Yamaha Tmax 560

Vozim i ja motor i to R 1000, pa me ipak odusevio tmax od frenda i to prvi model tmaxa...mogu onda mislit kakav je tmax druge generacije ili ovaj najnoviji...stvarno bi volio probati
 
Haahahah. Iskreno to mi je najjaci razlog simaptije maxi skutera
I meni,vozio sam ih(stari uvijek ima neki) i što se toga tiče puno su bolji od motora, nemaju neku snagu i možeš se s njima kontrolirati u gradu a izvan grada još više.
Možeš uživati u putnoj brzini od 120-130 kmh i ne tjera te na više za razliku od motora a za to nije neka kazna. A opet možeš s njim svugdje
 
Last edited:
Vozim i ja motor i to R 1000, pa me ipak odusevio tmax od frenda i to prvi model tmaxa...mogu onda mislit kakav je tmax druge generacije ili ovaj najnoviji...stvarno bi volio probati
Evo od mog brata,uzeo neki dan,nisam još probao
IMG_20210503_195946.jpg


Ali mogao bi sad za vikend. Vozio sam i ja prvu generaciju i mogu reć da je ok,normalno ni blizu motora ali kao što sam rekao s obzirom na kamere možda nam bude svima i to dosta 😀
 
  • Like
Reactions: Nero
I meni,vozio sam ih(stari uvijek ima neki) i što se toga tiče puno su bolji od motora, nemaju neku snagu i možeš se s njima kontrolirati u gradu a izvan grada još više.
Možeš uživati u putnoj brzini od 120-130 kmh i ne tjera te na više za razliku od motora a za to nije neka kazna. A opet možeš s njim svugdje

A to je da. Niti ne treba igdje vise od 120.
Motor vuce na vise a to je opasno.
Ja ne vozim grad uopce. Samo touring rute.
 
Imam jedno pitanje. Ne radi toga da nesto ili nekoga sprdam ili namecem svoje stavove.

Vozim motor. I kako radim iskljucivo touring rute nisam nikad niti razmisljao o skuteru.
Prvo jer vjerujem da je skuter smisljen za grad i mogucnosti putovanja.
Drugo na maxi skuterima koliko god kw ima malo je. Doduse nije da se brzo vozim ali kad stavim zenu iza ne zelim gledati gdje mogu ili ne mogu prestici.
Trece t max je precjenjen u financijskom smislu.

To su moja misljenja iako nikad nisam sjeo za volan tmaxa ili nekog top skutera.
Iskreno gajim simpatije prema tmaxu i ak550.
Moze li me netko razuvjeriti da sam u krivu i nagovoriti me da prodam tracer 900 i kupim tmax.
Ne ni slucajno
Tracer jer zvrk od 115 ks a Tmax ima 45-47 ks
To jednostavno nije ista kategorija
Sa Tmaxom se moze i brzo i lipo vozit ali ocekivat slicna ubrzanja kao motor od 100,150 ks je neozbiljno
Pogotovo udvoje.....
Za grad Tmax je vrh......nikakvi beverly 350 ili slicno......
Ja iman Kralja i kravu od motora koja je bez obzira na gabarite i kilazu kao stvorena za grad ali opet nije bolja od Tmaxa.....
Dobro ja san los vozac pa vjerojatno nisan mjerilo......
A tek liti........tu motor nema sta trazit
Zato je najbolje imat oboje......
A cijena Tmaxa......nazalost nije samo to Yamahina specijalnost.....to je tako i mos se jebat.....106 ili 111 iljada kn za novog tech tmaxa je za mene osobno monstruozno previse.i jos Akrap 10,11 iljada kn......
Ali boze moj......nismo svi isti......
 
Imam jedno pitanje. Ne radi toga da nesto ili nekoga sprdam ili namecem svoje stavove.

Vozim motor. I kako radim iskljucivo touring rute nisam nikad niti razmisljao o skuteru.
Prvo jer vjerujem da je skuter smisljen za grad i mogucnosti putovanja.
Drugo na maxi skuterima koliko god kw ima malo je. Doduse nije da se brzo vozim ali kad stavim zenu iza ne zelim gledati gdje mogu ili ne mogu prestici.
Trece t max je precjenjen u financijskom smislu.

To su moja misljenja iako nikad nisam sjeo za volan tmaxa ili nekog top skutera.
Iskreno gajim simpatije prema tmaxu i ak550.
Moze li me netko razuvjeriti da sam u krivu i nagovoriti me da prodam tracer 900 i kupim tmax.
Pa ovisno, po meni je Tmax odlican i za putovanja ako se ne nakrcas kao mazga i ako zajedno sa suvozacem/ suvozacicom nemas 200kg. Naravno ako je primarno putovanje onda je Tracer bolji izbor ali ako npr putujes jednom ili dva put godisnje a ostalo stoji u garazi onda je Tmax po meni bolji.

Frend mi ima MT09, sto je ajmo reci manji brat Tracera i njega nebih nikad uzeo.
Sav stisnut, malen i nepraktican. Bas kad sam isao po Tmaxa u Veliki Goricu isli smo za gore iz Rovinja sa MT-om.
Malo je reci da je to kastastrofalno iskustvo, nikad u zivotu se gore nisam vozio na motoru.
Komfor nula bodova, zastita nula bodova, non stop na benziskoj...
Sto se Tmaxa tice, koristim ga za nekakva putovanja od 500-600km, za na more, po gradu itd. Da imam motor, znam da vecinu toga nebih mogao jer mi nije prakticno sa takvim mrcinama vucarati se po gradu ili do mora.
A sto se tice cijene, precjenjen je ali toliko dobro drzi cijenu da je strasno. Ja sam prodao dva, koristio ih ukupno 40000km i izgubio na cijeni 1500€.
Kymco gubi cijenu cim ga pogledas.
 
Ma mt 09 i tracer 900 nisu ni blizu isti motori. Mt09 nebi uzeo nikad baš iz razloga gore navedenih. To uopće niti nije touring motor.
Seki nisam rekao da ću to napraviti (zamjena tracera skuterom) već da me probaju nagovoriti.
Vjerojatno da koristim motor za svaki dan skuter bi bio bolje rješenje. Obzirom da sam naveo da vozim isključivo touring rute to mi nema smisla.
Eventualno kad govorimo o snazi i ubrzanju možda je skuter bolje rješenje ako gledamo sa aspekta opasnosti na cesti, kazne, kamere itd. Iako na kraju je sve to u glavi.
 
Po tom pitanju se skuter nikad nece moci mjeriti sa motorima.
Oni koji se na to pale ili nikad nisu vozili motor ili pak provociraju.
Zna se sta motor od +100ks moze i kako ide.
Skuter je odlicna stvar koja posluzi za sve ali motor je motor.
 
Po tom pitanju se skuter nikad nece moci mjeriti sa motorima.
Oni koji se na to pale ili nikad nisu vozili motor ili pak provociraju.
Zna se sta motor od +100ks moze i kako ide.
Skuter je odlicna stvar koja posluzi za sve ali motor je motor.
Iman oboje pa znan
 
ja mislim da današnji maxi skuteri su jako dobri i za dobre izlete i to udvoje
to što imaju manje konja od motora ništa ne znači za jednu turističku vožnju i pretjecanje udvoje je dosta lako
uz to manje vitra i mogućnost ispružanja...su značajan element u takvoj vožnji
a tmax se odlično vozi, bolje od masu motora pa ne vidim zašto ga netko nebi odabra za sve...
samo treba pazit s ugradnjom sprtskih variomata, taj element baš i nije najbolji za vangradske izlete jer điri skaču u nebo
 
ja mislim da današnji maxi skuteri su jako dobri i za dobre izlete i to udvoje
to što imaju manje konja od motora ništa ne znači za jednu turističku vožnju i pretjecanje udvoje je dosta lako
uz to manje vitra i mogućnost ispružanja...su značajan element u takvoj vožnji
a tmax se odlično vozi, bolje od masu motora pa ne vidim zašto ga netko nebi odabra za sve...
samo treba pazit s ugradnjom sprtskih variomata, taj element baš i nije najbolji za vangradske izlete jer điri skaču u nebo
Stavi se malossi pa nema straja
Nista polini nista costa
 
ja mislim da današnji maxi skuteri su jako dobri i za dobre izlete i to udvoje
to što imaju manje konja od motora ništa ne znači za jednu turističku vožnju i pretjecanje udvoje je dosta lako
uz to manje vitra i mogućnost ispružanja...su značajan element u takvoj vožnji
a tmax se odlično vozi, bolje od masu motora pa ne vidim zašto ga netko nebi odabra za sve...
samo treba pazit s ugradnjom sprtskih variomata, taj element baš i nije najbolji za vangradske izlete jer điri skaču u nebo
Moze ali osjeti se manjak snage.
Prije par dana sam vozio prijatelja od 108kg a ja sam na 102kg i dosta se osjeti tezina/ manjak KS tako da za neke vece ture i sigurnost u pretjecanju ipak nedostaje ta tocka na i.
Udobnost li je bolja nego na vecini motora ali snage je ipak malo.
Govorim za Tmax, sa GP800 vjerojatno ne fali...😀
 
Last edited:
Snaga je u glavi da se prilagodiš onome što trenutno voziš. I auto kad je pun gepek i 4 hrgonje od 100 kila u njemu ne poteže isto niti ide isto u zavoj ko kad je samo vozač u njemu.
 
Nije se zajeba, to je moj oglas. :)
A ludila......
Zasto onda 560 za mocni Xadv sa fantasticnim DCT-om?
4400 km......nije se ni razradia
Nemoj me krivo svatit ali kad neko prodaje novo kupljen motor star niti godinu dana sa 4400 km ja zakljucujen da se zajeba
Ili ima shopping frenzy kao jedan moj prika koji je u 6 god prominia 5,6 motora i to skoro svi bili novi......dijagnozu san mu postavia

Opet.....bez ljutnje.....nisan maliciozan.....cak stovise......
Iznimno mi je drago da ides na Xadv mada ja bi osobno isa na Forzu ako su skuteri u pitanju a najprije bi jednu obicnu Africicu 2019 god recimo.....sa DCT-om naravno......ima mi je jedan drugi prika.Bozanstven motorin.......
Ali to sam opet ja....
Nismo svi isti naravno
Zelim ti srecu da uspijes u naumu
 
Pa kao sto sam napisao, Tmax je uvijek Tmax sa svojim manama i VRLINAMA ali mi trenutno ne daje nista novog, male su razlike od Tmaxa do Tmaxa.
Sve radi savrseno, vozi se kao mala beba, podrska je sam vrh, prodaja/ drzanje cijene je vrhunsko i nema kvarova.
Mjenjao bih cisto da probam XADV koja me intrigira iako vjerujem da bi se nakon kratkog izleta opet vratio na Tmax.
4400km nije puno ali prodao sam i DX-a sa 800/900km, cisto jer mi iz prve dizajn nije kliknuo a i izvukao sam novac koji sam i platio tako da mi nije bila losa kombinacija.
Forzu nebi niti pod razno, nikako mi dizajn ne odgovara.
Iskreno, da mi Tmax ostane nebih se zalio jer sam pre zadovoljan ali ako uleti ADV, zasto ne.
Vjerojatno cu neki Termignoni i Top Performance staviti i onda ce me jos godinu dana drzati "zadovoljstvo"...
 
A ludila......
Zasto onda 560 za mocni Xadv sa fantasticnim DCT-om?
4400 km......nije se ni razradia
Nemoj me krivo svatit ali kad neko prodaje novo kupljen motor star niti godinu dana sa 4400 km ja zakljucujen da se zajeba
Ili ima shopping frenzy kao jedan moj prika koji je u 6 god prominia 5,6 motora i to skoro svi bili novi......dijagnozu san mu postavia

Opet.....bez ljutnje.....nisan maliciozan.....cak stovise......
Iznimno mi je drago da ides na Xadv mada ja bi osobno isa na Forzu ako su skuteri u pitanju a najprije bi jednu obicnu Africicu 2019 god recimo.....sa DCT-om naravno......ima mi je jedan drugi prika.Bozanstven motorin.......
Ali to sam opet ja....
Nismo svi isti naravno
Zelim ti srecu da uspijes u naumu
Ma on nije mjerodavan. Lik kupuje i prodaje uvik nakon 3 miseca. A xadv ce prodat brze od svih. Ka i taj tvoj prika. Misle da su face ,ako ih se svako malo vidi s novim vozilom

ps: lo juBentino, nista protiv tebe, tvoja lova.