Yamaha specijal XV 750...

Udarnik

New member
Pozz za sve ljubitelje motora!!!

Motor ima probleme sa paljenjem,sa alnaserom ili sa zamajcem niko nije siguran sta je tacno kad alnasuje jednostavno imas osjecaj da ne uklapa altomat alnasera u zamajac pa samo o nako zastruze jedno o drugo skidan je i zamajac i altomat alnasera na zamajcu je bilo manjih ostecenja ali svi kazu da to nebi trebao bit uzrok, a posto motor je prilicno star godia proizvodnje 1981 tesko je vidjeti takav na cesti da neko voza da covjek priupita vlasnika za par savjeta pa ako neko ima o vakav motor ili je imao volio bi da podjeli svoje misljnje o ovom problemu.

Kad zamajac i altomat se nadju i uklope jedno u drugo motor pali samo na jednom okretanju ili ako ga gurnem pali na 30cm ..

Hvala na savjetima..
 
kuplung anlasera ti nevalja.on je u mašini na radilici kao neki ležaj sa 3 trkača,tj 3 mala valjčiča na sebi i kad se poderu oni ti ne uključuju i anlaser ti okreče u prazno.imao sam takav slučaj na xv 1100.
 
Imam isti problem na xv 920 (usa tržište), imam nekoliko informacija kako to riješiti, dakle nije isto kao na xv 1000, to je problem koji prati virago starijih godišta. 1. Treba probat naoštrit zube na oba zupčanika 2. Probat bendix približiti ili udaljiti od zamašnjaka, ja krećem sa radovima na svom čim malo zahladi.