Yamaha x city 250 pregrijavanje

floyd966

New member
Pozdrav,
Danas mi je temperatura na skuteru otišla skroz u crveno i tek tad se upalio ventilator. Kad krenem vozit temperatura malo padne ali je brzo u crvenom opet. Inače se pali kad kazaljka temperature prijeđe malo preko pola. Antifriza ima koliko treba. Termostat vjerojatno nije čim se pali ventilator, valjda. Ima li tko kakav savjet na šta da obratim pažnju ,šta da provjerim? Svaka pomoć je dobrodošla.
 
Pozdrav,
Danas mi je temperatura na skuteru otišla skroz u crveno i tek tad se upalio ventilator. Kad krenem vozit temperatura malo padne ali je brzo u crvenom opet. Inače se pali kad kazaljka temperature prijeđe malo preko pola. Antifriza ima koliko treba. Termostat vjerojatno nije čim se pali ventilator, valjda. Ima li tko kakav savjet na šta da obratim pažnju ,šta da provjerim? Svaka pomoć je dobrodošla.
Možda termoprekidač?
 
Temperaturu mjeri na motoru, a termoprekidač za ventilator mjeri na hladnjaku pa je moguće da je on u pitanju. Provjeri prije da nemaš zraka u sustavu. Nije isključeno niti da ti termostat prekasno otvara.
 
  • Like
Reactions: Shepa
Znači da termoprekidač uključuje ventilator, gledao sam oko hladnjaka ali ga ne vidim. Jel znaš na kojem mjestu se nalazi termoprekidač?