Yamaha XS 400 DOHC

Moretto

New member
Tko zna nešto o ovom motoru? Naime naišao sam na jednu koja je za njemačko tržište zadavljena na 27 KS. Normalno ima 44 KS. Ima li netko pojma kako je to zadavljeno (usisi, bregaste, elektronika...) i dal se da otvorit.
Hvala unaprijed.
 
Posto je to stariji model elektronika otpada, nevjerujem da su stavljali druge bregaste jer je mala serija pa se n e isplati-najvjerovatnije je auspuh(iznutra ima jos jedna cijev) i dizne na karburatorima. Tako je bar bilo na jednom starom GS 400 :wink:
 
Hm. Vrijedi pronjuskat. Ispusi su mijenjani...znači to otpada..Dizne! da . Ili kakvi restriktori u usisnim kanalima...ali dizni se nisam sjetio...lumen.
 
Moretto said:
Tko zna nešto o ovom motoru? Naime naišao sam na jednu koja je za njemačko tržište zadavljena na 27 KS. Normalno ima 44 KS. Ima li netko pojma kako je to zadavljeno (usisi, bregaste, elektronika...) i dal se da otvorit.
Hvala unaprijed.

Vjerovatno je na usisnim kanalima stavljena restrikcija u vidu
smanjenja promjera, tj. uprešana je aluminjska čahura. Čisto
sumnjam da su dizne manje, iako je moguće.
 
Koji sam ja trupac. Info od 27 ks sam dobio od vlasnika...tj..čovjek mi reče oko trideset..i nekoliko, ja zaključio da je to  stoposto 27. U knjižici piše 5 kw(da. 5, nisam krivo napisao, dakle oko 7 ks...a svi znamo kakve su naše knjižice vozila i kakve kokoške to ispunjavaju na tehničkom pregledu). Prvi puta sjednem na nju i kruzam ljepo do 6000...ok, nije loše...nađem se s frendom..on ima NX 250, upisanu sa nekih 24 KS i 50 kg manje...i tako ja iza njega stisnem gas na 7000 i samo šta ga nisam pokupio i odnio na vrh brda...27 KS my ass!!
Zovem opet vlasnika i pitam odakle njemu info o 27 KS...a on mene pita odakle meni kad je on rekao trideset...i nesto...a nije siguran jer nema nikakav manual..ni nista od nje.
Dakle ispričavam se na glupom pitanju...izgleda da je ipak 44 ks jer 30 i nešto ne postoji...a motor od 27 ks i 170 kg, naked, bez oklopa  i ne bi baš potegao blizu 160.
Pozdrav, vidimo se na cesti...
 
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xs_400_dohc_1983.php
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xs_400_dohc_reduced_effect_1983.php
usporedi pa vidi koji imaš
 
Uuuu..koji stari topic.. :misli:

Došla mi obavijest na mail, pa reko idem vidit..taj motorček sam prije dvije i kusur godine mijenjao sa članom foruma  :mrgreen: za Beverlija 250. Zato se baš i ne logiravam više ovdje jer sam postao skuteraš  :shock:
Bar fizički.. u duši je drugo pitanje...

u svakom slučaju hvala na dobroj namjeri.