Yamaha Tmax 2003 se guši

CapoST

New member
Pozdrav svima,

evo iman ogroman problem koji se pocea manifestirat unazad par dana,otprilike kad je zaladilo (ako sta pomaze), a danas je kulminiralo.
Naime radi se o tome da mi Tmax prilikom starta potegne u maniri trupla,znaci nikako! Jednostavno se muci i pati da bi krenia kako triba, ka da ga nesto masivno gusi i neda mu disat. Nakon 20tak metar pocme pomalo ubrzavat al cin se uspori prica se ponavlja. Isti je problem i kad je ladan i kad je ugrijan. Po zvuku mi pari ka da mu gire digne unebo al to nemogu potvrdit jer prvi model nema girometar. Da li je neko ima slicen probleme i imate li kakvih prijedloga/ideja/savjeta? naravno osin da ga odveden u mestra sta cu sutra i nastojat ucinit,ako necrkne negdi puten. motor je prisa 41500km a prijasnji vlasnik je u sestom misecu minja remen, kugle variomata.. pokusava san ga danas dobit na mob al mu je iskljucen a prije je reka da nikad nije ima problema sa njime,ikakvh.
Svaki savjet je zlata vrijedan. Pomagajte..
Unaprid hvala
 
CapoST said:
Pozdrav svima,

evo iman ogroman problem koji se pocea manifestirat unazad par dana,otprilike kad je zaladilo (ako sta pomaze), a danas je kulminiralo.
Naime radi se o tome da mi Tmax prilikom starta potegne u maniri trupla,znaci nikako! Jednostavno se muci i pati da bi krenia kako triba, ka da ga nesto masivno gusi i neda mu disat. Nakon 20tak metar pocme pomalo ubrzavat al cin se uspori prica se ponavlja. Isti je problem i kad je ladan i kad je ugrijan. Po zvuku mi pari ka da mu gire digne unebo al to nemogu potvrdit jer prvi model nema girometar. Da li je neko ima slicen probleme i imate li kakvih prijedloga/ideja/savjeta? naravno osin da ga odveden u mestra sta cu sutra i nastojat ucinit,ako necrkne negdi puten. motor je prisa 41500km a prijasnji vlasnik je u sestom misecu minja remen, kugle variomata.. pokusava san ga danas dobit na mob al mu je iskljucen a prije je reka da nikad nije ima problema sa njime,ikakvh.
Svaki savjet je zlata vrijedan. Pomagajte..
Unaprid hvala

Aj u meštra, možda se odvida variomat. :misli:
 
Gdje točiš ?


Ako je ono smeće od INE, možda u fergazeru ti je dizna začepljena.. Meni se desilo 350 puta, skidat dolje i ispuhat zrakom.. nakupi se u dizni kao crni talog, sprječava dovod goriva, tj manji dovod goriva daje.. Dalje ti nisam pametan :)
 
a nazalost tocin na INI,jbg odma mi je kraj kuce i najzgodnije mi je..znan da in je gorivo sranje i nadan se da je do toga a da nije nesto gore..probat cu se nekako dovuc do majstora sutra pa da baci pogled..hvala na savjetima
 
CapoST said:
a nazalost tocin na INI,jbg odma mi je kraj kuce i najzgodnije mi je..znan da in je gorivo sranje i nadan se da je do toga a da nije nesto gore..probat cu se nekako dovuc do majstora sutra pa da baci pogled..hvala na savjetima

Po meni je nekako to najlogičnije, kad je začepljena dizna motor se tako guši i sili se amo reć da krene.. i onda kad krene onda vozi 10ak metara ako i tolko i opet... i onda se gasi, teze ga je upalit... ima raznih simptoma .

Ako je taj servis rađen,moja preporuka ti je da ti to pogleda, i filter isto da ti pogleda.

Javi šta je bilo !  (y)
 
sta je naj lude od svega,motor upali iz prve,i sad na ladno..i u voznji se negasi nego jednostavno kad triba krenit ne krece..ili ga jebu dizna i karb ili variomat ka sta je zog napisa...nepada mi drugo napamet al nisan bas kompetentan da zakljucujen pa cu to prepustit strucnjacima..
nema problema,javin sta majstor kaze.
 
meni su se takve stvari događale isto na yamahi (ne skuteru) mislio da su karburatori začepljeni. očistia sve opet isti k***. na kraju bili šporki kontakti od struje... kiša, godine, ruzina...
 
evo ostavia san motor u P&B i radosna vijest je da su otisle lamele....jeeej predivno....al bar ce nakon toga ic ka metak i nadan se da san onda miran jos narednih 40 000 km....
 
CapoST said:
evo ostavia san motor u P&B i radosna vijest je da su otisle lamele....jeeej predivno....al bar ce nakon toga ic ka metak i nadan se da san onda miran jos narednih 40 000 km....

hm... lamele nakon 40k??  :misli: :misli: