YAMAHA XJ6 DIVERSION GENERALNI TOPIC

ivek-dj said:
Previše vjerujem u ljude, ali i živim u malom mjestu gdje nema previše krađa tako da se s time nisam previše opterećivao. Morat ću počet ključat volan bar malo da otežam lopovu posao.

Nego imam ja jedno pitanje. Da li netko ima da je stavio od Kucelja auspuh na XJ6? Zanima me kako ste zadovoljni s kvalitetom i zvukom te kakva je situacija na tehničkom pregledu, da li vas normalno puste?

ima kolega-kum kucelja na xj6 a zvuk je iznenađujuće dobar.
stavio ga je prošle godine ako se ne varam a cijena je bila nesto preko 2000 kn...na tehnicki jos nije išao
jedino je prenisko stavljen pa mu postruže po cesti prije nogare ali zato manje gasa i nema frke

(nemam bolju sliku)
 
Dobro mi izgleda Kuceljev auspuh, a cijena je više nego prihvatljiva. Meni je rekao 1600 kn, ali budući da imam u planu malo obići Mađarsku i Njemačku veliki mi je minus što nema homologaciju. Čitam da su po Njemačkoj dobivali i po 400 eura kazne za nehomologirane auspuhe. S druge strane žao mi dati 500 eura za homologirani auspuh, za te novce mogu taman obići ovo što planiram. Ovaj serijski što je gore ima katastrofa zvuk, nit se čuje nit ima neki ton. Još se premišljam što napraviti.
 
ivek-dj said:
Dobro mi izgleda Kuceljev auspuh, a cijena je više nego prihvatljiva. Meni je rekao 1600 kn, ali budući da imam u planu malo obići Mađarsku i Njemačku veliki mi je minus što nema homologaciju. Čitam da su po Njemačkoj dobivali i po 400 eura kazne za nehomologirane auspuhe. S druge strane žao mi dati 500 eura za homologirani auspuh, za te novce mogu taman obići ovo što planiram. Ovaj serijski što je gore ima katastrofa zvuk, nit se čuje nit ima neki ton. Još se premišljam što napraviti.

napravi đir koji planiraš i onda stavi kucelja "za po doma"  8)
 
Pozz, ljudi koje ulje da stavim? Motul sam stavljao do sada ali nisam vozio redne fourke. I da li znate kod hiflo ulje , zrak filteri.


Druga stvar prednja vilica je tako mekana kao da nema ulja ..da sam na federima. Jel tko radio rebuilding i na koje cake treba paziti?

Unapred zahvalan ziggy
 
Probao sam Motul 5100 10W-50 i 7100 10W-40 i iskreno nisam primijetio nikakvu razliku tako da ću sljedeću izmjenu staviti jeftinije 5100. Filter sam stavio HF204RC jer ima na sebi maticu. Zračni filter je HFA4615. Za vilicu ne znam, taj dio još nisam morao dirati.
 
Imam za prodaju originalni auspuh od Yamahe XJ6. Ako je netko zainteresiran javite se na PM.

P.S. Administratori ispričavam se za uzurpaciju teme jer nemam još dovoljno postova za objavljivanje u oglasima.

 

Attachments

  • Auspuh_01a.jpg
    Auspuh_01a.jpg
    416.2 KB · Views: 274
  • Auspuh_03a.jpg
    Auspuh_03a.jpg
    325.1 KB · Views: 196
Pozdrav društvu.
Imam jedno pitanje u vezi XJ6.  :misli: Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali čitam opširna izlaganja u vezi xj-modela, pa ako vi ne znate, tko onda zna? Dakle gledam o njuškalu xj-ice pa nije mi jasan model od 2011. g. Dali je moguće da ta godina modela nema zadnji amortizer crveni nego crni, da mu je mašina, dekli zlatna a ne crna i da prednje vilice nisu crne nego boje aluminija (srebrne). Radi se o bijelom xj6 modelu 2011. g. tako barem piše. Uguglao sam taj model i samo su modeli 2009. u tim bojama, crni zadnji amortizer, zlatni dekli mašine, srebrna prednja vilica... Ne kužim...
Hvala na svakom komentaru  :misli: 
 
ako je tako vjerovatno je prva registracija bila 2011 pa zato tako i piše, a proizvodnja 09.
Ili je stajao u trgovini ili je netko kupio pa nije odmah registrirao
 
vidim da je topic skroz uspavan ali ne škodi pitati :)
trazim orginalni volan od diversiona pa ako tko ima i voljan ga je pordati za neku razumnu cifru;)
trebam ga za fazera , internet kaže da je malo otvoreniji tj. da nije toliko zakrenut prema tanku kao na fazeru što bi mi super odgovaralo(y)
 
Zasto mi stalno rikava zarulja od svjetla..ovo mi je druga voznja i vec krepalo kratko svjetlo.xj6n 2013

Ako je povezano nemam zadnje žmigavce tj skinuti su skupa sa nosačem tablice
 
Žarulja je provjerene kvalitete ili neko kinesko smeće iz Tokića? Regler ti ok?, provjeri napon punjenja akumulatora u rasponu 1000-6000 okretaja voltmetrom, trebao bi biti u rasponu 13.8V-14.6V.
 
  • Like
Reactions: tomo21
Evo i moja . Dosta opreme nabacio.
Ispuh je prerađen tako da zvuk je brutalan . Dovoljno glasan , sav u dubokima i ne krešti.


IMG_3605.jpeg
IMG_2386.jpeg
 

Attachments

  • IMG_3602.jpeg
    IMG_3602.jpeg
    3.6 MB · Views: 0