YAMAHA TDM 850

offroad

New member
Yamaha je 92 godiste, ima problem s mjenjacem, znaci u trecoj brzini kad se bas forsira sam vrati u drugu brzinu.
Sta vi mislite sta bi moglo biti i kako najlakse rijesiti.
 
uglavnom kad ti popuste federi koji natežu vilice za promjenu brzina...onda zna vračati iz veče u nižu....pogotovo ako lupiš prolaskom kroz kakvu rupu.....vilica je obično 3 a federa po 2 na svaku (jedan gore drugi dolje)...valjda je tako i za tdm....ako me siječanje ne vara....(il se iskrivila vilica za promjenu brzina)
 
pak said:
uglavnom kad ti popuste federi koji natežu vilice za promjenu brzina...onda zna vračati iz veče u nižu....pogotovo ako lupiš prolaskom kroz kakvu rupu.....vilica je obično 3 a federa po 2 na svaku (jedan gore drugi dolje)...valjda je tako i za tdm....ako me siječanje ne vara....(il se iskrivila vilica za promjenu brzina)
di su ti federi ???? Mjenjac sam po sebi nema niti jednog federa...Feder je jedan na dezmodromskom dobosu...i jedan na poluzi biraca brzina.... :shock: Ako ti iskace iz 3 brzine onda su najvjerovatnije pojedene kandze zupcanika...a mozda je i vilica ostecena...
 
bmw m 5 said:
di su ti federi ???? Mjenjac sam po sebi nema niti jednog federa...Feder je jedan na dezmodromskom dobosu...i jedan na poluzi biraca brzina.... :shock: Ako ti iskace iz 3 brzine onda su najvjerovatnije pojedene kandze zupcanika...a mozda je i vilica ostecena...

po meni je manje vjerovatno da je vilica, jer bi onda teže ubacio, a nebi iskakalo ....  :misli:

prije će biti da su se zakosile "kandže" (kako ti kažeš) .....  (y)
 
bmw m 5 said:
di su ti federi ???? Mjenjac sam po sebi nema niti jednog federa...Feder je jedan na dezmodromskom dobosu...i jedan na poluzi biraca brzina.... :shock: Ako ti iskace iz 3 brzine onda su najvjerovatnije pojedene kandze zupcanika...a mozda je i vilica ostecena...

To bilo i meni na tdm-u, ne sječam se da li su skupa 3 i 5 ili 2 i 3...
 
bmw m 5 said:
di su ti federi ???? Mjenjac sam po sebi nema niti jednog federa...Feder je jedan na dezmodromskom dobosu...i jedan na poluzi biraca brzina.... :shock: Ako ti iskace iz 3 brzine onda su najvjerovatnije pojedene kandze zupcanika...a mozda je i vilica ostecena...

je si ti pismen?

moja prva rečenica govori o federima na vilici.........gdje sam pisao o federima u mjenjaču??????...nigdje...još si podebljao federi koji natežu vilice.....  :misli:
 
pak said:
je si ti pismen?

moja prva rečenica govori o federima na vilici.........gdje sam pisao o federima u mjenjaču??????...nigdje...još si podebljao federi koji natežu vilice.....  :misli:

pa ovdje i je riječ o mjenjaču, a ne o vilicama... čovjeku iskače iz brzine, a nije mu tvrda vilica na rupama .. ni prednja ni zadnje ... ;)

ni meni nije jasno okakvum ti vilicama i oprugama ustvari pričaš ?  :misli:
 
strasilo said:
pa ovdje i je riječ o mjenjaču, a ne o vilicama... čovjeku iskače iz brzine, a nije mu tvrda vilica na rupama .. ni prednja ni zadnje ... ;)

ni meni nije jasno okakvum ti vilicama i oprugama ustvari pričaš ?  :misli:

pričam o vilicama za odabir brzina....a ne o prednjim vilama di je kotač
 
ok ... ajde nešto smo utvrdili ...  (y)

a sad bih te molio da mi objasniš gdje na vilicama u mjenjaču imaju opruge ?  :misli: