Yamaha RD 125-dal se isplati??

Egon_MK_Sibinj

New member
Našao sam yamahu rd 125 za 3 000 kuna,mozda i 2 500.....nisu neki novci.......

Godište neznam,iz osamdesetih je,ima uredne papire,nije registrirana
Motor je dvocilindrični dvotaktni 17 ks/9500o/min,dva auspuha,dva karburatora itd i mješalicu za gorivo...

Sad je stvar u tome što je dečko negdje prije natočio mješavinu za motorku u rezervoar i zatušio ga pa nece preko 6000...
Meni bi služio za ovu sezonu,mozda 4000 km,vjerovatno samo do jeseni,ali bi ga i registriro pa me zanima koliko je pametno  :misli:

Ako je nešto vece u pitanju,znači da su veca i ulaganja,a i dali uopce ima dijelova za takvo što  :misli:
 
Ja sam imao RD 125 LC,82 g.,znači vodeno hlađenje,usis preko lamela,kurbla,ali je bil jednocilindraš :misli:
 
Egon_MK_Sibinj said:
Da,noviji su jednocilindraši......jel možda imao ele. diznu  :misli:
Ne,ovakva je bila al sa bijelim sicem
 
to je OK motor,mogu reći da je sličan tomosovom e90......al ako ima papire,nije to puno para.....
 
jesi li siguran da je oznaka RD
imao mi je prijatelj dvocilindricnu 125 ali nije bila rd
 
To je stara RD, ako je sve ok uzmi, motorić nije neka ljuta pila, ali ide i za vozikanje dovoljan!
Dijelova ima vani (kod nas teže ćeš ih naći)!
 
yatasaki said:
jesi li siguran da je oznaka RD
imao mi je prijatelj dvocilindricnu 125 ali nije bila rd
Jesam,motor je 77. godište,ima 51 000 km,vozio ga je neki djed,al je on prvi vlasnik tak da ga je kupio kad je bio malo mlađi.... :mrgreen: Kaže da je motor u original stanju i da klip i karike nikad nisu dirani....  :shock:
 
Egon_MK_Sibinj said:
Jesam,motor je 77. godište,ima 51 000 km,vozio ga je neki djed,al je on prvi vlasnik tak da ga je kupio kad je bio malo mlađi.... :mrgreen: Kaže da je motor u original stanju i da klip i karike nikad nisu dirani....  :shock:


jesi li kupio taj mootr,jel se još prodaje?????
 
zeto said:
to je motor poput ovoga, i taj se prodavao kod nas.......
Motor super izgleda,čak ljepši nek moj stari jednoclindrični RD
 
avinko38 said:
Motor super izgleda,čak ljepši nek moj stari jednoclindrični RD

a pogledaj koliko još ima kilometara na satu.......  :shock:
 
imao sam ja davno yamahu RD80LC jedan cilindar vodeno hlađenje mislim da je godina motora bila 84. 
motor je išo ko lud bio je fantastičan sto se tiče mašine i ostale mehanike.  boja je bila loša pa sam ga dao pofarbat u limun žutu.  :mrgreen:
 
zeto said:
a pogledaj koliko još ima kilometara na satu.......  :shock:
Ova ima sad 52 tisuće,svaki dio na njoj ima šifru,sve do šarafa je u originalu...  (y)
Potpuno je ista kao ova na slikama gore.....
Prijatelj je uzeo,dao je MZ-a 250 za nju  :mrgreen:
 
zanimljivo :LOL:

http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert471783.html
 
    :mrgreen:  isto kao kad ljudi misle da zapusteni etz iz 80neke  vrijedi 5 milja kuna
  a mercedes 123 5 milja eura  :LOL:
 
lemoo said:
    :mrgreen:  isto kao kad ljudi misle da zapusteni etz iz 80neke  vrijedi 5 milja kuna
   a mercedes 123 5 milja eura   :LOL:


da,cjena MZa me jako iznenadila......prije si ih imao za 2000kn,mogao si birat,danas ispod 4000 nema ništa.....