Yamaha Xmax 2018 izblijedile plastike

Nicoxmax

New member
Ako sam slučajno krivo stavia temu, molim admine da je prebacu, taman san račun napravia..
Prvi sam vlasnik, cijelu zimu je garažiran. Ljeti zbog gužvi sam stalno na njemu..
Znači sve crne plastike su izbljedile. Ne pretjerano, ali kad stanem kraj novijeg Xmaxa vidi se razlika. Prednji blatobran, plastike oko nosača reg. oznaka, ispod štop svijetala, središnji dio volana. Problem mi predstavlja to šta te plastike imaju nekakav efekat(podsjeća na forged carbon) , nisu mat crne(boja za plastiku), pa da ih samo opituram na novo. Zanima me, da li ih je neko uspija vratit u život i kako?
 
Prijatelj u Zg napravia čuda po skuteru s ovim, kaže da je kupia u Tokića. Ja u St nisam naša pa san naručia u Molydon web shopu. Upravo čekam da dođe.....
Na staro motoru sam grijao fenom za skidanje boje i postižu se odlični rezultati. Ali moraš vježbati prvo, ne na onom šta ti treba hahaha. Uglavnom, pastom bi se trebalo postići bar slično, ali bez skidanja djelova. Kaže da se namaže tanko, istrlja ili trvdim dijelom spužve za poliranje ili nano krpicom i ispolira mekom krpicom kasnije.

 
Na maxu 250 sam povremeno znao naspricat onim silikonskim sprejem za plastike i gumene dijelove i bilo bi ok ...ali za ocuvat crne plastike crnima jedino pomaze izbjegavat ostavljat ga na sunjari jer inace im nema spasa
 
Ne znam sta je s tim plastikama da sam nakon 2 tjedna sto sam bio na moru s njim vidio promjene na boji(crne hrapave).
Jos se pokriva ceradom kad bi stajao vani, ali opet ga lovi sunce u voznji. I na koferu cak vidim da je posvijetlio na nekim mjestima, ocito ga je trebalo kremom za suncanje namazat.
Ovaj sonaxov je odlican, ide ga jako malo i utrlja se u plastiku i izgleda ko novo i traje duze od ostalih stvari i sprejeva.

Meni iskreno drazi nexus 250/300 nego usminkani xmax, j#bo sminku kad u zavoju krene skakat ko da si samo na oprugama i ne mozes ga smirit
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Amortizeri? Moj ne skače. A i služi tome da motor ne stoji vani bez potrebe.
 
Imao sam ga 4 godine ali je doma bio u garazi a na poslu također parkiran u hladu i plastike su ostale crne uz povremen tretman silikon sprejem...poslje sam ga prodao frendici i nakon 1 god na suncu plastike su posivile.....meni je bio odlican po zavojima....moguce su prosli zadnji amortizeri, njihov vijek je do 40tkm i onda krene ljuljanje i nabijanje po rupama....takvo je moje iskustvo
 
  • Like
Reactions: JosipS
Nov skuter je nikakav po krivinama za nekoga tko voli življe voziti, nakon određene granice počne ljuljati na sve strane.

Ali, ljudi ga vole, atraktivno im izgleda i dobro drži cijenu.
 
Nas dvoje sa 70kg i prtljagom ZG-SENJ-Rab, mozda i vizir tu rusi koncepciju ali skuter strasno pliva. Zadnje amortizere stavio na najtvrde, ali prednji kraj toliko krene plivat, nedo bog neravnine u zavoju jer ga ne mozes smirit koliko krene prednji kraj lelujat, tu i tamo strugne nogara isto na neravnini pa moras pripazit, ali ovo me bas neugodno iznenadilo koliko krene cijeli plesat

Udoban je on, mekan, ali to u nekim situacijama onda stvara dobar problem.. a suvozac jbg mora sirit noge kad je sic za 3 guze sirok i oslonci su dosta nize pa trpe prepone, vise sam s njim moro stajat pauzirat nego kad smo na gsxsu
 
  • Like
Reactions: leCo
Steta za max 300 da je takav....sa 250 sam bio zadovoljan....putovali udvoje sa ful prtljagom...jednom prosli Toscanu s njim za 6 dana prsli 4 tkm i odradio junacki 😁
 
20220807_180520.jpg

Nexus 500 2006 vs Xmax 300 2022
Nexus bolje ide, bolje koci i ide bolje u zavoje.
Xmax puno laksi, 180kg vs Nex 220kg
Duplo manje trosi, puno vise mjesta pod sicom.
Lakse po gradu s njim jer je puno laksi i izgleda da je uzi te retrovizori drugacije stoje pa je se lakse provlaciti izmedju auta.
Ne skripi nista,plastike su odlicne ne klepece nista, ne leluja po cesti, ide ravno.
Max speed 150kmh sto je za 300ccm i 29ks motor odlicno.
Do 140 ide super nakon je kilometarska borba.
Ovjes je solidan, nije na nivou Nexusa ali funkcionira super.
Jedina mana je da tvrdo udari na rupama sto sa Nexusom nije bilo.
Motor je jako ugladjen, tih, bez vibracija.
Kocnice su dosta dobre, prednja dobro koci, zadnja ne bas jer taj ABS na zadnjoj radi cudno.
Nexus 500 ima odlicne kocnice ali zajebane na mokrom i skliskom asfaltu.
Vozio sam prije par godina xmax 400 2012-2013 bez ABSa od sogora i to je bilo razocaranje sto se tice ovjesa i kocnica.
Na modelu 300 iz 2022 su jako napredovali.
Uglavnom preporuka za xmax 300 zadnji model🙋
 
  • Like
Reactions: BARKLEY
Neznam po kakvim vi krivinama i cestama vozite ali meni je ovjes odlican sad na 20 tkm servis u 2 g i vozi dalje stavio Michelin City Grip 2 i zadovoljan 3 par guma 😊
Nije sad da bi mogo s njim svaki vikend 300-400 km al za grad i koji puta malo u Alpe s njim da ga ispusem je odlican !
Sta se tice plastike ko novo jer je garaziran …a da ja na suncu svaka plastika izgubi boju i kvalitetu jel to x max il Beverly itd!
 
Meni jedino sta se desi, je da kad ga malo brže vozim i uđem u krivinu, a krivina nije ravna i kako odskočim malo zagrata mi nogara. Nije ugodno prvi put kad ti se to desi..
 
  • Like
Reactions: skorpio27