Yamaha X-Max & X-City - General Topic

Cime cistite il odrzavate svoje sjedalo?!
(po ovo kaj pise mislim da je umjetna koza skaj ) imam od sonax neku kremu al pise samo da je za kozu to koristim za auto Pa nebi da zaj sjedalo[emoji51]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
skorpio27 said:
Cime cistite il odrzavate svoje sjedalo?!
(po ovo kaj pise mislim da je umjetna koza skaj ) imam od sonax neku kremu al pise samo da je za kozu to koristim za auto Pa nebi da zaj sjedalo[emoji51]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Pa ja svoj nisam sa ničim posebno,normalno pranje i to je to..... OK,dok nije bio u garaži imao sam ceradu pa je bio pod njom pa je i to pomoglo,ali u 4,5 godine koliko je bio star nije imao nikakvih znakova habanja .....
 
6d4cdefa546ecea947829e9d9ce18924.jpg

Nakon 1tkm mogu rec da sam zadovoljan za gradsku voznju idealno... al malo duza voznja (100km) primjetim da mi pozicija za sics nije bas idealna ...

Ne ide vise od 135 i neide vise od 8t obrtaja to normalno?!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Evo, nakon malo manje od pet godina druženja ( 01/2014- stari model ), xmax ide na bubanj ( njuškalo ).
Generalno izuzetno zadovoljan skuterom, taman za ono što mi treba, primjedbi naravno da imam , ali ništa šta bi moj ukupni dojam umanjilo.
Sad je na skuteru 16000 km, i vrijeme je ( i prilika ) za zamjenu.....
 
Jel odgovara velicina felge s 2006  na 2015 x max ?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Da li zna netko sto treba promijeniti ili presloziti da sic stoji kad se otvori bunker?
I koliko bi trebao izdrzati prednji disk km ugrubo? Zadnji mi se cini bas potrosen i izbrazdan pa ide novi, ali prednji nisam siguran da treba pa me zanima kolilo je vama drzao.

User manual spominje plocice replace when worn ali za disk ništa. Jedino sto sam nasao da je novi 5mm debljine i da se mijenja na 4.5mm ali ne znam kako da ga u sredini izmjerim sublerom

Xmax 250i 2009g (pre facelift)

f85ea735b1ff5f4c67ccee37aa8c5bb8.jpg
 
Zanima me gdje se ozračuje rashladni sistem nakon zamjene rashladne tekućine, X-Max model sa ubrizgavanjem goriva je u pitanju?
 
Ja san na svom 2008 ozračiva tako da bi skinia crijevo sa termostata na par sekundi i kad krene voda vratin nazad i eto ga.
 
danas zamjenio remen i rolice na x-max 250 2007 (pređenih 20000 km), nakon što sam sve sastavio skuter ne vergla!!!! jel ima neki senzor koji smeta isl, također variomat je bio pun masti jeli to u redu?
 
smuk said:
danas zamjenio remen i rolice na x-max 250 2007 (pređenih 20000 km), nakon što sam sve sastavio skuter ne vergla!!!! jel ima neki senzor koji smeta isl, također variomat je bio pun masti jeli to u redu?
paljenje je rješeno (ja govedo nisam podigao američku nogaru), zanima me mast u variomatu , jeli to normalno da je zamašćeno ili treba biti sve čisto
 
Pozdrav svima,

vozim x-maxa 250cc 2009 godište. Kupio sam ga novog i kod mene je već 11 godina. Planiram da zamjenim ulje u mjenjaču pa me interesuje da li se moze nasuti Motul Transoil 10W-30?
https://www.motul.com/us/en-US/products/transoil-10w-30

Inace skuter je presao 30000km, ulje u mjenjacu je mijenjano zadnji put na 20000km ali je to bilo nekad 2013 godine.

Hvala
 
Pozdrav, možda bezvezno pitanje. Stavio sam klip 69,5 a bio je 69 na xmax. Kolika je sada kubikaža ukoliko se imalo povecala. Nije cilj bio povecanje kubikaze nego, nisam mogao naci odgovarajuci klip.
 
Kad biste mogli birati između dva x-maxa iste kilometraže za istu lovu, koji biste uzeli i zašto? 400 2015 vs 300 2017?
 
... 300 bez razmišljanja, noviji motor, neznatno sporiji i nema onaj odvratan zvuk ka 400, lakši, agilniji, full led... općenito taj 400 pored ovako jake 300-tice mi nema baš nekog smisla, a to se vidi i na cesti gdje su prava rijetkost...
 
  • Like
Reactions: Griffa
Pozdrav,

nakon 11 godina druzenja danas sam prodao svog x-maxa. Presao sam s njim 32500km bez ikakvih problema. Samo redovno održavanja i nigdje me nije ostavio na cesti. Skuter je za 10. Sutra ako Bog da idem po novog mlađeg x-maxa. Nadam se da ce novi služiti jednako dobro kao i stari.
 
  • Like
Reactions: skorpio27