Yamaha servis - oštećenje motocikla

Da li bi preuzeli ovako oštećeno vozilo iz ovlaštenog servisa?


  • Total voters
    46
Ne znam koliko klipnjače vole udarati po ulju i ima li to ikakvog efekta na trajnost letećih ležajeva i ostalih pokretnih dijelova u motoru. Da je svejedno ne bi bilo prozorčića i min-max oznake ili oni koji ne znaju pogledati u upute motocikla znaju puno više o konstrukciji mašine od hrpe tam nekih priglupih kvaziinženjera koji su te oznake stavljali iz čiste zajebancije poslije par litara sake-a 😁.
 
Meni je CBR većinu lijevanja išao s pola litre viška, nikad nije ništa prodrlo, nijedna brtva nije pustila, nikad ništa nije puklo. Još uvijek vozi (sad je na 120 00Km).

Doduše, brzo bi on to potrošio :D, ali skoro sam siguran da tih pola litre viška neće napraviti ništa motoru.
zato si metal više,da ne zafali
 
  • Like
  • Haha
Reactions: Tealc and Nero
A da platiš dva lika, umjesto odvjetnika?
Da uvjere servisera da je ovo izuzetna prilika, i da nesmije propustiti priliku da otkupi motor od tebe po tebi prihvatljivoj cijeni. :unsure:
I ja sam misljenja da je puno vise puta ova opcija jedina ispravna i brza, jedini problem je naci nekoga koji ce to odraditi brzo, povoljno i koliko i kako treba. To je nemoguca misija na zalost. A i ona narodna, troje ljudi moze cuvati tajnu, samo ako su druga dvojica mrtva :cool: , je isto faktor u svemu tome....
 
Ali evo iz svog iskustva mogu reći da ja koji se kuzim u mehaniku i te neke "komplicirane" sitnice (ulje, filter, vilice, pločice i blabla), nema ništa lijepse dati nekome pametnijem od sebe da to napravi za u današnje vrijeme simboličan iznos i pita a da li bi i ovo?, ja kazem: pa neznam, sta ti mislis? on: ja bi...., ali zato kad sam sjeo na ragu staru 19g od ZG do Sinja stignem da imam 3 ruke bio bi mi prst u uhu...., poanta je da uvijek ima netko stručniji da ne kazem pametniji i to treba cijeniti a fore sa ovlašteni to se eto i na tvom primjeru može okacit mačku o rep. I iskreno mislim tj siguran sam da ces "popušiti" u toj cijeloj igri jer kad dode do sudca bit će tvoja protiv njihove a pojedinac uvijek pusi....
 
  • Like
Reactions: Tealc
@vlado1981 već sam svoje popušio, bez motora sam, i kraj lipnja mi je jedina šansa za moto godišnji i radi posla i obitelji. Ekipica je u Albaniji... :-/
2020 Korona
2021 Korona
2022 Yamaha

Točno to kaj veliš je poanta s tim "ovlaštenim". Kad dođe do problema lokalni meho ili pak uglancana ovlaštena radnja, na istome si - u govnima i prepušten sam sebi.

U ovom hrvatistanu što manje imaš, to bolje. Manje će ti oduzet.
 
U ovom hrvatistanu što manje imaš, to bolje. Manje će ti oduzet.
Misliš da se vani ovakva sranja ne događaju?Nedavno san čita članak o liku koji je doveza auto u ovlašteni servis na popravak.Uredno preda auto i momak koji radi u servisu nije nikad vozija auto sa manualnim mjenjačem.Stisa po gasu i ubija kolegu u radioni....
S obzirom da je misto radnje SAD krivac za smrt je vlasnik vozila i čoviku priti 12 godina zatvora 🤯
Znam da imaš sranje i da si ljut na cili svit (i ja bi bija) ali nije u tuđem dvorištu trava ništa zelenija 👍
 
O kojem se servisu radi?
Isprike ako sam propustio.
 
@vlado1981 već sam svoje popušio, bez motora sam, i kraj lipnja mi je jedina šansa za moto godišnji i radi posla i obitelji. Ekipica je u Albaniji... :-/
2020 Korona
2021 Korona
2022 Yamaha

Točno to kaj veliš je poanta s tim "ovlaštenim". Kad dođe do problema lokalni meho ili pak uglancana ovlaštena radnja, na istome si - u govnima i prepušten sam sebi.

U ovom hrvatistanu što manje imaš, to bolje. Manje će ti oduzet.
pozdrav,
pročitao sam temu. Nadam se da si u međuvremenu uspio riješiti problem, gdje sada odvezeš motor na servis kada imaš nešto konkretno što ne možeš doma npr. ventili, elektronika i slično ?
Ovo kada čitam najradije bi ga odvezao u Italiju, Sloveniju makar nije ni to možda garancija da će napraviti kako treba.
 
pozdrav,
pročitao sam temu. Nadam se da si u međuvremenu uspio riješiti problem, gdje sada odvezeš motor na servis kada imaš nešto konkretno što ne možeš doma npr. ventili, elektronika i slično ?
Ovo kada čitam najradije bi ga odvezao u Italiju, Sloveniju makar nije ni to možda garancija da će napraviti kako treba.

Zašto misliš da je vani bolja situacija? Ovdje u Istri ima jako puno motora iz uvoza (Italija) i svega sam se nagledao. U konačnici se sve ipak svede na pojedinca tj ima i dobrih majstora i loših, ima pedantnih i aljkavih, korektnih i manje korektnih - ovdje i vani, nema to nikakve veze sa geografijom, dapače, u zemljama gdje je standard bolji nerijetko su motori lošije održavani jer su jednostavno potrošna roba - motor ide na prodaju nakon par godina i kupuje se novi, a u konačnici taj rabljeni završi ovdje. Nažalost posao mi je vezan uz vozila pa se jednostavno nagledam svašta - vrijedi ona čim čovjek manje zna tim mu je bolje, jer čim više znam tim manje vjerujem bilo kome osim sebi.
 
Zašto misliš da je vani bolja situacija? Ovdje u Istri ima jako puno motora iz uvoza (Italija) i svega sam se nagledao. U konačnici se sve ipak svede na pojedinca tj ima i dobrih majstora i loših, ima pedantnih i aljkavih, korektnih i manje korektnih - ovdje i vani, nema to nikakve veze sa geografijom, dapače, u zemljama gdje je standard bolji nerijetko su motori lošije održavani jer su jednostavno potrošna roba - motor ide na prodaju nakon par godina i kupuje se novi, a u konačnici taj rabljeni završi ovdje. Nažalost posao mi je vezan uz vozila pa se jednostavno nagledam svašta - vrijedi ona čim čovjek manje zna tim mu je bolje, jer čim više znam tim manje vjerujem bilo kome osim sebi.
Ne vjeruj nikome, a sebi,...50%.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: SpoRRi and infinity
Zašto misliš da je vani bolja situacija? Ovdje u Istri ima jako puno motora iz uvoza (Italija) i svega sam se nagledao. U konačnici se sve ipak svede na pojedinca tj ima i dobrih majstora i loših, ima pedantnih i aljkavih, korektnih i manje korektnih - ovdje i vani, nema to nikakve veze sa geografijom, dapače, u zemljama gdje je standard bolji nerijetko su motori lošije održavani jer su jednostavno potrošna roba - motor ide na prodaju nakon par godina i kupuje se novi, a u konačnici taj rabljeni završi ovdje. Nažalost posao mi je vezan uz vozila pa se jednostavno nagledam svašta - vrijedi ona čim čovjek manje zna tim mu je bolje, jer čim više znam tim manje vjerujem bilo kome osim sebi.
Nisam ni napisao da je vani bolja situacija, dapače dodao sam dozu sumnje.
 
  • Like
Reactions: biker4life