, za razliku od mene... isto kao i što postoje oni koji će kupiti najlošiju Suzu koja je skuplja od neke Kawe, Yamahe, a na kraju naziv firme je ne bitan, iako su ovi potonji jači, brži itd itb...
Ali nvm, mislim da ne vodimo raspravu oko iste stvari...
 
A šta ste mislili da ce Yamaha ponuditi superbike repliku za 10000 € 🤣

Ovo je odličan motor za početnike jer ce imati motor koji nije zahtjevan za novčanik, naučiti će ih voziti i možda kojeg vozača usmjeriti prema jačem R modelu, a usto i odlično izgleda što je bitan faktor kad imaš 20 i par godina.

CP2 agregat kao takav je odličan i u pravim rukama će posramiti puno na papiru jačih motora, a sve to kako ispod litre i 200 ks nije motor je poseban balkanski slučaj za koji Iwatu zaboli jer smo im kao tržište statistička pogreška.
 
  • Like
Reactions: salej600
A šta ste mislili da ce Yamaha ponuditi superbike repliku za 10000 € 🤣
Nije bitno šta mi mislimo, bitno je da Sredju zna da će R7 zavladati pistama i potamaniti sve Talijane i njihovog japanskog brata Hondu... za koju se odavna zna da su engleski imperijalisti pod stolom upakirali da pomrsi planove Miroslavu Škori u borbu za Zagrebom...
 
Ma r7 ce biti top, jos sam kad ga digne na zadnji kakav debilcic kao onaj adrian ili kako se vec zove i stavi na instagram...pa ima da se vise proda r7 motora nego namotaja za rs
 
U Iwati pandemija arakirija, Sintelandjija objavio da im je stroj nizaspolovio :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Neznam sredju kako pitas, al mene zanima sta hoces sa stazom reci? Da ce r7 biti brza? Ili da neki dobro organiziran kup pokazuje koji motor je bolji?

Mislio sam na rsv4, odlican motocikl, zar ne. Ja odem na panoniu i gle, niti jedne rsv4. Zasto je nema. Vidi, ja kada sam provozao dorsoduro 900, obeznanio sam se motorom, pozicijom sjedenja, upravljivoscu.
Vjerujem da je tako i kod rsv4, osim sto proizvodi fenomenalan zvuk. Ali zasto ih nema?
Skupe su u odrzavanju je moje misljenje i ljude to odbija, mene odbija, jer saam motocikl je luksuz, ako ga moram jos i opravljati, nema me nigdje.

Taj rs 660 i r7 nisu moji motocikli, nije ni mt07 koju vozim, ali decki koji bi mozda kupili, trebaju znati da motocikl nije papir sa tehnickim podatcima.
 
Ok, tvoje misljenje...iako mi nije jasno da ti kvalitetu odredenog motora gledas kroz to koliko si ih vidio negdje...pred dva tjedna sam na grobniku vidio rsv gen1, neki lik vozio, prije toga ne pamtim kad sam na cesti vidio rsv gen1, pa sam ga ipak ja kupio i ne pada mi na pamet prodaja i nikakvih problema nemam, a motor 2000 godiste