YAMAHA XJ6 DIVERSION GENERALNI TOPIC

_ivo_ said:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-naked-motor-xj6n-600ccm-oglas-14884489

Pozdrav ljudi, jel se zna možda kaj o ovome motoru, jel forumski? :) Gledam malo, gledam...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

da, to je moj, samo nema prednje vilice, sada ide za 3000eura bez prednjih vilica, mogu se ispraviti, ali savjetujem da se uloži 3000kn i popravi ga se. Imao sam dvije prometne i nisam u stanju to sve odraditi pa prodajem
 
Hrvoje666 said:
da, to je moj, samo nema prednje vilice, sada ide za 3000eura bez prednjih vilica, mogu se ispraviti, ali savjetujem da se uloži 3000kn i popravi ga se. Imao sam dvije prometne i nisam u stanju to sve odraditi pa prodajem
Uff... Aj tipkas pa si ti dobro, bit ce motorina :) Hvala...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: hulk1970
Pozdrav ljudi!

Molio bih pomoć oko odabira prednjih disk pločica.

Gledam EBC i imaju dvije komponente sintered i organic. Koliko vidim sintered bi trebale prema svemu biti bolje jedino me mući što kažu da trebaju biti diskovi napravljeni za tu vrstu pločica inače ih pločice brzo pojedu. Sad moje pitanje je da li mogu te pločice na original diskove koji dolaze na motoru. Nisam ništa našao u uputama za korištenje, pa ni u servisnim uputama. U uputama za korištenje kažu dajte serviserima da promjene, a u servisnim uputama samo kako zamijeniti, ali ne i koju vrstu koristiti.

I još jedno pitanje, da li je cijena od 360 kn za oba prednja diska OK?
 
Evo ako koga znate ili kome treba, ja se nažalost moram ostaviti motora u narednih par godina sigurno... Sretno

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-naked-motor-xj6n-600ccm-oglas-14884489
 
Mala pomoc oko dileme... imam xmax-a 250 i malo je rec da je odlican za moje potrebe... sad se razmisljam dal da na lito uzmem xj-a... I sad, razum kaze xmax (radi mista ispod sica za kacige i stvari, niske potrosnje, lakog odrzavanja, udobnosti za suvozaca).... a srce kaze xj (zbog zelje za putovanjima, i avanturama) ...pa me zanima vase misljene. 80% vremena ce se svodit na gradsku voznju uglavnom stan-fax-kava, sto znaci da cu ga dnevno palit-gasit 5 puta dnevno, sve kratke relacije, 20% ce bit djirevi do makarske, ploca, sibenika, mostara, dubrovnika, cak imam neke ideje za djireve po italiji... Zanima me kakav je xj za gradsku voznju, koliki su mu servisni intervali, koliko kostaju servisi u p&b, registracija (jbg student sam pa su financije bitne) koje su im mane, kako se ponasa kod hladnih startova, dal na nekog vrimena dosadi minjat brzine po gradu... . dosad sam samo skutere vozija, xj samo u auto skoli, sto znaci pocetnik u svijetu minjanja brzina... najveci razlog je taj sta jednostavno zelim tu i tamo, sist u zapicit negdi.... sve to mogu sa xmaxom al jedino sta mi fali je brzina kod pretjecanja, pogotovo s dvi osobe... pa eto ako ko moze ko napista koju recenicu, i pomoc dal da ostanem na xmaxu ili uzest xj...

P.S. Mislim da bi mi bi mi ovde Hrvoje666 moga pomoc, posto sam njegovog xj gleda 2 godine na pojisanu, pa predpostavljan da on najbolje zna kakav je za gradsku voznju
 
XJ6 je meni lagana za manevriranje, kad se pokrene skoro kao da sam na biciklu, jedino u mjestu kad se okrećeš osjetiš težinu motora. Savjetovao bih ti da po gradu se koristiš biciklom za sve vožnje krače od 5 km. Osobno mi se ne da stavljati opremu ako neću barem 20 km napraviti. Ako ti nije opcija bicikl po gradu onda bolje ostani na skuteru ipak je praktičniji za grad, a imaš dovoljno snage za vozanje u okolici. Ulje prema servisnoj se mijenja svakih 10000 km, svjećice svakih 20000 km i zračni filter. Ide malo manje od 3 litre ulja i filter to je 350 kn, sve 4 svjećice su 200 kn, a zračni filter 100 kn. Sami servisi nisu neka stavka, više ćeš vjerojatno osjetiti potrošnju koju ćeš teško po gradu imati ispod 5 litara ako ne i više uz česte kratke relacije.
 
Ivek ti je sve lipo reka i slažem se sa svim osim ovo ˙˙(5 km po gradu bolje sa skuterom) ništa teže nije sa motorom jer je motor jako lagan za vozit i servis nije svakih 10 već 6tkm. i jeftinije je godišnje prominit ulje nego radit servis na skuteru ulje remen itd. Ja ga vozim već 6g. i mogu ti reći da je jako jeftin za održavanje naravno ako uzmeš motor koji je uredan .  (y)
 
radic16 said:
Mala pomoc oko dileme... imam xmax-a 250 i malo je rec da je odlican za moje potrebe... sad se razmisljam dal da na lito uzmem xj-a... I sad, razum kaze xmax (radi mista ispod sica za kacige i stvari, niske potrosnje, lakog odrzavanja, udobnosti za suvozaca).... a srce kaze xj (zbog zelje za putovanjima, i avanturama) ...pa me zanima vase misljene. 80% vremena ce se svodit na gradsku voznju uglavnom stan-fax-kava, sto znaci da cu ga dnevno palit-gasit 5 puta dnevno, sve kratke relacije, 20% ce bit djirevi do makarske, ploca, sibenika, mostara, dubrovnika, cak imam neke ideje za djireve po italiji... Zanima me kakav je xj za gradsku voznju, koliki su mu servisni intervali, koliko kostaju servisi u p&b, registracija (jbg student sam pa su financije bitne) koje su im mane, kako se ponasa kod hladnih startova, dal na nekog vrimena dosadi minjat brzine po gradu... . dosad sam samo skutere vozija, xj samo u auto skoli, sto znaci pocetnik u svijetu minjanja brzina... najveci razlog je taj sta jednostavno zelim tu i tamo, sist u zapicit negdi.... sve to mogu sa xmaxom al jedino sta mi fali je brzina kod pretjecanja, pogotovo s dvi osobe... pa eto ako ko moze ko napista koju recenicu, i pomoc dal da ostanem na xmaxu ili uzest xj...

P.S. Mislim da bi mi bi mi ovde Hrvoje666 moga pomoc, posto sam njegovog xj gleda 2 godine na pojisanu, pa predpostavljan da on najbolje zna kakav je za gradsku voznju

Od sva tri što sam vozio motora što imam, xj6 po svemu najjeftiniji, a sva tri mame jamahe :)
Ja ti prodajem svog XJ6 ako te zanima također
 
Mislim da i sam znam da mi je xmax najbolje rješenje za sve, al srce i želja avanturama pobijaju razum...tako da prije odluke želim stavit sve na papir, vidit dal je to motor za mene


Hrvoje666 said:
Ja ti prodajem svog XJ6 ako te zanima također

Vidija sam na njuškalu.... zasad još samo razgledavam, ako/kada dođe vrime za kupnju javim se, ako ga ne prodaš do tada
posla sam ti PM
 
Pozdrav svima od jednog novopečenog motorista,
Nedavno sam postao vlasnik XJ6N-a (veoma prihvatljiva cijena, budući da nisam htio prodat bubreg za prvi motor pa ga odmah slupat) tako da imam bar stotinu pitanja.
Prvi problem jest, ne mogu zaključat volan. Kad stisnem ključ prema dolje i okrenem ga u lijevo, ključ dođe do pola između "OFF" i "LOCK" i zapne, te se nemože okrenuti do kraja. U suprotnome, kad se pali, ključ i cjelu bravu treba malo nagnuti prema sebi kako bi se ključ mogo okrenut na "ON".
Da li je taj popravak skup i koliko bi cca koštalo?
 
Za cijenu ćeš morati razgovarati s nekim serviserom. Ali sad si me podsjetio da ta opcija zaključavanja uopće postoji. U ovih godinu dana koliko imam motor još nijednom nisam probao zaključati volan. Štoviše veći problem mi je što ostavljam ključ u bravi i odem, dok ga jednom netko ne odveze. Negdje prije sam sat vremena tražio ključ po stanu da bi ispalo da je cijelo vrijeme bio u bravi na motoru.  :mrgreen:
 
Hrvoje666 said:
panj, probaj pomaknut malo volan dok ideš zaključati
Pa jbt led, baš sam to jutros probo, reko kao kod auta da se malo trkne volan i eto radi normalno. Neznam zašto sam mislio da mora radit pic-pic, motor je ipak malo stariji. Valjda zato što sam svježi još  :embarrassed:. Svejedno hvala na pomoći!  (y)

ivek-dj said:
Za cijenu ćeš morati razgovarati s nekim serviserom. Ali sad si me podsjetio da ta opcija zaključavanja uopće postoji. U ovih godinu dana koliko imam motor još nijednom nisam probao zaključati volan. Štoviše veći problem mi je što ostavljam ključ u bravi i odem, dok ga jednom netko ne odveze. Negdje prije sam sat vremena tražio ključ po stanu da bi ispalo da je cijelo vrijeme bio u bravi na motoru.  :mrgreen:

Nije te bilo strah od krađe? Razmišljam da ugradim nešto (bilo šta) ili bar lanac da kupim, jer dok sam mislio da mi lock ne radi, doslovno ga je netko mogo odgurat i odšetat s njime dok me nema.
 
Nije te bilo strah od krađe? Razmišljam da ugradim nešto (bilo šta) ili bar lanac da kupim, jer dok sam mislio da mi lock ne radi, doslovno ga je netko mogo odgurat i odšetat s njime dok me nema.

Previše vjerujem u ljude, ali i živim u malom mjestu gdje nema previše krađa tako da se s time nisam previše opterećivao. Morat ću počet ključat volan bar malo da otežam lopovu posao.

Nego imam ja jedno pitanje. Da li netko ima da je stavio od Kucelja auspuh na XJ6? Zanima me kako ste zadovoljni s kvalitetom i zvukom te kakva je situacija na tehničkom pregledu, da li vas normalno puste?

 
Još problema:
Okrenem ključ i nema nikakve animacije na displayu. Vide se male lampice koja osvjetljuju display, ali display je prazan, te motor neće upalit. Mogući uzroci?