Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

biker4life said:
Pitanje za one koji su sa ovim motorom natukli koji kilometar - kako vam se troši prednja guma, ste kada imali ovakav slučaj?
https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,166349.msg4981325.html#msg4981325
da, svaka prednja nakon cca 6-8k km. subjektivan osjećaj, dvije prednje za jednu zadnju.
u zadnje vrijeme vozim pirelli scorpion trail II. kolega na bmw 1200gs, ista potrošnja prednje gume.
uzeo sam sada mitas touring force. zanima me kako će se one trošiti.
peglaj i vozi dalje. gume mijenjam negdje oko 10k km.
ovisi koliko je teleportacije (čitaj autoputa).



 
niksa05 said:
ovako mi se na Banditu znala trošiti guma
Na S10 tek trošim 3 set od kad je  imam

meni je normalno da na prednjoj gumi najviše trošim taj međusektor
međutim ovakvo trošenje mi je preextremno za kilometražu i činjenicu da je sredina maltene kao nova... :neznam:


shokac said:
da, svaka prednja nakon cca 6-8k km. subjektivan osjećaj, dvije prednje za jednu zadnju.
u zadnje vrijeme vozim pirelli scorpion trail II. kolega na bmw 1200gs, ista potrošnja prednje gume.
uzeo sam sada mitas touring force. zanima me kako će se one trošiti.
peglaj i vozi dalje. gume mijenjam negdje oko 10k km.
ovisi koliko je teleportacije (čitaj autoputa).

svašta :shock:
bridgestone koji je bio prva ugradnja se sasvim ujednačeno trošio
sad sam u situaciji da maltene trebam još jednu prednju za zadnju odvoziti do kraja - a i vizualno mi je ovo skroz :? mada se motor ponaša normalno

hvala na komentaru (y)
 
Neznam dali pratite raspravu o gumama, eto poslana mi je nova guma, ipak mi ona pojava djeluje pretjerano izražena.

Inače vidim da se nešto brisalo po temi na prethodnoj stranici, nisam ja jer ne moderiram rasprave u kojima sam sudionik jer mi djeluje pristrano, bit će da je netko od kolega, ali podržavam.

Nastavimo u normalnom tonu. (y)
 
Iskrena preporuka za Dunlop Trailsmart MAX
Vozim već drugi set i prezadovoljan sam. Pre nje sam vozio običan Trailsmart, Scorpion Trail II...ali mi ova guma iz nekog razloga više prija.
Prvi set sam skinuo na 17500km što je najduže od kada vozim motore, a ima tome godina. Još je u gumi bilo za jedno 1-2000km, ali sam kretao na turu (normalan vozač pravi 20000km bez problema). Nisam mogao ni pretpostaviti da će toliko trajati. Već na 8000km sam kupio drugi set jer sam kretao u Tursku, natovaren, u paru sa mnogo jurnjave autoputevima, mada su u Turskoj i magistrale poput autoputeva. Po povratku nije bilo ni blizu za zamenu pa se tu izredjala Rumunija, BiH, Hrvatska i još dosta lokala.
Inače guma je za vožnju dosta neutralna, lepo pada u zavoj, nisu joj strani ni makadami (samo malo niži pritisak)...kod nas i povoljna cena.
Inače je vozim na propisanom pritisku napred 2,5 nazad 2,9.
 
Nakon što sam u početku znao izgubiti po neku sa zadnjeg točka jer ih nisam proveravao, sada proverim povremeno i po potrebi (mada zaista retko) dotegnem po neku.
 
danas se napokon uhvati vremena da napravim servis na motoru i primjenim gume

gume skinute sutra ih nosim na montažu

Nakon dva seta pirelli scorpion trail i jednog pirelli scorpion rally str idem probati Mitas  terra force pa što bude
https://youtu.be/EyK178QFXaE

 
U odnosu na metzeler tourance se vise trosi...

Evo nakon 2500km otisla sredina malo

Ja zadovoljan
 

Attachments

  • received_276123857121157.jpeg
    received_276123857121157.jpeg
    58.6 KB · Views: 116
Napisi dojmove ovdje, od novih guma, olaksaj Sekiju izbor novih guma  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Napisi dojmove ovdje, od novih guma, olaksaj Sekiju izbor novih guma  :mrgreen:
Mitas mi nije u planovima[emoji23]
Anakee adv,TA3 ili ST2
Prve dvi ako je TT a ako bude konverzija u TL onda ova treca
Ko umije njemu dvije[emoji23][emoji23][emoji2957][emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
niksa05 said:
danas se napokon uhvati vremena da napravim servis na motoru i primjenim gume

gume skinute sutra ih nosim na montažu

Nakon dva seta pirelli scorpion trail i jednog pirelli scorpion rally str idem probati Mitas  terra force pa što bude
https://youtu.be/EyK178QFXaE

Mogo si u ovoj Korona krizi opiturat vrata od garaže ko i svi drugi.