Yamaha X-Max & X-City - General Topic

Za zamjenski remen nisan siguran,filter zraka san uzea u autokreše kojeg ja mislin više nema za 130 tako da je to cijena li la,ulje je preskupo,ja san liva Eni,najobičnije ioinako ga potroši u intervalu  :mrgreen: ,u getribu ulij šta god oćeš,vodu u sistemu ja san minja sam tako da niti neznan koji je trošak,ležaji volana su in mana,koja je procedura to neznan,al valjalo bi šta ti kažeš bar izvanka ako se to uopće može neka me neko nadopuni.Cijena ruku i nije loša s tin da je ovlašteni
 
Iskreno ne znam što Yamaha pakira pod svojim remenom, no kvalitetne alternative postoje; npr. "Mitsuboshi" (navodno isti pod "Yamaha" brandom) koji košta mislim i manje od 400 kn. Vozio sam 7 tisuća km s njim (tad sam skuter prodao), nikakav pad performansi nisam osjetio. Dali bi taj izgurao 20.000 km ne znam (koliko Yamaha garantira za "svoj"), ne mogu garantirati.
Isti sam koristio u kombinaciji sa Bando klizačima i rolicama i sve me to skupa došlo cca 600 kn.

Ulje getribe i mašine; daj čovječe pa litra ulja za getribu Yamalube dođe 90 kn, kako ti mogu dat takvu cijenu za 2,5 dcl ulja koje ide prilikom promjene. Ulje mašine koje zadovoljava standarde API SJ / Jaso MA imaš za cca 50 kn i sitno naviše...

Antifriz, ja kupio Motul, Motocool, sam zamijenio, cijena litre oko 60 kn.

Filteri; "Hiflo" (http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HFA4104) oba za cijenu manju (cca 80 / 70 kn) od jednog originala...i kraj priče. Od variomata se ispuhuje a mašine ne, jer kao ima neki uljni premaz bla bla...

Ležaj volana ti nitko neće podmazivati / rastavljati, računaj da si sretan ako potraje do 30.000 km...meni nije...Umjesto toga radije inzirstiraj da ti poštelaju ventile, ako ne sada, onda oko 25 tkm svakako. Upravo je nevjerojatno koliko ovu radnju svi zaobilaze jer im se jednostavno neda, a nekako većina ljudi i prodaje skutere pri ovoj kilometraži.

I uz samo malo googlanja, nevjerojatno brzo možeš sam doći do svih ovih informacija, AutoKrešo, Tokić, naš Bimba ovde na forumu...I još nešto, ovlašteni ti na cijene koje si naveo može barem dati neki popust...ja sam i originale svojedobno manje plaćao...npr. remen 675 kn...
 
vmijolovic said:
Dobio sam ovakvu ponudu od ovlaštenog servisa:
filter zraka 170,00 kn
filter prijenosa (variomata)  185,00 kn
remen 745,00 kn
uteg (roline-8 kom.) 270,00 kn
klizači (4 kom.) 80,00 kn
svijećica 45,00 kn
ulje u motoru 210,00 kn
ulje u prijenosu 60,00 kn
rashladna tekućina (antifriz) 60,00 kn
Promjena svega navedenog bila bi 500,00 kn.

Za podmazati ležaje volana,odnosno promijeniti ih potrebno je razmontirati sve,što zahtijeva nekoliko sati dodatnog posla i troška.
Imamo mogućnost podmazati izvana s posebnom masti ako bi to bilo dovoljno.

Molim Vaše komentare na cijene, i gdje se može proći jeftinije, zasad sam uzeo motulovo ulje 10w40 4l za 240kn na čemu ću uštediti, gdje još mogu?
OVAKO...
Imao sam 3 x citya...i na  svima sam radio veliki servis...sve ti dođe cca 900kn sa svime...i to odlični neorginalni djelovi..javi se ako te zanima pa to riješimo.. (y) pusti za klopu i finito
inaće taj servis u yamahi košta 1650 kn
 
X-Max 2014....

Zamjenski remen Malossi kevlar,470kn....Odličan je
Rolice Malossi također zamijenske 200,klizači 70kn
Ulje kupujem Eneos,10-40,za 4t skutere,litra 45kn,njega kupujem kod zastupnika jer nema tog ulja svugdje
Filter kupujem također off market,80kn je zraka i to dolazi u kutiji Yamaha....pa sad ti misli
Filter remena također
To je bio servis na 24t...Skut sada ima 38t,iza ljeta ide na nove promijene,a tada ću štelat ventile,mijenjat svijećicu.

Svu robu kupujem u ZGu,Dubrava,SkuterDijelovi,dečki su odlični.
 
Tazman said:
X-Max 2014....

Zamjenski remen Malossi kevlar,470kn....Odličan je
Rolice Malossi također zamijenske 200,klizači 70kn
Ulje kupujem Eneos,10-40,za 4t skutere,litra 45kn,njega kupujem kod zastupnika jer nema tog ulja svugdje
Filter kupujem također off market,80kn je zraka i to dolazi u kutiji Yamaha....pa sad ti misli
Filter remena također
To je bio servis na 24t...Skut sada ima 38t,iza ljeta ide na nove promijene,a tada ću štelat ventile,mijenjat svijećicu.

Svu robu kupujem u ZGu,Dubrava,SkuterDijelovi,dečki su odlični.
Al si minja remen tek na 24t? Moj se počea raspadat na 20t srića prominia san ga na vrime,a prijatelju puka na 22t.
 
Bruno1 said:
Al si minja remen tek na 24t? Moj se počea raspadat na 20t srića prominia san ga na vrime,a prijatelju puka na 22t.

Moj na 24t nije imao nikakvih oštećenja,mogao je bez beda i do 30t kako je izgledao..... To je bio orginal,a kakav će biti ovaj vidjet ćemo..... Inače,servisni interval mu i je na 20t tako da ako gura do tada to je ok.....
 
Obavio sam servis na 10000km :D 2013 godina, prvi vlasnik :D

Prvo su se kod naručivanja čudili da kako još nisam promijenio zadnje disk pločice. Na kraju ispalo da ih nemam još kaj mijenjati idućih 3-4kkm.
Promijenjeno ulje motora, ulje prijenosa, dolijan antifriz.

Cijena 389,00kn.
 
Vi mora da kočite ko ludi jer moj na 40t još ima orginale koji su na pola ..... Ne znam kako,ali eto.......A bome ne vozim 30 i ne kočim baš "mašinom"  :021: :afro:

Sad ću ih mijenjat kada se upali promijena remena,kada ide poluremont,to je za cca 4t
 
A neznan majke mi,ja kad san ga počea vozit samo je prednja išla većinom,a sa 17 godina vozit xmaxa nije moglo nikako bez divljačke vožnje  :LOL:
 
Bruno1 said:
A neznan majke mi,ja kad san ga počea vozit samo je prednja išla većinom,a sa 17 godina vozit xmaxa nije moglo nikako bez divljačke vožnje  :LOL:

Onako,interesa radi,koliko ti pokazuje prosiječnu brzinu komp?

Meni je trenutno 52 km/h,tako je otprilike stalno,tu i tamo ode na 55 kada ga šerafim do kraja gasom i držim na zaobilaznici i sl.....
 
Ja san ti xmaxa vozia vozia prije 3 godine pa ti se toga baš i ne sićan.,al tako je nešto bilo,ugl trošia je 3 ipo litre,posli kad san stavlja neke dr.pulley kugle išlo je zimi do 4,5 litre.
 
I nakon dugo kolebanja i razmišljanja,stavljen moj u oglasnik...... Šmrc......

https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/yamaha-x-max-250-250-cm3-oglas-26347891
 
Kupio x-max 250 2015g  i napravio servis na 5tkm



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
skorpio27 said:
Kupio x-max 250 2015g  i napravio servis na 5tkm



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Dobro. :misli:
 
Tazman said:
I nakon dugo kolebanja i razmišljanja,stavljen moj u oglasnik...... Šmrc......

https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/yamaha-x-max-250-250-cm3-oglas-26347891


Prodano  :cry:
 
Tazman said:
Prodano  :cry:
Taj šta ga je kupio napravio je loš potez. Da je dodo još 7500 kuna mogo je imat skoro pa novi skuter, novijeg godišta. Ovaj ima 40kkm, treba mu veliki servis, zadnja guma, izgrebane plastike i vizir, nema abs. Ljudi se polakome za tisuću eura i kupe krš.
 
NVCR said:
Taj šta ga je kupio napravio je loš potez. Da je dodo još 7500 kuna mogo je imat skoro pa novi skuter, novijeg godišta. Ovaj ima 40kkm, treba mu veliki servis, zadnja guma, izgrebane plastike i vizir, nema abs. Ljudi se polakome za tisuću eura i kupe krš.

1.plastike nisu izgrebane već plastika i to minimalno
2. da,ima 40t sa redovitim održavanjem i sada ima servis koji zajedno sa gumom iznaša ni 2t kn,a većina u oglasnicima koji jesu imaju 32-33 (jeftiniji sa cijenom 30ak t kn),ili 15-17 skuplji sa cijenom 35-37 (smijeh) i sve njih čeka veliki servis
3.baš mi svejedno šta ti misliš
4.tisuću eura nije malo za dodati
5.cijene na njušci su presmiješne,ja sam ovog platio 32t kn kada sam kupovao,sa koferom,a ljudi traže za 2015 sa 10-15t po 33-34-35t pa se fino javi svima njima i soli pamet
6.možda ti voziš krš,ovaj to svakako nije bio
7.ti kupi šta ti misliš da tebi najbolje odgovara
8.očito pošto se prodao za 1 dan je i cijena bila prilagođena i pogođena,a i stavio sam ga 26,dao za 25 tako da je to po tvojoj računici 8,5t kn. Ti pati u tišini ,a ja odo u quadiste
 
Ja sam svojeg 19t platio 2015 s 4700km
A napravi on jos veliki servis na 40tkm i vozi ga jos par god i onda za djelove proda...
Evo moj

ac4d24698bb3d4aa34e0d8ab7db7defa.jpg


661b5406b4db5e44f001d20afe35aea9.jpg


a8ecde9ae13e46008378f0a6acbe4371.jpg


Nakon gsxr600 i ovo je cool za grad! I prakticnije!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk