Yamaha XMax300 2017

Boxer_st said:
... točno to, ovo je mašina koja je yamahi falila koliko god se joke trudio opravdat to sa jeftinijom registracijom... sad će morat opet opravdavat cijenu, šta se već ionako ispraksira sa tmaxom, vidiš da već priprema teren... :mrgreen:
... yamaha više definitivno ne prati hrvatske tablice kubikaža, prvo tmax, sa sad i xmax...

Nije to nikad bilo opravdanje, samo sretna okolnost. Naravno da smo svi valjda svjesni da smo totalno nebitni u planiranju proizvoda.
Kako sam već pisao, cijenu će vrlo lako opravdati, ako bude ispod one od 400 sa kojim je trenutno u ponudi.
Ono što će bit bitan faktor je koja će tvornica preuzet ulogu finalnog "sklapača", jer agregat BlueCore do sada se radio samo u Indoneziji, a od tamo imamo i dodatnu carinu na dosadašnju cijenu. S obzirom da je i Japanski MT proglašen u XSR izvedbi Francuskim, možemo i EU porijeklo očekivat
 
liberty said:
da....45.000 kn bi bila fantastična cijena, kad razmislim malo bolje, to bi vjerovatno bila akcijska cijena (jesenska) - realnije je očekivati cca 49.000 kn (prognoziranje ništa ne košta pa dobronamjerno lupam)

btw. lijepo bi bilo znati kako će mu izgledati instrument tabla
auspuh je napokon zaista lijepo dizajniran tj. nekako je plosnat pa se lijepo uklapa
na xmax 250 je auspuh bio ok, na 400 je ipak nekako previše izvan gabarita vozila (jer je 400 plastikama uži od majestya pa se više ističe)

a možda se stvara prostor za neki novi model između xmaxa i tmaxa ako tmaxu poraste kubikaža?
nagađanja, ali zanimljivo....od svih Yamahinih noviteta ove godine najviše me oduševio ovaj xmax300 (y)...budimo realni, radi se o jako uspješnom modelu koji ima tradiciju od već cca 10 godina  :)

... 45000 bi bila realna i korektna cijena za njega...
... xmax 400 je potpuni promašaj, nadam se da su potrošili sve zalihe majestijevih motora pa da se riješe više i njega...
 
Boxer_st said:
... 45000 bi bila realna i korektna cijena za njega...
... xmax 400 je potpuni promašaj, nadam se da su potrošili sve zalihe majestijevih motora pa da se riješe više i njega...

Ponovit ću, Iron250 je bio 46000 i tražio se komad više...rasprodane su sve količine prije kraja ljeta. U tom, realnom i u praksi potvršenom kontekstu bi 45000 za 300 bila super povoljna, a ne realna, pogotovo ne korektna cijena(sa gledišta kupca Irona).
 
ja se samo nadam da neće izaći i Iron 300. neki detalji na Ironu 250 su meni bili ipak kičasti :mrgreen: (oni jastučići na prednjim oplatama....ne znam kako da se bolje izrazim)
 
... prema razini štitova obrane koje si uključio vidim da očekuješ priko 50000kn... :mrgreen:
... ne bi onda bilo korektno ni da košta kao xmax 400...
 
... iako mislim da mu neće nabit cijenu previše jer ipak on mora biti taj koji će ugroziti prodaju beva 300 u italiji...
... bar dok ne dođe xcity 300...
 
Boxer_st said:
... prema razini štitova obrane koje si uključio vidim da očekuješ priko 50000kn... :mrgreen:
... ne bi onda bilo korektno ni da košta kao xmax 400...

Već sam napisao koliko očekujem, povrh slike km sata
 
Boxer_st said:
... iako mislim da mu neće nabit cijenu previše jer ipak on mora biti taj koji će ugroziti prodaju beva 300 u italiji...
... bar dok ne dođe xcity 300...

Najavljeni dolazak X3 je 4/2017. prerano je još za ozbiljnu raspravu o pozicioniranju na tržištu, poslije Eicme možda tek ...
 
A sta je ovo doslo skutercici od 300 ccm koštaju 50000 kn i od jedan put je to normalno. I onda mi se pravda cijena kao led svitla, kontrola proklizavanja, dva dista, smart key i ko zna jos koja sranja. Skini mi to sve jer mi na skuteru i ne treba i daj mi ga za 30000 kn sta mu je mozda realna cijena.
 
Znači, Iron250 ovo lito rasprodan, da ih je bilo još 20 sve bi otišlo....45900 kn.
 
... šta je tu čudno kad u splitu nemaš kupit ništa drugo osim yamahe... :mrgreen:
 
massa.st said:
A sta je ovo doslo skutercici od 300 ccm koštaju 50000 kn i od jedan put je to normalno. I onda mi se pravda cijena kao led svitla, kontrola proklizavanja, dva dista, smart key i ko zna jos koja sranja. Skini mi to sve jer mi na skuteru i ne treba i daj mi ga za 30000 kn sta mu je mozda realna cijena.

Zar nisu skupi zato jer imaju dobre komponente? :hehehe: :hehehe:

Ipak je ovdje riječ o bluecast(c)(r)(tm) agregatu i 2 trokuta koja obuzdavaju tu moć.
 
Hahahah da 50 iljada za Xmaxa, idem se ubiti ... Pa onda 120 iljada očekujem novog Tmaxa 537,4 ccm, nema smisla manje... Bez opreme naravno, eventualno prednji kotač da bude u serijskoj opremi, i još koji trokut da ubace sreći nema kraja

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
joke said:
Lijen si kliknut link u prvom postu :misli:  Glede cijene, kao što uvijek i napominjem, i forum se čita, pa bi sugerirao da ne spominjete prihvačanje visokih cijena :mrgreen: 45-6 je sasvim dovoljno po meni.

Izgleda da ću trebat sam sebe citirat na svakoj novoj stranici  :wink:
 
joke said:
A ta izjava ima podlogu u ..  :misli:

Poštovanje joke.

Mislio sam reći da je Piaggio grupa prije 5-6 godina sa svojim mašinama od 300cm3 napravila iskorak iz klase 250.

Angghal