Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

biker4life said:
Zaboravio sam pitati - na koliko ih dotežete, 6 nm kako kaže manual ili "od oka"?

"Od oka"... :mrgreen:

Mada prvi put mi je zvanični serviser radio sa nekim kao Yamahinim alatima.
 
niksa05 said:
ja dotežem 0,6 a inace ima ovaj video istina za BMW-a
https://www.youtube.com/watch?v=FRbxlrrFiLY

nadam se da imaš barem malo sluha  :LOL:

većini servisera se uopće neda zezati sa time, čak ni dok su motori u garanciji... :neznam:

a realno tko ima "mota" sa time to je 10-15 minuta dela, ako i toliko, neznam čemu tolika fama oko toga (y)


doktor dare said:
"Od oka"... :mrgreen:

Mada prvi put mi je zvanični serviser radio sa nekim kao Yamahinim alatima.

(y)
 
pa kada sam kupio motor nedostajala mi je jedna žbica
ne znam da li je pukla u dolasku doma ili je prije bila

srećom imam kolegu koji je detaljno pregledao motor i vidio da jedna fali

sada redovno kada mijenjam ulje pregledam sve

sjećam se prije 20 ak godina bio sam sa starom mojom Tenerom (1VJ9 kod Bora Šapita u Makarskoj mijenjao gume i čovjek me je oduševio on je prvo kada je skinuo gumu pregledao felgu i dotegao žice to sam samo kod njega doživio

evo ja pri kraju sa servisom još samo da stignu zadnje pločice i gotov.

 
Od neki dan...

ZUAHDgT.jpg


Usput jedno pitanje, trebala bi mi jedna žbica za zadnju felgu, naručio sam cijeli set ali će potrajati dok dođe (bar 10ak radnih dana), pa ako je netko voljan prodati jednu i poslati ju poštom/pouzećem, može mi se javiti na PP. Da to riješim prije vikenda...
 
Ovim putem da se zahvalim Nikši, poslao mi je 2 žbice (jednu da zamjenim i jednu za rezervu) i to na svoj trošak, veliko hvala, dužan sam barem cugu ili čevape na kakvim bajkerima.

Žbica namontirana, dotegao sam cijeli kotač (sve žbice) moment ključem kako kaže manual, sve prekontrolirao, skinuo kolo, stavio na balansirku, provozao, sve je OK, motor vozi kao prvog dana.

Još jednom puno hvala.

Btw dali je tko imao slučaj da mu je pukla žbica u prednjem kolu? Kontrolirao sam i njega, sve su zategnute kako treba ni jedna nije popustila...
 
Yamaha protiv divlje svinje 1:0
Sinoć nakon 1600 km i to 50 kilometara prije doma kad smo prošli most Bistrina prema Dubrovniku na ravnici izlete mi dvije divlje svinje jednu uspijem izbjeći a drugu pogodim čizmom i nogarom i polugom od kočnice i sva sreća ni sam ne znam kako ostanem na motoru.
rezultat vidite na slikama
 

Attachments

  • 2020-06-21 21.47.35.jpg
    2020-06-21 21.47.35.jpg
    311.7 KB · Views: 126
Last edited:
Dobro je i prošlo, koja je brzina bila kad si uspio ostati na motoru?
Svaka čast
oko 90
sva sreca što je samnom bio jedan stari na BMW-u koji noću slabije vidi inače tu je ravnica kojom obicno idem debelo preko
evo poravnata poluga kočnice na staro tako da je šteta 0kn
javili su mi se frendovi koji inace tuda voze da im je i po danu bilo ovakvih slučajeva izljetanja divljih svinja i da tu prelaze cestu