Yamaha WR 450 f pitanja

H@k

Member
Pozdrav ekipa,

Novi sam vlasnik Yamahe wr 450 f, 2017 godište, akrapović i imam dosta pitanja. Inače, motor će mi služiti za grad i okolicu 80%, 20% za neki lagani offroad. Nikakav ozbiljan offroad ili staza nije u planu u skorije vrijeme... Svjestan sam da to nije motor za tu namjenu, ali kupio sam ga jer jedino na taj tip motora "srce zaigra", a i pruža ogroman gušt i zabavu za razliku od čisto cestovnih... (imam versysa 650 i nije mi to to)

1. S obzirom na moj opisani stil vožnje, jeli dovoljno da mijenjam ulje i filter ulja svako 1500km i filter zraka recimo svako 3000km, te čišćenje lanca po potrebi? ventile provjeravati ili tek kada osjetim neke znakove?
2. Što još trebam servisirati unutar " redovnog servisa" ?
3. Koje ulje i filter ulja ide u njega i gdje je najbolje kupovati djelove za redovni,a i za neredovni servis?
4. Kada sam u neutralu u mjestu, mijenja se zvuk prilikom stiskanja i otpuštanja kvačila. Kada je stisnuto motor radi savršeno mirno, a kada ga otpustim čuje se lagano brundanje korpe kuplunga... Jeli to normalno? Inače vozi se uredno i ima 1500km na satu (jako očuvan)
5.Naručiti ću handguardse, samo me zanima na što trebam paziti? ili mogu kojega god želim?

Nabrojao sam sve što me zanima za početak, nadam se da me nećete puno podje**vat  :mrgreen:

Hvala
 
kupija si "radni stroj " ako su servisi na sate pridrzavaj se ako ga volis stiskat
 
Branko-ST said:
kupija si "radni stroj " ako su servisi na sate pridrzavaj se ako ga volis stiskat
servisi su na kilometre, točnije svako 1000km... S obzirom da mu je namjena staza i stiskanje, a ja ga konstantno ne stiskam, vozim po cesti i nikada nije u crveno pretpostavljam da to mogu prolongirat na 1500km.
 
Ok, onda servis svako 1000km bez obzira na penzionersku vožnju... postavio sam nekoliko pitanja, ako moze neko ko se razumi odgovorite. Hvala