Yamaha T Max 500 - General Topic

^pošto su kod te godine u pitanju H4 i H7 žarulje uzmi Philips x-treme vison iznenadit ćeš se kako bolje svitle a i lipo izgledaju pošto bacaju baš bilo svitlo  (y)
nisu baš jeftine ali vride svaku kn
 
DA-IM said:
^pošto su kod te godine u pitanju H4 i H7 žarulje uzmi Philips x-treme vison iznenadit ćeš se kako bolje svitle a i lipo izgledaju pošto bacaju baš bilo svitlo  (y)
nisu baš jeftine ali vride svaku kn

Je istina je. Al onda mi pada u vodu ova prica da mi gori i donja nit od h4 zarulje.. a nikako mi ne ide u glavu ko je pobogu to sprovea u djelo da motor ima h4 zarulju kojoj nije predvideno da svitli kako triba.
Da ima 2 x h7 pa bi i razumija, al ovako...bas mi ne ide u glavu..
 
Ako je snop svitla isti,jer znan da ostalima nije,onda oba LED,nećeš bit krkan masu ljudi po gradu vozi sa dugima svitlima s razlogom.A šta se tiče akumulatora ne tresi se,eventalno stavi led i u štopove i skini od tablice ili stavi isto led.Neće mu bit ništa sa ledovima.Iako ja nebi iša na tu varijantu jer mi blicanje dosta pomogne pa vidi kako oćeš
 
I najbitnije oces moc proc tehnicki sa tim
Homologacija ovo ono.....
Mislin pandurija ce te stopat to sigurno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DA-IM said:
^pošto su kod te godine u pitanju H4 i H7 žarulje uzmi Philips x-treme vison iznenadit ćeš se kako bolje svitle a i lipo izgledaju pošto bacaju baš bilo svitlo  (y)
nisu baš jeftine ali vride svaku kn
Ja iman to na kratkom svitlu
Dugo nebitno.....
2 komada 249 kn ali ima za 150 ili tako nekako na mall.hr i slicnim platformama
I na straja na tehnickom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bruno1 said:
Ako je snop svitla isti,jer znan da ostalima nije,onda oba LED,nećeš bit krkan masu ljudi po gradu vozi sa dugima svitlima s razlogom.A šta se tiče akumulatora ne tresi se,eventalno stavi led i u štopove i skini od tablice ili stavi isto led.Neće mu bit ništa sa ledovima.Iako ja nebi iša na tu varijantu jer mi blicanje dosta pomogne pa vidi kako oćeš
Ovo sta govoris za blicanje ima smisla, nije mi to palo na pamet, inace ako me neko iznervira opletem po sireni i prestignen ga sa nekim motom tipicnog Splicanina na motoru...
Sta se tice tehnickog, kao sta sam reka, ako svitlo ima uredan snop ( da se razumimo, da to sve blisti na sve strane nebi to radia jer nisam takav tip vozaca, a s obzirom da znam iz iskustva da ovi renomirani proizvodaci rade led svitla kako triba) neces imat problema na tehnickom to je 1/1, 100% , cak sam pita lika sta radi na tehnickom odi u Solinu kod ex Mercatora, i on mi je to reka.
Da se razumimo, sa ovim jednim h7 svitlom sta svitli kad su upaljena kratka se sasvim dobro vidi, vise mi je pitanje estetike nego ista drugo
 
caljka said:
Ovo sta govoris za blicanje ima smisla, nije mi to palo na pamet, inace ako me neko iznervira opletem po sireni i prestignen ga sa nekim motom tipicnog Splicanina na motoru...
Sta se tice tehnickog, kao sta sam reka, ako svitlo ima uredan snop ( da se razumimo, da to sve blisti na sve strane nebi to radia jer nisam takav tip vozaca, a s obzirom da znam iz iskustva da ovi renomirani proizvodaci rade led svitla kako triba) neces imat problema na tehnickom to je 1/1, 100% , cak sam pita lika sta radi na tehnickom odi u Solinu kod ex Mercatora, i on mi je to reka.
Da se razumimo, sa ovim jednim h7 svitlom sta svitli kad su upaljena kratka se sasvim dobro vidi, vise mi je pitanje estetike nego ista drugo
Je ona naša erlfog svitla prolaze bez greške al neš moć blicat na tehničkom onda ćeš upast u sranje,sve vidat razvidat i tako to.
 
Bruno1 said:
Je ona naša erlfog svitla prolaze bez greške al neš moć blicat na tehničkom onda ćeš upast u sranje,sve vidat razvidat i tako to.
Pa tehnicki gledajuci moci ces.. jer sa kratim gori donja nit od h4 zarulje, kad upalis dugo, nit se samo zamjeni, dakle ugasi se donja, upali se gornja... samo sta naoko to nece bit toliko vidljivo koliko ce bit kad stavi onaj uredaj za snop svijetla.. ma sve se da rijesit...samo me zapravo zanimalo ako je to tko od vas radija da da neku shemu, graf, da nemoram ic u elektricara za to...
Znam da bi trebalo stavit relej, za tu kombinaciju koju ja zelim al nisam bas toliko strucan da si odredim koji sta i kako...
 
Uđi u grupu tmax italia na fejsu,samo moraš bit točan na talijanskom reće ti oni sve.Ne isplati ti se ovde nikog pitat.
 
Bruno1 said:
Uđi u grupu tmax italia na fejsu,samo moraš bit točan na talijanskom reće ti oni sve.Ne isplati ti se ovde nikog pitat.
Evo, posla zahtjev za pridruzivanje grupi.. nije mi bas talijanski jaca strana al valjda ce  gugl translejt pomoc malo 😅
 
pa na hr tablice ispod 3000e te neće izaći a takvih imaš i kod nas,
čak imaš novije sa duplin diskom i većim kolom otraga za sličnu lovu
Ma znam da, nista povoljnije nego kod nas....uvoz sigurno cca 500e plus rega...nasao to jer sam mislio na diners uzet
 
  • Like
Reactions: Kum
Ma znam da, nista povoljnije nego kod nas....uvoz sigurno cca 500e plus rega...nasao to jer sam mislio na diners uzet

Ako uzimas tu najljepsu (meni) liniju T-maxa, uzmi seriju od 2004 - 2007... dat ces par stotina eura vise, nađe ih se sad za oko 3000€ pa na više da su u ok stanju.
a neces pozalit, vise snage, vece straznje kolo, nema karburatora nema problema, lakši je... ja sam svog uzea ima koji mjesec, napisa sam gore sve, prezadovoljan
 
Evo mog 2002 tmax500.

Ima samo 82.000km :D

Skuter je predobar za vozit, inace imam gsxr1000 al skuter je cudo. Jedna mana - ruzan straznji kraj pa sam ga stavio od 530. I ispolirao straznji vilicu. Cijelog sam prefarbao plastidipom. Mat crna/sjajna crna. Jos moram sic pretapicirat.

Neznam povjest skutera ali ide i vozi se top, vozit cu ga dok ne crkne :D
 

Attachments

  • Screenshot_2021-02-17-11-44-17.png
    Screenshot_2021-02-17-11-44-17.png
    635.8 KB · Views: 71
Last edited:
  • Like
Reactions: Butko
Jos par slika
 

Attachments

  • Screenshot_2021-02-08-17-34-15~2.png
    Screenshot_2021-02-08-17-34-15~2.png
    1.1 MB · Views: 71
  • Screenshot_2021-02-17-11-42-30~2.png
    Screenshot_2021-02-17-11-42-30~2.png
    1.6 MB · Views: 67
  • Screenshot_2021-02-08-17-14-44~2.png
    Screenshot_2021-02-08-17-14-44~2.png
    1.3 MB · Views: 60
  • Like
Reactions: Butko