Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

pozdrav dečki
upravo kupujem xt1200z 2018g sa 15000km. na probnoj vožnji na avtocesti sam primetio , da kod 125-130 kmh jako trese upravljac motocikla. Na motoru su potpuno nove gume bridgstone battle wing. jel ima neko iskustva sa necim sličnim, malo se plašim da nisu vilice stradale ili je nešto sa špicama u felni, ovoprvi put sam vozio xt 1200 i sa 190cm imam i malo problema sa koljenima .Motor izgeda kao nov ima sva tri servisa 2018.19 i 20g.
 

Attachments

  • Screenshot_20210527_152228.jpg
    Screenshot_20210527_152228.jpg
    621.1 KB · Views: 0
Last edited:
Može biti i do gume.
Meni je tresla sprednja mitas E07 + ..i baš tu negdje na istoj toj brzini.
Baš sam jučer mijenjal gume i sad sa conti.TkC70 niš ne trese
 
pozdrav dečki
upravo kupujem xt1200z 2018g sa 15000km. na probnoj vožnji na avtocesti sam primetio , da kod 125-130 kmh jako trese upravljac motocikla. Na motoru su potpuno nove gume bridgstone battle wing. jel ima neko iskustva sa necim sličnim, malo se plašim da nisu vilice stradale ili je nešto sa špicama u felni, ovoprvi put sam vozio xt 1200 i sa 190cm imam i malo problema sa koljenima .Motor izgeda kao nov ima sva tri servisa 2018.19 i 20g.

Obavezno provjeri i postavke ovjesa - tko zna na kakvim je postavkama vozio/vozi stari vlasnik.
 
To v Sloveniji kupuješ?
Koliko je uvoz takvog motora u Hr?
Imas na netu kalkulator trosarina
Pa upises kubikazu,godinu i euro normu
Pa dobijes cifru.u kunu…..
Ako je 2018 god
1200 ccm
Euro 4
Trosarina cca 6600 kn
 
Sa dilerom koji prodaje motor sam se dogovorio za probu brez kufera pa da vidimo, ako jos onda trese neka zbalansiraju gumu. Ako je išta drugo onda ne kupujem, nikad se nezna sta je radio bivši vlastnik.
 
Sa dilerom koji prodaje motor sam se dogovorio za probu brez kufera pa da vidimo, ako jos onda trese neka zbalansiraju gumu. Ako je išta drugo onda ne kupujem, nikad se nezna sta je radio bivši vlastnik.
I što si zaključio, o čemu se radi? Ovaj vikend se vozio u dvoje (kao i obično), ali sa sva tri kofera. Do 180 nije bilo nikakvih vibracija. Iznad nisam probao. Tempo je uglavnom bio 160 i sve mirno.
 
I što si zaključio, o čemu se radi? Ovaj vikend se vozio u dvoje (kao i obično), ali sa sva tri kofera. Do 180 nije bilo nikakvih vibracija. Iznad nisam probao. Tempo je uglavnom bio 160 i sve mirno.
Evo izgleda da je bila kriva guma, poslje centriranja prve gume, sve je ok.
Motor je več u garaži.
Hvala svima na pomoči.
 
  • Like
Reactions: live-for-ride
Pozdrav svima.
Imam Yamahu XT1200, ima 22000km, kod umjerene vožnje, osobito kad nije pod opterećenjem između 3000 i 3100 okretaja pa do 3500 čuje se zvuk kao da nešto lupa, slično kao da lanac klati. Događa se samo na tim okretajima, kad gas smanjim manje, ako ju jače stisnem to se ne događa. Zvuk je tup, ne zvuči kao kad je nešto odmotano, ne zvoni, zvuči puno dubolje.

Ako je neko imao sličnu situaciju molim kakav savjet
 
Ako je to razlog tvog problema, ništa joj neće bit. Nosi integralnu kacigu, a ne Jeticu i problem riješen. :mrgreen: Tako da nemoraš brinut. To je Yamaha.

 
  • Like
Reactions: e39
Možda ipak bolje nosit Jeticu...onda ti zrah frlji,pišti,klepeče..pa nečuješ košaru odnosno federe😂😂
Zanimljivo..nekima se čuje jako a nekim niš,moja je ona prva prva serija..first edition..i nečuje se to sranje od košare niš,radi ko honda😂