Yamaha X-Max & X-City - General Topic

Nemože piaggo trošit manje ulja kolko kolko je xmax kvalitetniji od njega.Takve su mašine,troše al zato su peri deri.Nećemo gledat u 2 deca ulja  (y)
 
Ma znam,nije problem u ulju.Problem je u navici i sumnji.A sta se tice ulja,mozda je bolje da trosi jer tako cesce dolivas novo. :LOL:
 
Već je prije bila rasprava o tome,to je normalno kod ove mašine,nema filtera(klasičnog),zato se ulje i mijenja svakih 3t....Ako ga dereš do ibera i k tome još i sa 2 to je normalno kod njega,tako su kolege navele ranije.....Samo kontroliraj i nadoli. Moj kada ga derem do ibera također malo pije ulja,ali ako ga voziš normalno,70,80-110,bez gasa do kraja,ne troši ništa.....

Što se mjerača tiče,neki kažu da ga se samo natakne gore i da treba biti ulje na pola kada tako mjeriš(pola mjerača),ili ako ga zavrneš do kraja onda mora biti do kraja mjerača,onog narezanog dijela za mjerenje. U mašinu po oznaci ide 1,3L ulja,nadoli 1,4...Ne možeš fulat,ako mu je slučajno i malo previše izbacit će to van,ali meni u servisu na početku su nadolijevali 1,4L,sada mijenjam sam jer nema garancije i nadolijem 1,4. Kada zavrnem šipku za mjerenje do kraja sa 1,4L taman pokazuje max na mjeraču. Eto,to je moje iskustvo,moje impresije. Inače,skuter je 2014. godište,prva reg 2015. Kupio ga sa 3t km prošle godine,sada ima 26500.....
Naravno,ako sam nešto krivo kolegi naveo,ispravite me....

Pozz i sretno
 
Na bloku motora stoji 1300 cm,toliko i ide.Ni kapi vise. Ja sam prilikom mijenjanja ulio 1,2. Sada ispada da skuter ne trosi puno ulja,vec da sipka mora biti zatvorena do kraja prilikom mjerenja. Inace,pre zadovoljan sam sa skuterom. Pa evo mogu dati nekakve usporedbe sa piaggio x 9 250, atlantic,200.250,beverli 200. X max je puno vozljiviji skuter.Lakse se obara u krivine,nema podupravljanja i uvijanja. Mjesta za dvi kacige pod sicom,tako da kufer skoro pa i ne treba. Takoder i puno ljepsi dizajn.Jedine i po meni najvece mane su : zastita od vjetra,koja nije problem samo u visini glave,vec opcenito. Dostupnost masine i zamjene nekih ostalih komponenti kao npr. aku.,svjece ... Bas me zanima krajna trajnost.Jer je Atlantic napravio 190 000 km i jos radi,iako je odjavljen i sluzi kao dokaz za dobivenu pivu na okladi  :D
 
Što se tiče mjerenja ulja "read the fu**ing manual". Što bi rekli piše u uputama zabskuter kako se to radi. Stoga ove rasprave tipa šipka do kraja ili ne nemaju smisla. Meni za beverly lijepo piše da se šipka zavrne do kraja i točka.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

 
Ne obaziri se.....Mislim ono,pa moš' pitat i telefonski i servis,zar ne? I onako nije nikakav problem kako,pa istočiš,naliješ 1,3L (ko lijeva kako piše na bloku),gurneš šipku(zavrtanjem ili ne,kako želiš) i vidiš gdje je. Zapamtiš i dalje znaš  :grin:  jednostavno.

Ako kolegu zanima manual,on kaže da se ne zavrće mjerač...Ako mu je tako draže..... Ako se radi tako,mjerač mora biti na pola.

Eto,službemo po fu***** manualu na kroejša.
 
Pozdrav ekipa, uskoro ću morati mijenjati zadnje disk pločice.

Jel netko zna koja dimenzija/šifra je u pitanju?

Drugo, koliko je pametno na serijski disk staviti recimo polini disk pločice.
 
matt750 said:
Pozdrav ekipa, uskoro ću morati mijenjati zadnje disk pločice.

Jel netko zna koja dimenzija/šifra je u pitanju?

Drugo, koliko je pametno na serijski disk staviti recimo polini disk pločice.
1.U prvu auto trgovinu reci samo pločice za xmaxa ,ja san svoje kupia u auto kreše i prezadovoljan san.
2.Neznan kolko ćeš dobit sa tin šta je to polini ili imaš neku kombinaciju.Bilo je ovde na forumu ljudi su stavljali nekog R motora,na kraju se pojia disk a pločice nove.
Tako da najbolje uzet neke zamjenske obične u tokića ili auto kreše i miran si ako ti je original skup.
 
Dakle skut ima 31t sada....Ovaj produženi week sam bio na moru i putem negdje je pregorjela sijalica kratkog svjetla,a vidim da su i diode pri kraju,dosta diodica u krugu je pregorjelo.Dugo uredno.
I sada sam 2,5 sata pokušao promijeniti tak racku i nisam uspio.
Ako nešto mrzim to su te jebene sijalice na autima,a očito i ovdje koje se ne mogu promijeniti kod kuće.
Znači doslovno nikako,osim da rastavim kompletni prvi kraj,a ipak se neći sam igrat sa plastikama da ne potrgam zupce.....
Znači,kataj++++++strofa......  :angry:  :embarrassed:
 
Thx Bruno na savjetu. Zazujao sam na http://www.scooter-center.com pa sam tamo gledao što i kako se nudi. Pločice u Yamahi su 250kn, al kao što si rekao pogledat ću i kod Auto Kreše.

@ Tazman: hahahahha, jeste cijeli prednji kraj se skida. :D Nadam se da si prije vraćanja maske spojio struju jerbo to je tek jebada kad skužiš :D

Jedino što sam uspio promijeniti bez skidanja su žmigavci. ;)
 
matt750 said:
Thx Bruno na savjetu. Zazujao sam na http://www.scooter-center.com pa sam tamo gledao što i kako se nudi. Pločice u Yamahi su 250kn, al kao što si rekao pogledat ću i kod Auto Kreše.

@ Tazman: hahahahha, jeste cijeli prednji kraj se skida. :D Nadam se da si prije vraćanja maske spojio struju jerbo to je tek jebada kad skužiš :D

Jedino što sam uspio promijeniti bez skidanja su žmigavci. ;)

Nisam uspio,odustao.....Gledao danas na youtoubeu kako to sve ide,pa nazvao okolo servise i promjena je 50 čuna,a za to se neću opet patit.....  (y)  Al sam skužio gdje sam griješio,sada bi i išlo.....
 
Kolege forumaši,

jel' netko stavljao na X-Max 250,zadnji model prije 300 (2014.godina je moj) Xenon kit?
Ako ima netko da mi da par savijeta,gdje kupiti,tko postaviti,može li se regati s tim i slično........

Unaprijed hvala i sorkać ako je već o ovome bilo riječi  (y)
 
jel ima di kupit cerada za sic
nešto ovako
yamaha-x-max-250-cm3-full-servis-moguce-zamjene-slika-72213849.jpg
 
Tazman said:
Kolege forumaši,

jel' netko stavljao na X-Max 250,zadnji model prije 300 (2014.godina je moj) Xenon kit?
Ako ima netko da mi da par savijeta,gdje kupiti,tko postaviti,može li se regati s tim i slično........

Unaprijed hvala i sorkać ako je već o ovome bilo riječi  (y)

Postavljeno dugo,kratko,led pozicije
 

Attachments

  • Xmax-xenon.jpg
    Xmax-xenon.jpg
    156.3 KB · Views: 213
Ja san otiša korak dalje sa lećama,gleda san dosta po francuskom forumu jer u njih je to normalno ugrađivanje leće ioako i tada ne dobiju atest al bar je moćnije za vidit,ne smeta drugima u prometu a osvjetljenje da ne govorim,samo je problem ta prekomplicirana ugradnja koja mi i nije baš extra uspila.
 

Attachments

  • DSC_8960.JPG
    DSC_8960.JPG
    1.9 MB · Views: 300