Yamaha T Max 500 - General Topic

Hvala.
Da, to sam i ja mislio.

Nije mi problem dati 2500 pa cak do 3000€ ( znam da je i to previse novaca za tako star motor, al jebiga...).
Vozio sam i GP800 koji je bezobrazno brz od 0 do 100 al isto tako bezobrazno neupotrebljiv po okukama, da ne pricamo o tome kad je mokra cesta ili je na lošim gumama, ali kad sam prvi put sjeo na Tmax na prvom lomljenju čoše sam zna da je to to  :0648: , prava stvar, postat cu sektaš al jebiga... Jednom se živi :)
Uglavnom, vozio sam tu redizajniranu vezriju pa me zanimalo ako nema neke sad bas znacajne razlike nebi bio izbirljiv nego bi uzeo onog koji mi se najvise svida po onome sta oglasavac napiše i onome što vidim počevši od 2001 do kraja te generacije...
Ali dakle savjet je da gledam redizajna.  (y)
 
caljka said:
Hvala.
Da, to sam i ja mislio.

Nije mi problem dati 2500 pa cak do 3000€ ( znam da je i to previse novaca za tako star motor, al jebiga...).
Vozio sam i GP800 koji je bezobrazno brz od 0 do 100 al isto tako bezobrazno neupotrebljiv po okukama, da ne pricamo o tome kad je mokra cesta ili je na lošim gumama, ali kad sam prvi put sjeo na Tmax na prvom lomljenju čoše sam zna da je to to  :0648: , prava stvar, postat cu sektaš al jebiga... Jednom se živi :)
Uglavnom, vozio sam tu redizajniranu vezriju pa me zanimalo ako nema neke sad bas znacajne razlike nebi bio izbirljiv nego bi uzeo onog koji mi se najvise svida po onome sta oglasavac napiše i onome što vidim počevši od 2001 do kraja te generacije...
Ali dakle savjet je da gledam redizajna.  (y)

Probaj mozda svabija ili neka druga zemlja...ti talijani su blesavi sami po sebi...
tesko da ces nac nesto da valja kad je 15 god staro i vozeno po italiji...

p.s. motoexpert kod ante u split i nek ti covik uveze
 
zadro_st said:
p.s. motoexpert kod ante u split i nek ti covik uveze

Iz Italije sam mislio sam to obavit, nekako bi se snasa, mogu se sporazumit na talijanski i to sve, njemacki neznam beknit.

Sta se tice te motoexpert firme, to sam negdje cuo da se moze preko njih uvest.
Jel imas mozda neka iskustva sa njima?
Javim im se kažem želim to to i to do XXX novaca i oni riješe sve ili ima i mog angažmana u tome u stilu traženja po oglasnicima i to?
Dali se isplati na ovakvu cifru ić preko njih? Da mi ne naplati posa 30% vrijednosti motora?
 
caljka said:
Iz Italije sam mislio sam to obavit, nekako bi se snasa, mogu se sporazumit na talijanski i to sve, njemacki neznam beknit.

Sta se tice te motoexpert firme, to sam negdje cuo da se moze preko njih uvest.
Jel imas mozda neka iskustva sa njima?
Javim im se kažem želim to to i to do XXX novaca i oni riješe sve ili ima i mog angažmana u tome u stilu traženja po oglasnicima i to?
Dali se isplati na ovakvu cifru ić preko njih? Da mi ne naplati posa 30% vrijednosti motora?

ima tu negdi tema o motoexpertu po forumu...sve pozitivni komentari...
pa da kazes mu sta oces...covik pomogne u potrazi i rece koliko bi te kostalo s njegovon uslugom...
najbolje zovni covika pitaj...koliko znam susretljiv je i sve ce ti objasnit ....
 
Hvala na savjetu.
Potražit ću temu i malo proštudirat.

Edit: Evo, poslao čovjeku poruku pa ćemo vidit šta kaže.

Otiša bi osobno sutra do njega al nazalost ovi misec sam van Lipe Naše Razje****

 
maRRin 06 said:
https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,260884.0.html

Hvala, Edit-ira sam zadnji post, nasao sam temu, posla čoviku e-mail.

Evo danas odgovara, da nije bas imao puno upita za narucivanje tako starih motora, predpostavljam da je trzište za njih postalo relativno malo i ograničeno (što je i razumljivo)

Ali poštenje sa njihove strane,
Rekao mi je da mu dam okvirnu cifru koju mislim potrošit do registracije, generalno do koliko kilometara, koja boja i ako imam još kakve uvjete i da će se potrudit nać nešto i ako uspije da će se javit.

Pa eto, vidjet ćemo....
 
Ja san se naša sa njin za jedan drugi skuter i reka je da uvozi iz njemačke i austrije većinom i stvarno ljudi su zadovoljni.Neka bude redizajn kad već uzimaš  (y)
 
Bruno1 said:
Ja san se naša sa njin za jedan drugi skuter i reka je da uvozi iz njemačke i austrije većinom i stvarno ljudi su zadovoljni.Neka bude redizajn kad već uzimaš  (y)

Je, napomena je da bude  2004 - 2007...
Osim toga nisam bio pre zatjevan, da vozi, da ima original boju, eventualno ako nađe nekog sa kuferom ili sa staržnjim naslonom da ne moram kupovat naknadno :)
Mada ovo sta ja vidim na autoscoutu i mobile.de ih nema bas nešto iz tih zemalja
A s druge strane možda šta i nađe čovik, nikad se ne zna  :D
 
Evo, vidim da nema ocito ljudi na forumu koji se bave ovim motorom... ja samo da se pohvalim, kupio svoj primjerak ima pola sata, 2007 god 38k , sidim u kaficu sad i divim mu se heheheh 8)
Motoric je sve sta sam ocekiva, moje želje su ispunjene, sritan sam ko malo dite... zivili mi svi, i hvala svima na savjetima..
Imam doduse jos jedno pitanje, koje gume kupit za njega? Imaju neke sto su se pokazale dobre generalno za njega ili?
 
caljka said:
Evo, vidim da nema ocito ljudi na forumu koji se bave ovim motorom... ja samo da se pohvalim, kupio svoj primjerak ima pola sata, 2007 god 38k , sidim u kaficu sad i divim mu se heheheh 8)
Motoric je sve sta sam ocekiva, moje želje su ispunjene, sritan sam ko malo dite... zivili mi svi, i hvala svima na savjetima..
Imam doduse jos jedno pitanje, koje gume kupit za njega? Imaju neke sto su se pokazale dobre generalno za njega ili?

jel nakraju uvezen ili si ga tu uzea
 
Iz Splita momak uzea 560-ku, a ja ovog njegovog starog.
Ova sema sa uvozom se ne isplati kako kaze covik, jer ima 700,800 eura troska, realno gledajuci cijene su tu negdi li/la tako da sam odusta od te solucije
 
Ako se voziš cile godine, bez pretjerane jurnjave, po svim vremenskim uvjetima, uzmi Metzeler Feelfree Wintec. A ako baš brusiš nogare po ćošama, onda Pirelli Diablo Rosso Scooter.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
Ako ima za njega battlax sc2 to uzmi,ja san vozia cilu godinu na njima.Diablo rosso je isto ko battlax al 2 ova prijatelja mi nisu bila zadovoljna nešto extra sa njima.
 
Moze, istrazit cu malo te vase opcije. Uzimt cu ih vjerovatno prije lita, za sad mi je jos gust 'izbacivat guzicu' po cile dane  na ovim starim tvrdim gumama :grin:
 
caljka said:
Moze, istrazit cu malo te vase opcije. Uzimt cu ih vjerovatno prije lita, za sad mi je jos gust 'izbacivat guzicu' po cile dane  na ovim starim tvrdim gumama :grin:
Nemoj da je ne zapališ prije minjanja
 
Pitanje za tmax500, sto na vecim kilometrazama, 70-80-90.000,  ide zamjena distribucije?

Koja je cijena za takav veliki servis? Distribucija itd sta vec ide na tim kilometrima. Pitam okvirno da vidim sta me ceka ako bi isao na takav servis kroz neko vrijeme
 
Evo, jos par pitanja od mene. Ima netko shemu kako spojit 'kratku nit' od h4 žarulje da svijetle obe kad su upaljena kratka svitla, i kad se upale duga da se samo zamjeni nit na h4 a da ova h7 kratka ostane upaljena?
I ps ako tko prodaje akrapa nek se javi, kupujem 😁

Narucio sam tamne stopove i zmigavce posto je motor crn pa da bude u kompletu onda..
 
caljka said:
Evo, jos par pitanja od mene. Ima netko shemu kako spojit 'kratku nit' od h4 žarulje da svijetle obe kad su upaljena kratka svitla, i kad se upale duga da se samo zamjeni nit na h4 a da ova h7 kratka ostane upaljena?
I ps ako tko prodaje akrapa nek se javi, kupujem [emoji16]

Narucio sam tamne stopove i zmigavce posto je motor crn pa da bude u kompletu onda..
Pazi....
To se moze napravit ali kad san isa u elektricara rek mi je da nije preporucljivo
Da vuce previse struje
Da lako pocuca akumulator


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma znam da cuca, nije mi to uopce upitno jer idu led svijetla.. znam da ce sad bit 10 ljudi koji ce rec seljak ovo ono... al drzim ih na autu vec par godina, kad se uzme pravi chip set od phillipsa ili osrama, koji da se razumimo i kosta papreno, ali stvarno radi posao bolje nego ista, a rez svijetla je isti kao kod halogenki, onda nema problema. Uzmite u obzir da ledice 'vuku' od 18 do 23w za razliku od halogenki koje su na 55, dolazimo do zakljucka da nema pretjerane potrosnje elektricne energije.