Yamaha TDR 125R

bobang

New member
Da li neko zna koliko i koje ulje da sipam u menjac. I koje ulje sipate u rezervoar za pravljenje mesavine
 
U mjenjac ide 750ml.Stavljaj Motul Transoil Expert ili Silkolene Light Gear.
Za mješavinu Motul 710 ili Castrol Power 1 Racing.
 
Ok Hvala.
Sad imam drugi problem. Motor je stajao 3 godine i nisam ga palio. Upalio je i lepo radi na leru ali nece kvacilo da 'proradi'.
Kad ga ubacim u brzinu kvacilo nece da odvoji i odmah se ugasi. Kako da razradim lamele u kvacilu, izgleda da su zaribale. Da li moram da sve razvaljujem ili postoji neki drugi nacin.
 
Trebas rastaviti kvacilo jer su zaljepile lamele za ploce. Ako je toliko stajao mozda je najpametnije kupiti nove lamele i opruge.
 
Ako je materijal u granici tolerancija (ako nisu potrosene) operi ih u benzinu mozes i uzeti fini brusni papir i lagano ih preci, oprati obrisati razraditi kvacilo podmazati podesiti nazad i mislim da daljnje nebi trebao imati problema.  :wink:
 
Da li se skida samo desni poklopac ili mora jos nesto da se radi. Ne mogu da nadjem User manual za ovaj model.
 
bobang said:
Da li se skida samo desni poklopac ili mora jos nesto da se radi. Ne mogu da nadjem User manual za ovaj model.
Otpojis,, skines poklopac tokom skidanja ces vidjet,, rasporedi djelove redosljedno i obrnutim sljedom ih vrati nazad..
Ako nakon toga proklizuje lamele ti nisu u mjerama tolerancije. Znaci zamjena.
Ako nisi siguran prepusti posao strucnjaku.
 
  :shocked: Logika ako je kvacilo u uljnoj kupci onda se ispusta.
Postoji nacin da nemoras ispustit ulje ali moras postaviti motor pod kosinu tako da ulje ostaje na ljevoj strani bloka.
Kad zatezes nazad vijke dekla u alu.blok, imaj osjecaja u tome jer vrlo llako dolazi do ostecivanja navoja zbog nepotrebne sile.
 
Ako je ipod ovog deklija, kvacilo, cini mi e da nije u ulju. Da li znate zasta sluzi vijak 1 i vijci 2
 
tu ti se nalazi paljenje, kvacilo je s druge strane
 
Hvala narode. Problem resen. Upalio sam ga na 'gurku' i vozio cetvrtom a zatim stisnuo kvacilo i kocio zadnjom kocnicom i sve proradilo.
Pozdrav
 
Opet problem. Skidao sam karburator i cistio sam ga. Sada neznam gde ide ovo crevo obelezeno sa (1)
 
Trebao si prethodno obiljezit kako sam ti rekao ranije sljed rastavljanja i ostalo.. Sta da jr cetverostruki karb u pitanju. Kvantna fizika pomozi ko moze ,pogledaj malo bolje kud ide ak neradi zanjeni.  :mrgreen: